פייסבוק מעלה הילוך: פוסטים בצבעים ולייב "נדחף" יותר

למי שנכנס לפייסבוק שלו לאחרונה ממכשיר האנדרואיד או האייפון, חיכו כמה הפתעות שחלק יסכמו אותם כנעימות, וחלק לא. נראה שפייסבוק לייב, שהוא פוסט של שידור חי, תופס תאוצה בפייסבוק וצוקרברג לא נשאר אדיש.

לייב לכולם!

ממש כמו נטפליקס או יוטיוב, גם פייסבוק אוהבים שהמשתמשים שלהם צופים בסרטוני וידיאו, ואם אפשר כמה שיותר בבקשה. יוטיוב כבר החלו לשנות את האלגוריתם שלהם כדי להראות למשתמשים סרטונים ארוכים יותר ועכשיו פייסבוק מוסיפה כפתור "לייב" אטרקטיבי יותר לפיד שיהיה לו יותר נוח להפעיל וגם מעלה הודעה "מתפרצת" של לייב של חבר\קבוצה\עמוד במובייל.

פוסט בצבעים!

 

אז כן, צוקי השתגע סופית, אפשר לבחור כעת רקע לפוסטים, והם נראים כמו חגיגה במקום פוסט. כאילו מישהו לקח ציור, קשקש עליו ורשם את הפוסט שלו בתוכו. חדי העין יבחינו שזה לא מקרי. וגם המסנג'ר עבר שינוי כדי לאפשר לפרסם "בערך" פוסטים עם רקעים שדומים מאוד לרקעים שניתן למצוא באפליקציה הרגילה.

זה נראה קצת מוזר לחלק, וחלק ממש יאהבו את זה. אבל כמו כל דבר של פייסבוק חדש, מדובר בניסיון שלא בטוח שישאר איתנו.

לייב מתפרץ

לבעלי iOS כנראה לא ממש שמתם לב להבדל בפיד שלכם, גם בגרסא הכי חדשה, ועל משתמשי אנדרואיד "פסחו" עם הלייב המתפרץ. אז כן, צוקי שוב עושה A\B Testing שזה אומר, שגם משתמשים שפעילים באותה המכשיר עם אותה הגרסא של פייסבוק ומערכת הפעלה עלולים לקבל חלק מהטסט.

האם פוסטים בצבעים יגיעו לכולם?

לא בטוח, תלוי כמה תתעצבנו מזה. הלייב אבל פה להישאר, תכתבו פוסטים בעד או נגד הצבעים, צוקי קורא ורושם לעצמו. אם זה יעצבן יותר מידי אנשים, הפיצ'ר כנראה יחכה לעדכון גדול יותר ו\או איטרציה אחרת שלו, ככה זה שאתה אחת החברות העשירות ביותר בעולם, אתה יכול להשקיע בפיתוח פיצ'ר שעתיד לצאת למעל מיליארד משתמשים, ואז לבטל אותו (ולפעמים לפטר את הצוות שאחראי עליו כמו במקרה של החדשות של פעם). מה אתם חושבים על השינויים? האם קיבלתם אותם? תרצו אותם בכלל?

TekTok logo