המקרה המוזר של האנדרואיד בשעת לילה

אני פחות מתחבר למערכת ההפעלה של גוגל, אבל יש מקרים שבהם אין לי ברירה. בעבודה לפעמים נתקלים בבעיות שקשורות למוצר, וגם הטלוויזיה המהודרת שלי של חברת SONY רצה עליה. שום דבר לא הכין אותי למה שקרה אתמול בלילה.

חזרתי הביתה אחרי יום די עמוס, הייתי ממש ממש עייף ורציתי רק לשבת מול המסך הקטן (55 אינץ' לא כזה קטן האמת) עם איזה סדרה טובה ולענות למיילים אישיים. הצרות התחילו מהרגע שבו נכנסתי. כבר בשירותים (סלחו לי) גיליתי שאין יותר ויפי ואז החל מסע הסבל.

הסתכלתי על הראוטר וכבר שם התחילו הבעיות. לא כל הנורות דלקו. עכשיו, אני לא איזה טכנאי של רשתות ונתבים אבל אני יודע שאם נורה אחת לא דולקת זה בעייתי. ניתקתי וחיברתי, גם פיזית וגם דרך הממשק של הראוטר, לא עזר כלום. בלית בררה התקשרתי לשירות הטכני של הספק. הוא ניסה כל מיני "טריקים" והעביר אותי לשירות התמיכה הטכנית של התשתית גם הם ניסו כל מיני דברים ולבסוף הוחלט להזמין לי טכנאי.

עכשיו הבעיה. בעוד שהיום רוב הצרכים הבסיסיים שלנו תלוים בחשמל ובאינטרנט (אפילו לקום בבוקר עם השעון המעורר), הפעם האינטרנט היה חשבו ביותר כי נקבעה מסיבה בעוד יומיים מיום פתיחת הקריאה. ממש רציתי שהטכנאי יהיה ליום למחרת (רביעי) אבל נפתח סלוט רק בחמישי. 🙁

הלכתי לישון עצבני ובלי אינטרנט אפילו לא הדלקתי את הטלוויזיה. קמתי באמצע הלילה (אולי מהפחד שמה לא יהיה לי אינטרנט לעולם) והתקשרתי לשירות התמיכה הטכנית שוב (מזל שהם עובדים 24 שעות ביממה). הפעם הייתי עקשן יותר ולאחרי שיחה די ארוכה (כמעט שעה) עם נציג לא הכי סימפטי (לבסוף, כי הוא הבין ש"לא מתקדמים" וזאת אכן שיחה של שעה), הוחלט שאלך בעצמי באותו היום (רביעי) לחנות להחליף את הראוטר. שאלתי אותו אם זה יפתור את הבעיה? הוא אמר לי שלדעתו כן, אבל בכל מקרה עדיף לי לא לבטל את קריאת השירות בחמישי בבוקר.

זה הזמן לציין שבהלך חיטוטי וניסיונותיי להחיות את הראוטר איפסתי אותו לגמרי והיא הביא לי שגיאה מאוד מוזרה, כאילו הסיסמה עצמה, שאני הגדרתי לא נכונה, ויש צורך ב"קוד רשת" כיוון ש"התבצעו שינויים לאחרונה", או משהו כזה. הודעה מוזרה שסיפרתי עליה לנציג והוא שלח אותי לאפס שוב. הבעיה בגדול שגם אחרי שהנורה האחרונה נדלקה (נורת הרשת) הראוטר כל הזמן היה מתנתק. עוד נתון שחשוב לציין ונחזור אליו בהמשך הוא שכל אותה עת כל כבלי הרשת (LAN) היו מחוברים לראטור. לפי פוסט ה"שכחתי לצפות בטלוויזיה" ניתן להבין שרוב צריכת המדיה מתבצעות דרך האינטרנט.

ביררתי את זמני הפתיחה של חנות הציוד של התשתית ושמתי פעמי לכיוונה. בעוד שהנציג הטכני של התשתית נתן לי "פתק החלפה" לראוטר מתקדם יותר דיברתי ארוכות עם הנציג הטכני של הספק והתגלה בעיני ה"קרם-דה-לה-קרם" של הראוטורים שהוא כל כך קסום (בעל 2 רשתות ויפי ומכין קפה) שמצורף להחלפה עלות חד פעמית של כ-100 ש"ח. אז ביקשתי אותו בחנות וקיבלתי, מי לא יסרב ל-100 ש"ח?

חזרתי הביתה ועכשיו אנחנו נעקוב טוב טוב אחרי הצעדים שביצעתי לצורך התקנת הראוטר. פתחתי את הקופסה ורשום היה לחבר את קו הטלפון, חשמל, כבר רשת (למחשב) ואז להדליק את הראוטר. עשיתי בדיוק את זה. המחשב שלי פתח חלון הגדרות מיוחד, הוא שמר את הגדרות ההתחברות של החייגן הקודם וזה היה תהליך די פשוט ואינטואיטיבי. גלשתי, בדיקת מהירות, טורנטים כולם שמחים. גם האייפון שלי התחבר לרשת של ה-5 GHZ וההילולה הייתה בשיאה. עכשיו ברור לי שהראוטר התמים לא יקבל רק כבל רשת אחד, אז אחרי שווידאתי שהכל תקין חיברתי את כבל הרשת של הטלוויזיה וה-PS4 Pro שלי. חיברתי וחזרתי למחשב.

