גילוי נאות
Unbiased

הידיעה על המתחם של BE ALL הגיעה לאתר מגוף המיחצן את הרשת.

בואו (לא) לעבוד מהבית!

יש המון משרות שמציעות “עבודה מהבית”, מה שהם לא מספרות (אם בכלל אין מאחורי זה תרמית פרמידה\שיווק רשתי) הוא שמאוד מ-א-ו-ד קשה לעבוד מהבית. בתור אחד שכבר היה שם, אין ספק שמאוד מגרה לעבוד מהבית אבל הבעיה היא שיש כל כך הרבה פיתויים שמונעים עבודה רציפה.

מה הלוז?

הבעיה הראשונית מתעוררת כאשר קמים בבוקר. רגע, לקום בבוקר? טוב, יש משרות שכן מקפידות על שעה, אבל נניח וקמנו מה עכשיו? נענה לכמה מיילים כנראה, ואז נאכל ארוחת בוקר. מפה לשם אנחנו במאקו קוראים על “איך צבעי הזיקית משפיעים על כוח הגברא”. גם לבני האדם הכי מסודרים יהיה קשה לקבוע לוז מסודר כאשר אין להם מסגרת. אמיתית.

“הפסקה קטנה”

מכירים את זה שאתם בעבודה ו”נחנקים” אז יוצאים לסיבוב קטן ברחוב או (לבני המזל) לחדר המשחקים לפרוק קצת מתחים. בבית זה לא כזה פשוט. אני זוכר מימי הלימודים העליזים שלי שהפסקה קטנה של “נצפה בפרק של 15 דקות” הפכה מהר מאוד ל”סרט דוקומנטרי על צבעי הזיקית וגבריות” של 3 שעות. קשה להעריך את ההפסקות כשאתה בבית ובעוד שאתה במשרד כנראה תציץ בשעון.

נשנוש קטן לצהרים

מפגש חברים

לפעמים בעבודה בא לי איזה שיחה קצרה עם חבר, בטלפון או אישית. כשאני בבית החבר יכול לבוא ואז פחות או יותר נגמר היום. אני מבין את הצורך שלנו באינטראקציה חברתית, אבל בבית קשה לאמוד במדויק את הזמן שמבלים.

כסף? כסף! כסף?

כשאני בבית אני חוסך, אני משקר לעצמי. אני קונה לחם בסופר וטובל אותו במים מהברז ו-“וואלה!” חסכתי 60 ₪ על צהרים! אבל זה לא באמת, לפעמים אני גם מזמין מבחוץ ומשלם על משלוח אז בפועל אני לא באמת חוסך. בערבים גם אני יותר מפזר כי “חסכתי” בצהרים. מה שכן נסיעות זה חוסך (אלא אם אני נמצא כל היום בפגישות… אז למה בכלל אמרו לי שזאת עבודה מהבית?!)

מה עושים?

לפני כמה ימים פנתה אלי חברה קרובה שהחליטה שהיא עוזבת את עבודתה ומקימה עסק פרטי של עיצוב הבית. שאלתי אותה כמובן “את תעבדי מהבית?”, “מה פתאום!” השיבה לי, בבית יש כל כך הרבה הפרעות. היא צודקת, גם כשעבדתי בכתיבה, היה לי מאוד קשה להביא את עצמי לשבת ולכתוב. גם היום זה לא כזה קל, אבל זאת כבר שיחה אחרת..

הידידה שכרה חלל ב-wework בשרונה, שם כבר יש לה שותפים שהיא מצטרפת אליהם. הם יהיו חברה קטנה: היא, מתכנת ואיש SEO שיעבדו בצוות אחד ליד השני. לדעתי זה אדיר. לפני מספר שנים עבדתי אצל מעסיק שעבר ממשרד למשרד, הוא בטח שילם כל כך הרבה. אם היינו היום במצב של אז (וגם בחיפה) בטוח הוא היה שוכר חלל עבודה משותף.

רק יוצא ל-5 דקות, מייד חוזר

העולם שייך לצעירים

נדיר היום שאנשים נשארים במקום עבודה ליותר מידי זמן. גם עודף ההיצע (בייחוד בהייטק) וגם הרצון להתקדם תמיד מעביר אותנו לשאיפות חדשות במקומות חדשים (אפשר לראות את TekTok בסוג של הגשמה עצמית כי תמיד רציתי מקום לכתוב בו שיהיה רק שלי, או לפחות שבו אני אתן את הטון לתוכן שלי).

חללי עבודה משותפים הופכים ליותר ויותר פופולריים כיוון שאין צורך בכל הלוגיסטיקה של למצוא משרד\לשלם חשבונות\נדלן\אולי שותפים ועוד, משלמים לחודש (או לפי שימוש) ויוצאים לדרך. סטארט אפ יכול לקבוע שהוא נשאר שבוע וגם שנה, אפשר אדם אחד או קבוצה שלמה.

שובר את הכללים: BE ALL

רשת חללי עבודה חדשה בשם BE ALL שקם משום מקום דווקא בגבעתיים (בנין שחר החדש) מנסה לעשות את זה קצת אחרת, לפחות על הנייר. המתחם מציע כ-600 עמדות שמתפרסות על פני 3500 מ”ר. במתחם חדרים “רגילים” כמו חדרי ישיבות ומטבחון אך גם חדרים “אקזוטיים” כמו חדרי משחקים, לאונג’, חדרי מנוחה ועוד. אילו פינוקים שסבר שתמצאו בחברות כמו גוגל או WIX מאשר בחלל עבודה.

כמובן שטכנולוגיה היא שם המשחק והחלל החדשני מציע: מערכות זיהוי פנים, הפרדה אקוסטית המצמצמת עד 80% מרעשי הרקע, תאורה חכמה המותאמת לשינויי האור, שולחנות מתכווננים המאפשרים מעבר מישיבה לעמידה בלחיצת כפתור ועוד.

לא חלל עבודה סטנדרטי

הרשת מקיימת גם אירועים ליזמים הצעירים כדי לפתח ולקדם את ה”שוכרים החדשים” שזה אומר שאנחנו לא רק משלמים על ה-Space אלא גם על הרצאות מקצועיות הפועלות במתחם עצמו. אתמול ב-23 לאוקטובר הסתיים אירוע המשקיעים הראשון במתחם. מבין כמאה מיזמים, שהגישו מועמדות להשתתפות באירוע, נבחרו כ-30, הפועלים בתחומי הטכנולוגיה המתקדמת, ביוטכנולוגיה, שיווק, אבטחת סייבר ועוד.

המיזמים יזכו להציג את הפרויקטים שלהם מול משקיעים כמו דני הדר, מודי רוזן, ‘מגמה’ הון סיכון; פרגרין VC ועוד. לפני האירוע הרשת BE ALL קיימה סדנת הכנה למיזמים הנבחרים, בהנחיית מלווה עסקית ומומחית בשפת גוף להצלחה בעסקים.

קפה ומאפה

מעבר לחלל הרשת משקיעה ביזמים ויש גם פוטנציאל לגדילה אמיתית עם גיוס כספים או לפחות אפשר ללמוד איך לעמוד מולם. יהיו עוד אירועים ובנובמבר יקום עוד מתחם, הפעם בתל אביב. נחמד שגם בתחום כל כך “משעמם” כמו חללי עבודה קמות חברות ומנסות “להמציא את הגלגל”. נמשיך לעקוב.

אם אהבתם את הכתבה ואתם רוצים לקרוא עוד כתבות בנושא, עקבו אחרינו בדף הפייסבוק שלנו.

TekTok logo