גילוי נאות
Unbiased

הוזמנו לחדר בידי הבעלים של Escape Room Tel Aviv לצורך הסקירה

השדים באים – חדר בריחה ״ציידי השדים״

 

לפני מספר שנים הייתי עם מיכאל, שותף באתר וחבר, בחדר הבריחה Cyber Quest, החדר היה כולו ב-VR וניתנו בו מספר משימות.

בחלק הסטטי, היה סבבה, וגם הרגשתי קצת כמו איירון מן, יריתי מהידיים ושלטתי בדברים עם המחשבה. אך בחלק שבו אתה מרחף בתחנת חלל, חשתי לא בטוב.

המפעילים היו מורגלים ומיד הביאו לי סוכריית מנטה, היא עזרה ממש והמשכתי את החדר עד סופו, וזה מזל כי הוא אחלה חדר ולמרות שפעל בזמנו על הערכת הפיתוח של אוקולוס ה- DK2 (כי רק בה המשחק עבד למרות ש-CV1 כבר יצא לשוק) הוא בהחלט זכור לי לטובה.

לימים החדר נסגר ובמקומו במתחם של  Escape Room Tel Avivקם חדר אחר חדר בריחה ציידי השדים או בשמו המוכר GHOST HUNTERS, בנוסף לטיטאניק הוותיק הנמצא במתחם, כמה דקות מעזריאלי.

אל תקרא לו מכסחי השדים

מזהים? סליימר בא להגיד שלום!

קשה מאוד שלא להקביל את החדר המושקע בתל אביב לסדרת הסרטים המקורית (אנחנו לא מדברים על החדשה, בבקשה לא) והמוכרת משנות ה-90′ של “מכסחי השדים”.

את פננו עוד לפני הכניסה לחדר קיבל “סליימר” המוכר והירוק, אותו גוש “סליים” (מי היה יודע שב-2019 אני לא אצטרך להסביר מה זה סליים…), חביב, וגם מרושע, שאוהב לעשות שיגועים.

הקונספט פשוט יחסית, בכל אזור מסתתר שד אחר ועלינו, באופן מפתיע, לתפוס אותו.

מקבלים גם כל מיני כלים, כך נקרא להם, לתפיסה, ומי שצפה בסרטים המקוריים ירגיש בבית, בלי ספוילרים, אבל אתם כבר מבינים.

טכנולוגיה ברמה אחרת

מבחינת חדרי בריחה, והייתי בכמה, ציידי השדים, הוא בין המושקעים שבהם. החל מאביזרים ומכשור פיזי שהורכב במיוחד ועד לטאבלטים מקרנים ותוכנות מיוחדות שפתחו במיוחד  ״רק״ בשביל להריץ חידה; ניכר שנעשתה פה השקעה וגם אהבה לתחום ובמקום “לעגל פינות”, היוצרים והמפעילים חשבו מחוץ לקופסה.

אהבנו במיוחד פאזל אשר משתמש במגוון החושים שלנו, ומפעיל גם את הקופסה השחורה. חלק מ”הדמויות” והאלמנטים בחדר, קשורים לסרט המקורי, ואוהבי הז’אנר ירגישו בבית. וכמובן שיש לנו את סליימר.

עיצוב מוכר וגם מפתיע

דיברתי על הטכנולוגיה אבל העיצוב בחדר מרשים לא פחות. ישנם חדרים אשר ייקחו כמה בדים ויקשטו מסביב, ישנם חדרים אשר יעבדו עם ברזל, ויש חדרים כמו Ghost Hunters, אשר ישחזרו באופן מלא את הואן המקורי של הסרט המקורי, מושקע מאוד וזה ניכר.

מעבר לואן, גם עיצוב דמויות נעשה פה, ב-Unity, של חלק מהשדים, וגם האזורים השונים עוצבו בצורה מסוימת אשר מזכירה את הסרט, גם אם צפיתם בו מזמן.

חידות חידות חידות

עכשיו לתכלס, או לחלק ממנו לפחות, כי הבטחנו בלי ספוילרים. איך החידות בחדר? האמת, לא רעות בכלל. בחדר היינו 4 אנשים ולמרות שקצת אחרי ההתחלה, התקשינו כי איכשהו קורה לי תמיד שבהתחלה אני מתקשה, שאר הדברים זרמו, כולל החידה הסופית שאמורה להיות מורכבת יותר.

מסתבר שיש גם רמה נוספת לחלק מהחידות ברמה של “הנדסת חשמל”, אני לא צוחק, אבל לא לקחנו אותה, כי היה לנו מסובך מספיק גם כך.

הסרטון ההתחלתי מסביר לא רע את הסיטואציה וגם ניתן שאפו על השימוש בשחקנים מוכרים.

תמיד נחמד לראות חדר אשר לא לוקח את חידות ה”מנעול ומפתח” הקלאסיות, אלא נותן להם טוויסט משלו, בשילוב טכנולוגיה די מתקדמת.

סיכום:

אין ספק שמבחינת חדרי בריחה, ציידי השדים הוא בין המובילים שבהם. גם אם לא ראיתם את הסרט שווה לכם לנסות אותו ולהתנסות בו (וגם תראו את הסרט, כי הוא אחלה שרט). החידות ברמת קושי בינונית (ואפשר לבקש גם יותר), והמפעילים תמיד שמחים לעזור ולהכווין, אבל לא בכוח. החדר נמצא במתחם של אסקייפ רום תל אביב במרחק הליכה מעזריאלי ברחוב בית הלל 7. הזמנות לחדר ניתן לבצע כאן.

 

TekTok logo