ממש כמה שניות אחרי החיבור המחשב עצמו כולו "עצר" ואז הודיע לי שאין לי אינטרנט. בכלל. החלתי לחשוש אבל לא יותר מידי. חזרתי לראוטר. ניתקתי את שני כבלי הרשת של ה-PS4 והטלוויזיה. האינטרנט חזר. חשבתי שאולי זה משהו בטלוויזיה (עזבו את ה-PS4 Pro שלי בשקט, הוא לא אשם בדבר!), לחצתי על השלט להדליק אותה והשלט לא הגיב. לחצתי גם על הכפתור מאחורי הטלוויזיה וגם הוא לא הגיב. האוכל שלי היה מוכן אז אמרתי שאין לי זמן להתעסק עם זה כרגע והסדרה שלי (שהכוונתי לאכול בזמן האוכל) תצטרך להמתין.

אז אכלתי, וכל אותו זמן התפללתי שהכל בסדר עם הטלוויזיה המופלאה שלי. מה גם שהאירוע שתוכנן לחמישי (מחר) כלל את הטלוויזיה אז זה יהיה מאוד מצער לנסות להזיז אותו רגע האחרון או משהו כזה. סיימתי לאכול וחזרתי לזירת הפשע. הסלון. רק בשביל להיות בטוח חיברתי רק את ה-LAN של ה-PS4 והאינטרנט אמר לי "עזוב זה לא זה.. זה בטח הטלוויזיה". חיברתי שוב את הטלוויזיה ואז זה קרה. קיבלתי את אותה הודעת השגיאה אשר התקבלה עם הראוטר הקודם (זה שהנציג אמר שהוא מתחבר ומתנתק 18 פעמים ברצף).

מה הולך פה?! חשבתי לעצמי. שילמתי עוד 100 ש"ח, והבעיה לא נפתרה? אז התחלתי לחשוב כמו משתמש אנדרואיד. בעוד שקצת קשה לשים בכיס טלוויזיה בגדול 55 אינץ' (לא משנה כמה דקה היא) היא מכשיר אנדרואיד בסופו של יום. מה עושים שהמכשיר לא מגיב? בזמנו היינו מנתקים את הסוללה, היום יש איזה צירוף מקשים שעושה ריסטרט (במכשירים שלא ניתן לנתק את הסוללה). לא היה לי כח לחפש את הצירוף אז ניתקתי אותה מהחשמל, לחצתי על כפתור ההפעלה על הגב שלה (כשהיא מנותקת, כדי לפרוק מתח שאולי הצטבר מה שקורה במחשבים ניידים ונייחים לפעמים) וחיברתי בחזרה לחשמל. עשתה אתחול ועבדה.

לא רק שעבדה. גם היא לא קיצרה הראוטר יותר. אז למה גררת אותנו עכשיו בכל המסכת הזאת, אור? ישאלו קוראי. אז קודם כל רציתי שתעברו את ה"מסע" ביחד איתי, שנית תבינו שלפעמים הבעיות הכי קשות נפתרות באמצעות הפתרונות הכי קלים. אם הייתי מדליק את הטלוויזיה ביום התקלה הייתי מגלה שכבר אז היא לא מגיבה ורק מקצרת את הראוטר והיתה נחסכת ההליכה לחנות.

 

שורה תחתונה שילמתי עוד 100 ש"ח וקיבלתי ראוטר מהודר יותר (אני מקווה) אבל הראוטר הקודם לא היה מקולקל בכלל. הנציגים לא עלו על הבעיה כי הם תומכים רק בציוד עצמו ולא בציוד צד שלישי שלי, לפחות לא בשירות ה"רגיל", הם הציעו לי פעם שירות פרמיום לקונסולות בתוספת מחיר, לא תודה. האשם המרכזי היה אנדרואיד שהחליט "למות בתוך עצמו" אולי עקב עדכון גרסא שהוא קביל OTA (באוויר) כמו שקורה לפעמים לטלפונים. סוף טוב הכל טוב, האירוע בחמישי התרחש, הטכנאי בוטל ואני ישן בשקט וקם בלילה רק אם שומע את המפלצת בחוץ…

אור קורץ

אור הוא גיימר וטכנולוג מלידה. אם יש לזה מסך מגע או ג'ויסטיק, הוא ישחק בזה. בוגר וואלה, אייפונס ואתרים נוספים. אור מגיע עם ניסיון רב בכתיבה, סקירות ודיעות. יש לו הרבה מה להגיד כמעט על הכל והוא מקווה שלפחות תשמעו אותו לפני שתקטלו. חתולאי ברמ"ח איבריו, משחק ב-PS4 ולפעמים חוטא גם בפיסי ובאייפון. תמיד קר לו וזה בסדר כי אנחנו אוהבים אותו.
גילוי נאות
Unbiased

המקרה התרחש על תשתית של בזק עם ספק של בזק בינלאומי והראוטר הוא מדגם vetch403. אין לי טענות לשירות שקיבלתי מהם כי כפי שניתן לראות לא היה להם סיכוי לעלות על תקלה כל כך מוזרה, נדירה מורכבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo