גילוי נאות
Unbiased

לא יצא לי לשחק בעצמי במשחק אבל לדעתי Digital Foundry יודעים מה הם עושים. אחרי הכל, הם היו הראשונים בעולם שנחשפו ל-Xbox One X ול-PS4 Pro הרבה לפני שאלה שוחררו אל השוק.

כל התמונות נלקחו מתוך סרטון ההשוואה הגרפית של Digital Foundry ב-Youtube.

Fifa 18 – מחשב מול PS4 מול PS4 Pro – ראש בראש

מאז כתבת ההשוואה האחרונה שלי בין PS4 ל-PS4 Pro פנו אלי כמה וכמה אנשים ושאלו אותי, “גבר תשמע, אני לא מעניין אותי שום משחק אחר חוץ מ-Fifa 18. שווה לי להשקיע בטלויזית 4K ולקנות Pro?”. מכיוון שלהוציא אלפי שקלים רק בשביל משחק אחד זה לא דבר כזה דבר טרוויאלי, התשובה לשאלה הזו הולכת להיות קצת מורכבת. אך ממש במקרה Digital Foundry שיחררו את ההשוואה הגרפית שלהם ל-Fifa 18 על כל הפלטפורמות כך שיהיה לנו קל יותר להבין איפה טמון היתרון של ה-Pro ביחס לשאר.

ארוך מדי לא צפיתי

Fifa 18 הוא בין המשחקים הבודדים שרצים ב-Pro ברזולוצית 3840 על 2160 פיקסלים, כלומר 4K. בלי טריקים ושטיקים, בלי מתיחות ובלי העשרת טקסטורות בניגוד לרוב המוחלט של המשחקים שכביכול רצים ב-4K על הקונסולה. פעם ראשונה בהיסטוריה שאני רואה שמשווים קונסולה ל-PC בטקסטורות ברמת Ultra ועוד ב-4K(!). הזכרתי כבר שכל זה רץ נעול כמו לסת של פיטבול על 60 פריימים בשניה? הישג מרשים ללא ספק. על אלפי השקלים שהיה צריך להשקיע במחשב בשביל להריץ את המשחק ברזולוציה כזו הייתי אומר אפילו 1-0 לסוני.

 

נעול על 60 FPS על כל הפלטפורמות

Pro מול PC – ההבדל זניח עד לא קיים

כפי שתוכלו לראות בתמונות הבאות, תוספת הפיקסלים והטקסטורות החדות יותר מתבטאות בעיקר בדשא עם מראה אמין יותר, קהל שנראה מעט ברור יותר ותווי פנים עשירים יותר (צלקות, קמטים, שומות וכו’).

דשא בקירוב

הדשא של השכן עם ה-PS4 Pro נראה טוב יותר

שימו לב לטקסטורות והצלקות על לחי שמאל. גם הלוגואים והסמלים על הבגדים נראים ברורים יותר.

אלו הם פחות או יותר ההבדלים שצויינו בסרטון. קחו בחשבון שהתמונות מגמדות אותן ביחס למסך מלא כפי שניתן לראות באמצעות הסרטון.

HDR – יותר ירוק ממכבי

המשחק יגיע על כל הפלטפורמות עם תמיכה במסכים עם טווח צבעים רחב. זהו גם אחד ההבדלים העיקריים והבולטים בו ביחס ל-Fifa 17 שלא תמך ב-HDR. כלומר דשא ירוק יותר, סימונים במגרש בוהקים יותר ותווי פנים ריאליסטים יותר. לצערי לא ניתן להדגים את ההבדלים האלה ללא ציוד תואם כך שהדרך היחידה לדעת בעצמכם היא פשוט ללכת אל מישהו שיש לו טלויזיה הגונה ואת המשחק ולראות במו עייניכם. רק אוסיף שכל הדיווחים שקראתי מקבוצות Reddit שונות מספרים שזה מגרש אחר לגמרי לעומת מה שיצא לנו להכיר במשחקים עד היום. במובן הטוב של המילה.

שורה תחתונה:

לא הייתי אומר שהשינויים בין הקונסולות כפי שראינו הן כל כך מרחיקות לכת שמצדיקות רכישה של טלויזיה וקונסולה חדשות רק בשביל משחק אחד. מצד שני, אני לא נמנה על אלה שמשחקים רק משחק אחד (ב-Steam לבד מחכים לי כמעט 200). אם היה משחק בודד שהייתי משחק בקביעות שבוע-שבוע יש מצב שהייתי מפנק את עצמי. כך שבסופו של דבר זה עניין של תקציב. אם ידך משגת – תתחדש ותהינה. אם לא, לא חייבים ללחוץ. בין אם יש לך או אין לך טלויזית 4K וקונסולת Pro תזכה לחווית משחק חלקה ומשומנת היטב.

אם אהבתם את הכתבה ואתם רוצים לקרוא עוד כתבות בנושא, עקבו אחרינו בדף הפייסבוק שלנו.

TekTok logo