Nintendo Switch – התרשמות ראשונית והמשחק Mario Kart 8

באוקטובר של שנת 2016, שוחרר הטריילר הראשון והבלתי צפוי של קונסולת ה-NIntendo Switch, שעד אז הייתה רק בגדר שמועות ונקרא בכלל NIntendo NX. מספר חודשים אחר כך, ה-Nintendo Switch יצא אל העולם. הוא שבר שיאי מכירות, החזיר את NIntendo למגרש של הגדולים. ולמעשה, פתח את שלל המשחקים הבלעדיים שיש ברשותה לכלל קהילת הגיימרים. למה אני מתכוון בזה אתם שואלים? טוב, אז זה לא סוד שחברת Nintendo היפנית מחזיקה במספר נכבד של משחקים בלעדיים, שבו נגיד את זה בעדינות, לא מדברים אל הקהל הרחב. אין באף אחד מהקונסולות שלה משחקי יריות (יש מספר בודד כמו Call of Duty World at War ל-Wii), אין משחקי ספורט, ובכללי התמיכה של חברות צד שלישי היא דלה. מה ששמר תמיד על קהילת המעריצים יחסית קטנה אבל נאמנה.

אז למה אני נותן לך את פסקת הרקע הארוכה הזאת? מכיוון שגם אני הייתי מאותו קהל. חברת Nintendo והמשחקים שלה מעולם לא משכו אותי ומעולם לא החזקתי קונסולה שלהם (דבר שגם חצי נכון להיות). ועכשיו, עם ההשקה המפוצצת של ה-Nintendo Switch ועם ההכרזות על תמיכות של חברות צד שלישי כמו EA, 2K ואפילו Bethesda, אני שואל את עצמי "למה לא לקנות?" אז למה באמת לא לקנות את ה-Nintendo Switch?

אז, אחת הבעיות של ה-Switch (פשוט אקרא לה בקיצור מכאן והלאה) היא שהליינאפ של המשחקים הוא דל בלשון המעטה. אבל רגע? אם לפני 2 שורות ציינתי שחברות צד שלישי לוקחות חלק בהתאמת משחקים, אז למה עכשיו אני אומר שהליינאפ הוא דל וחסר תוכן? את התשובה לכך אני לא באמת יודע. כאשר ה-Switch הושק הכמות משחקים שהיו לו הייתה לא פחות ממבישה. ההשקה כללה משחק "מסיבה" אחד בשם 1-2 Switch, את המשחק The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ועוד כמה משחקי אינדי כמו Shovel Knight (המצוין). כמו כן, המשחק Just Dance 2017 גם הושק ביחד עם ה-Switch בהתחשב בזה שהוא קיים לשאר הפלטפורמות כבר בערך חצי שנה, זה לא ממש "מפתה".

אבל נעזוב לשנייה את כל המסביב. אני באתי לספק סיקור (יותר כמו התרשמות) מה-Switch. אז בגדול, ה-Switch הוא לא קונסולת משחקים "מקצועית", עדיין יש את הרגשת הארקייד שקיימת בכל הקונסולות של NIntendo. כאילו הקונסולה מיועדת למשחקים יותר "קזואלים" ופחות רציניים. אבל, למרות (ואולי בגלל) ההרגשה הזאת כאשר שיחקתי על גבי ה-Switch נהניתי מאוד. למרות ששיחקתי רק משחק אחד (עברנו כבר על הסיבה לכך).

אז בגדול, ל-Switch יש שני מצבים. המצב הראשון הוא שהקונסולה נמצאת ב-Dock ("עוגנת"), והמצב השני הוא שהיא ניידת לגמרי. לדעתי, החלטה זו היא קצת בעייתית. בדרך כלל שמפתחים קונסולה ולא סגורים על הייעוד שלה (במקרה הזה, אם היא ניידת או נייחת), היא נכשלת. אבל, ה-Switch לא ממש נכשל. להיפך, הוא מכר הרבה מאוד עותקים והצליח מאוד. למרות הבעיות הרבות שציינתי קודם לכן (והבעיות שאני אציין גם בהמשך).

אז נתחיל מהמצב הנייד של הקונסולה. כאשר ה-Switch במצב הנייד שלו, החוויה היא כיפית ויוצרת וייב חיובי לכל הדעות. נכון, כאשר הקונסולה היא (אני מתייחס ל-Swtich כזכר אבל קונסולה היא נקבה) ניידת הרזולוציה יורדת ואיתה גם יש שינמוך גרפי. אבל, לי אישית אף אחד מהדברים האלה לא הפריע לי (אחרי הכל, אם אני רוצה גרפיקה טובה אני הולך לשחק במחשב שלי) ואני נהניתי הרבה יותר מהמצב הנייד של ה-Switch מאשר המצב הנייח שלו. בעצם, המצב הנייח של ה-Switch. כאשר משחקים 2+ אנשים, מכריח אתכם להשתמש בשטות הזאת בגדול עפרות שנקראת "שלט" (נדמה לי שהשם הרישמי הוא Joycos). נכון, אפשר לקנות עוד שלט ואז לשחק כמו אנשים נורמליים ולא לחטוף דלקת פרקים, אבל עוד שלט=עוד כסף. והעובדה ש-Nintendo שיווקה את (בכוונה או לא בכוונה) הקונסולה בתור משהו שמכיל כמעט ורק Party Games, לא מוסיפה לתסכול.

