גילוי נאות
Unbiased

צוות אתר Tektok הוזמן לאירוע במטרה לסקר אותו

Game in League – באתי, ראיתי, לא שיחקתי?

פסטיבל ה-Game In הראשון התרחש בסוכות של השנה שעברה והתקיים במרכז הירידים שבת”א. מאז, התקיימו עוד שלושה פסטיבלים שכל אחד התמקד בנושא אחר. Game in Pro התקיים במרץ של השנה ועסק בפעם הראשונה בתחום ה-eSports. אחריו, התקיים ה-Game in Fest, שהיה דומה לפסטיבל הראשון שציינתי ועכשיו, הגיע אלינו אירוע פתיחת הליגה של Game In.
האירוע הפעם התקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה ונתמך ע”י הרבה גורמים, ביניהם גם לא במפתיע עיריית חיפה כמובן.

אז למה סיפרתי לכם את כל זה? מיד אסביר.

בתור כתב מקצועי, הייתי בכל אחד מהפסטיבלים האלו, כל פעם באתי מזווית אחרת ונדרשתי לעשות דבר שונה (בהתאם לגוף ששלח אותי). בפסטיבל הראשון נהניתי מאוד ושיחקתי בהמון משחקים עם החברים שלי, הפסטיבל השני היה יותר מפגש חברתי מאשר אירוע שבאמת שיחקתי בו. Game in Fest חזר למקורות ושוב הציע מגוון משחקים רחב ושיחקתי בו די הרבה, למרות שכל הרוטינה הזו כבר התחילה לייאש אותי. ואז, בפסטיבל Game in League, התייאשתי לגמרי.

כן, אני מבין שזה היה אמור להיות פסטיבל eSports ופחות משהו בסגנון Game in Fest, אבל עמדות המשחק היו לא יותר מדברים שכבר ראינו בעבר ונראה שהמארגנים אפילו המעיטו בכמות המשחקים וכמות העמדות הכוללת.

דבר נוסף, בחירת עריכת האירוע באצטדיון סמי עופר הייתה לטעמי רחוקה מאידיאלית; האירוע התפרס על שלוש קומות נרחבות והביתנים הרגישו “מתוחים מדי”. הסביבה הענקית של האצטדיון השאירה הרבה שטח מת שבו סתם שבו אפשר היה אולי לזהות משחק אינדי פה ושם.
במקום גדול כל כך, החוסר בשילוט היה מורגש (לשם השוואה ביליתי בגייסמקום במשך שבוע והסתדרתי מצויין; התמצאות היא לא הבעיה שלי).
לא נדבר על העובדה שכל הקומה הראשונה הייתה כמעט ורק מרצ’נדייז, כלומר בכלל לא ידעתי אילו משחקים יש עד שעליתי קומה או שתיים והתחלתי לחקור בעצמי. אותי, העובדה הזו הרגיזה. למעשה, המקום היה כל כך מתוח שמסתבר שפיספתי איזור שלם שבכלל לא שמתי לב לקיום שלו למרות שחשבתי שעברתי על הכל כבר שלוש פעמים.

הטוב

אבל נעצור רגע, לא יהיה הוגן “לשחוט” את האירוע לאורך כתבה שלמה. אני מבין שזה תחום חדש בארץ ושצריך כמה נסיונות וטעייה כדי לקלוע למקום הנכון ובהחלט אציין כמה דברים שכן נהניתי מהם. ראשית, משחק הפלטפורמה החמוד של מייקרוסופט, הלא הוא Super Lucky’s Tale, חזר שוב. שיחקתי במשחק חצי שעה ונהניתי מאוד.
בנוסף, משחק VR מצויין בשם Tower Tag גם הוא עשה הופעה חוזרת וגם בו שיחקתי מספר דקות ודי נהניתי.

אבל זהו בערך, אלו הם שני המשחקים היחידים שבהם באמת שיחקתי לכל אורך האירוע, זה נבע בעיקר מהעובדה שנראה שכל יתר המשחקים כבר היו שם בפסטיבלים אחרים. מתוך מה שכן היה חדש, הרבה כבר נמצאים אצלי בבית (כגון CoD WWII או Assassin’s Creed: Origins). אז בזירת המשחקים, לדעתי צריך לשפר את המגוון הסגנונות והמשחקים שיהיו באירוע, ככה כל אחד יוכל למצוא משהו שיעניין אותו וחדש לו. זה בטוח ישפר בשבילי ורבים כמוני את החוויה באירוע הבא.

אבל בואו נגיע לעניין, אם זה אירוע פתיחת ליגת ה-eSports, איך זה התנהל? אז לשמחתי, אני חייב להגיד שנהניתי לצפות במשחק היחיד שיצא לי לראות (המשחק בין קבוצת Scythe לבין קבוצת Corea—מקווה שאני רושם את השמות נכון). השדרנים הראו ידע נרחב במשחק, CS:GO ומהצד השני, הקבוצות עצמן הראו שליטה טובה והיה מבדר במיוחד לצפות בתחרות.

סיכום

אז לסיכום, אירוע פתיחת ליגת ה-eSports של Game In כמכלול היה די מאכזב בשבילי. המיקום שנבחר לא התאים והלכתי לאיבוד מספר פעמים, מגוון המשחקים היה יחסית דל ולא היה בי רצון לשחק ברוב מה שהוצג שם.
אבל, התחרויות עצמן שודרו ונוהלו היטב, בכל משחקי הליגה שבהם צפיתי (נתתי הצצות מהירות לשאר הזירות כשהיה לי זמן) ובגדול נראה שהליגה הולכת לכיוון הנכון.

למרות שדבר אחד קטן עצבן אותי במיוחד: למה אף אחד לא נותן במה למשחק Rainbow Six Siege?

עמדת פורזה

משחק טקן ידידותי

קצת מרצ’נדייז

TekTok logo