גילוי נאות
Unbiased

הכרטיסים לסרט שולמו מכיסי הפרטי.
כל מה שרשום כאן הוא דעתי האישית והבלתי מושפעת.

כל התמונות בכתבה זו נלקחו מתוך Youtube.

סקירה בדקה: Dunkirk

כריסטופר נולן ("באטמן: האביר האפל", "בין כוכבים") לוקח אותנו חזרה ל-1940 של מלחמת העולם השנייה ומספר את ספורו של קרב Dunkirk. גרמניה הנאצית הצליחה להדוף את מרבית הצבא הצרפתי והבריטי אל עיירה בשם "דאנקירק" השוכנת לחופה הצפוני של צרפת. כ-400,000 מחיילי בעלות הברית עומדים עם גבם אל הים, מוקפים ומחותרים מכל עבר. זהו רק עניין של זמן לפני שהגרמנים יתחילו את מתקפתם הסופית.

הסרט צולם ברובו המוחלט (70 אחוז) במצלמות IMAX 70MM ולכן גם מומלץ בחום לראות אותו באולם IMAX אף על פי שבארץ לא קיימים אולמות IMAX עם מקרני 70MM. בכל זאת רוב הזמן הפריים תופס את כל שטח המסך אדיר המימדים והתמונה היא יוצאת מן הכלל. הסרט ממעיט מאוד (מאוד) בדיאלוג ונותן, ובכן, לסרט עצמו לספר את הספור. הבריטים עסוקים בלמצוא דרכים מקוריות לפנות את עצמם חזרה הביתה בעוד שהצרפתים עסוקים בלהגן על התחת של שניהם. הגרמנים בינתיים, משתעשעים עם התקפות רנדומליות של מטוסים וצוללות.

אין הרבה בספור מעבר לכך שמדובר באחד הניסים הגדולים ביותר שקרו במלחמת העולם השנייה. מנגד, כיצירה קולנועית לדעתי מדובר כאן במשהו שטרם נראה ובעיקר נשמע עד כה. הסאונד בסרט הזה הוא מהמשובחים והמשכנעים ביותר ששמעתי בחיים שלי. ראיתי המון סרטים ב-IMAX אבל זה היה פשוט בלתי רגיל. האוזניים שלי התאהבו לגמרי. הייתי ממליץ ללכת לשמוע את הסרט יותר מאשר לראות אותו אבל רק ב-IMAX.

למידע נוסף על הסרט מ-IMDb

TekTok logo