אם כבר דיברנו על Party Games, אני אעבור להתרשמות שלי מהמשחק Mario Kart 8. לדעתי, הכנסת המשחק Mario Kart 8 ל-לקונסולה זה מעשה חכם מצד אחד, ומעשה ממש מעורר רחמים מצד שני. למה מעורר רחמים? כי בהתחשב בזה ש-Mario Kart 8 יצא בשנת 2014 והוכנס עם שינוי מינורי לקונסולת חדשה שיצאה בשנת 2017, אפשר להבין ש-Nintendo היה מחסור חמור במשחקים אותם יכלו לשים על הקונסולה החדשה שלהם. מה שמחזיר אותנו לטיעון שאומר שאין מה לקנות קונסולה בלי משחקים.

אבל עזבו את זה, בטוח הבנתם של-Switch אין הרבה משחקים בארסנל שלה. אבל, אני פה לדבר על מה שיש, לא לתהות מה היה קורה אם. אז בנימה זו. נתחיל עם ההתרשמות שלי מ-Mario Kart 8 (זהו לא סיקור כי לא שיחקתי בו מספיק) ואיך המשחק מוציא את המיטב מן הקונסולה. במבט ראשון, ל-Mario Kart 8 אין הרבה מה להציע. יש שלושה מצבי משחק בסיסיים: שחקן יחיד, 2-4 שחקנים, ו-Multiplayer (אותו לא שיחקתי). אבל כאשר מעמיקים לתוך כל אחד ממצבי המשחק הללו מגלים שכל אחד מהם מלא בתוכן.

למעשה, מצב השחקן היחיד והמצב ה-Couch Co-op הם זהים לחלוטין בכל מה שקשור לתוכן (חוץ מהעובדה שמשחקים עם עוד אנשים צריך להשתמש ב-Joycons). מצבי משחק אלו כוללים את ה-Grand Prix, Vs Battle, ועוד מוד שדומה ל-Time Trial (לא שיחקתי בו). למעשה, רוב התוכן ורוב ההנאה נמצאת ב-Grand Prix. ה-Gran Prix הינו מרוץ ארוך אשר מתפרס על גבי שמונה מרוצים שונים וכל מרוץ שכזה כולל בתוכו ארבעה מסלולים שגם הם שונים אחד מן השני. מצב משחק זה הוא מהנה במיוחד, הוא מספק את כל מה שצריך להיות במשחקי מרוצים. מסוללים חדשניים ושונים (כל מסלול לא דומה לקודם), הרגשת סיפוק והצלחה, ובחירת דרגת קושי לפי הרמה שלך. את מצב ה-Vs Batlle פחות שיחקתי. אבל בגדול, מדובר על זירה פתוחה שבה ה-Power Ups שמקבלים משומשים במטרה להרוס את האויבים ולהוציא אותם מחוץ למשחק. ולא במטרה לעקוף אותם כמו שה-Grand Prix עושה. מי ששיחק בעבר ב-Mario Kart יידע מה ה-Power Ups הללו, הם נעים בין צבים שאותם אתם זורקים על האויבים שלכם (איפה אתם PETA??), בננות שאתם משאירים מאחורה או סתם Boost למהירות.

שורה תחתונה:

בשורה התחתונה, ה-Switch היא קונסולה נהדרת. כשהיא במצב הנייד שלה היא מאוד קל לתפעול. המסך גדול, הממשק נוח והמקשים מגיבים מהר. הבעיה העיקרית מגיעה עם המצב הנייח שלה ככלל ושלטי ה-Joycons בפרט. אם אפשר בכלל לקרוא להם שלטים. זה נראה כאילו Nintendo רצתה באופן מכוון שהצרכנים יקנו עוד שלטים ובכך הם ישיגו עוד כסף. אבל, הדבר הבעייתי יותר הוא החוסר במשחקים. כרגע, הארסנל של המשחקים הוא דל ביותר, נכון יהיו עוד משחקים בהמשך אבל כרגע אפשר לספור על יד אחת את הכותרי "חובה" של הקונסולה (וחלקם הם כותרים ישנים או זמינים לקונסולות אחרות). אז לסיכום, אין סיבה לקנות את ה-Switch כרגע.

 

 

 

תומר

גילוי נאות
Unbiased

קונסולת ה-Nintendo Switch וגם המשחק Mario Kart 8 נרכשו ע"י החבר של אחותי. לפני הקונסולה הזו והמשחק הזה, לא היה לי קשר לחברת Nintendo.

TekTok logo