גילוי נאות
Unbiased

הכתבה היא מסע בעקבות תחביבו האישי של הכותב. הדגמים ובתי העסק המצויינים הם המלצות כנות, לא ממומנות.
כל 'כלי הנשק' המוצגים הם צעצועי איירסופט.

איירסופט: Call of Duty בחיים האמיתיים

מי שקרא את הפיסקת ביוגרפיה שלי ראה שיש לי שני תחביבים עיקריים והם גיימינג ואיירסופט. סביר להניח שאם אתם באתר הזה אתם יודעים מה זה גיימינג אבל כנראה שרובכם לא יודעים מה זה איירסופט. כאחד התחביבים הכי כיפיים ומרגשים בחיי אני שמח להציג בפניכם את העולם המדהים של הקרבות נטולי הנפגעים בחיים האמיתיים.

איירסופט הוא ספורט שדומה לפיינטבול, רק הרבה יותר ריאליסטי. הרובים והאקדחים נראים הרבה יותר אמיתיים והם יורים כדורי פלסטיק, כל השחקנים (הוותיקים לפחות) מתלבשים בלבוש מקצועי וזה משהו שאתה מתמיד, אוהב ומגיע אליו כמה שיותר. בקיצור, זה פחות כואב ומלכלך מפיינטבול.

 

יכול להיות שחלקכם ראיתם כתבה בערוץ 10 שבה עשו השוואה בין רובי אוויר בי בי גאן לאיירסופט. אני יותר משמח לבשר לכם שאיירסופט ורובי אוויר זה ממש לא אותו הדבר והנה טבלה קצרה שמסבירה את ההבדלים

רובי אוויר BB GUN איירסופט
נקנה בשוק ובמקומות לא חוקיים נקנה בחנות מורשית בעלת רישיון מיוחד למכירת ציוד איירסופט
עולה כמה מאות שקלים בודדים עולה כמעט אלף ₪ רק בשביל אקדח לא באיכות טובה.יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים כולל ציוד נלווה (כוונות, מחסניות וכ').
כל אחד יכול לקנות מצריך רישיון מיוחד על מנת לקנות ציוד
יורה כדורי מתכת וזכוכית יורה כדורי פלסטיק
נועד על מנת לירות בבקבוקים וחתולים נועד למען מטרות ספורטיביות בבלבד

עכשיו שהבנו את ההבדלים בין שני הדברים בואו נסביר מה אני כל כך אוהב באיירסופט אפשר גם לשאול אותי על איירסופט בקבוצה שלנו בפייסבוק.

 

בתור מי שעשה דברים מטורפים בחייו (כוכב שני בצלילה, סנפלינג ברחבי העולם) איירסופט הוא בין הכי מרגשים מכולם. אין דבר יותר מספק מאשר לבוא ולירות בחברים הכי טובים שלך בחיים האמיתיים ולדעת שהם יחזרו הביתה בחיים. לחזור כל שבת הביתה מזיע ומסופק בידיעה שעשית כיף היום. אולי הכדורים קצת כואבים אבל מרוב סיפוק וכיף לא מרגישים כאב (שגם ככה עובר אחרי כמה שניות-דקות). כל מי שמשחק אתך הוא משפחה אחת גדולה.

 

על מנת לשחק באיירסופט ישנן כשתי אפשרויות: בית ברל או קבוצה פרטית בשטח פתוח. לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות:

בית ברל שבכפר סבא

זה המקום לשחקנים חדשים. ישנה אפשרות לאימון פתוח בכל שבת ואפשרות להשכיר ציוד (M16  ומיגון פנים) וגם לקנות ציוד בחנות האיירסופט של המקום (ניתן לקנות הכל בין כדורים ועד רובים ואקדחים).

המקום בנוי בסזגנון של לש"ב (לחימה בשטח בנוי) כלומר המקום מלא בקירות, חלונות, כמה חביות ואף שתי מכוניות שניתן להסתתר מאחוריהן. רוב המשחקים הם בסגנון call of duty (כלומר team deathmatch, capture the flag ועוד).

יש במקום חיסרון בולט מאוד והוא רמאים, יש במקום לא מעט רמאים שלא יוצאים אחרי הפגיעה הראשונה (כל פגיעה בכל חלק בגוף גורמת לשחקן שנפגע להיחשב פסול). אין הרבה מהם אבל בהחלט יש ובפעמים מסוימות זה יכול להחריב לך את היום לחלוטין.

מי שסקרן הנה מחירים לכניסה:

₪ 120: מיגון פנים, רובה איירסופט ומחסנית עם 300 כדורים וכניסה לשטח משעה 9:00-12:00

60 ₪: כניסה לשטח במידה ויש לך ציוד משלך (כלי איירסופט ומיגון פנים) משעות 9:00-15:00 אך חובה ברישיון להחזקת ציוד איירסופט

 

אחרי שהתנסיתם כמה חודשים ואף קניתם ציוד איירסופט משלכם אתם יכולים לעבור לנסות את אפשרות המשחק השנייה והיא קבוצה פרטית.

הכוונה היא לכמה אנשים עם ציוד משלהם שהצליחו למצוא שטח נטוש (על מנת שאיש מחוץ למשחק לא ייפגע) ומשחקים שם. האפשרות הזאת כמובן חינמית ועם קבוצה קטנה של חברים (כלומר אין רמאים J).

האפשרות כמובן אינה תקפה לאנשים שאין להם ציוד משלהם (שכמו שציינתי ציוד "מקצועי" הוא יקר מאוד ומגיע לסכומים של אלפי שקלים)

אם הקבוצה מורכבת משחקנים מנוסים, עליך להוכיח שיש לך כישורים במשחק על מנת להתקבל לקבוצה. המשחקים שמשחקים בקבוצות הפרטיות הם משחקים בסגנון של ״ Rainbow six siege " שכוללים השתלטות על בניין, חילוץ בן ערובה ונטרול פצצות.

 

לסיכום:

לפי דעתי איירסופט זאת חוויה שכל אחד צריך לנסות. אני ממליץ בחום לכל מי שקורא את הכתבה לתת לזה צאנס והיי—אולי תמצאו לעצמכם עוד תחביב לחיים!

לעוד מידע וכתבות בנושא הצטרפו לקבוצות הפייסבוק שלנו, שם אפשר להמשיך את הדיונים ואתם גם יכולים לרשום לנו בתגובות למטה.

TekTok logo