גילוי נאות
Unbiased

הכרטיסים ניתנו על ידי ההפקה.

פסטיבל Game In: מתחם VR, מתחם Samsung ו-Assassin’s Creed: Origins (חלק שני)

בעקבות הכתבה של שותפי לעט, אור קורץ, על פסטיבל Game In 2017 רציתי לספר לכם על הדברים שהכי הותירו עלי רושם באירוע, שבאמת שום דבר כדוגמתו לא נראה ונעשה בישראל עד היום.

Tower Tag – מסתבר ש-VR זה לא כזה נורא..

מי היה מאמין שהמשחק שיגנוב את ההצגה בפסטיבל יהיה דווקא מבוסס VR? הגענו אור ואני לביתן של Lenovo שנתנה את חסותה למפתחת המשחק הישראלית(!) VR2GO. הוכנסנו אל שניים מתוך שישה תאים שהיו מצויידים ב-Cube Compact – מיני מחשב עם עיצוב חללי שתהרגו אותי אני לא יודע איך הצליחו לדחוס לתוכו כרטיס מסך 1080 – כאשר מהתקרה השתלשל כבל שחובר לקסדת HTC VIVE.

אם עד היום לא ממש התלהבתי ממה של-VR היה להציע משלושת הגדולות (סוני, HTC ו-Oculus), הפעם לא רציתי ללכת הביתה.  מי שחובב משחקי פיינטבול או את מה שהיה פעם ה-Laser Quest יעוף חזק מאוד על המשחק הזה. עולם המשחק מורכב מעשרות עמודים בגבהים שונים. בכל עמוד ישנן מחסות, ניתן כמובן גם להסתתר מאחורי העמוד עצמו, לקפץ לאחר ולחלופין לחטוף לייזר לראש 6 פעמים כפי שקרה לשני כתבים חסרי מזל ששיחקו מולנו.

המתחם של Lenovo

השוחט מ-TekTok

כולנו הורגלנו להיות פדלאות כשזה מגיע לגיימינג. בין אם אני משחק על הספה או על כסא המחשב, הסיבה היחידה שאזיז את עצמי מפעם לפעם היא היא כדי לא לסיים כמו הסיני ההוא שלא זז 18 שעות תוך כדי משחק ב-LOL ומת מתסחיף ריאה. ואז פתאום אני מוצא את עצמי משתטח, מאגף, דופק פזצ”טות ומרגיע את אור שהירבה לעשות לי קולות של “עוד רגע אני נופל פה בשבי החמאס בגללך מטומטם[email protected]#”. מיותר לציין שזה היה ממש כיף בשביל אחד שלא רגיל להיות פעיל גופנית יתר המידה. אני רק יכול לדמיין את הפוטנציאל אם יצליחו לעשות משהו דומה עם Battlefield או Star Wars. זה יהיה פסיכי(!).

הייתי בהחלט מוכן לשריין חדר בבית לטובת דבר כזה אם כי לעת עתה עושה רושם שהכיוון של VR2GO הוא יותר מתחמים חוויתיים מאשר Online Multiplayer. אז אם יש לכם חמישה חברים טובים ונורא בא לכם פיינטבול אבל חורף עכשיו או סתם לירות אחד בשני וירטואלית, אוטוטו הולך להיפתח הסניף הראשון. צוות טקטוק יהיה שם לעדכן כשזה יקרה, תעקבו אחריהם בנתיים.

Assassins Creed: Origins פוגש את Xbox One X פוגש את Samsung QLED

מסיבה לא כל כך ברורה הנוכחות של ה-Xbox One X – התשובה של מיקרוסופט ל-Pro של סוני – הייתה די מוצנעת בפסטיבל. מוצנעת בלשון המעטה. היא הייתה סוג של “ארון הברית” מאחורי פרגוד עם אבטחה כבדה כאשר רק (כהנים?) עובדים מטעם מיקרוסופט הורשו להתקרב אליה. צוות טקטוק הצליח לקבל הצצה קצרה על הקונסולה, אך לצערי לא הרשו לנו לצלם תמונות. גם לא של Assassins Creed: Origins שהיה זמין להתנסות לקהל הרחב בגרסאת האלפא שלו.

אז כמובן שניסיתי. ניתן יותר להתרשם מאיך שהמשחק נראה יותר מאשר לשחק איזו משימה מכיוון שהגבילו אותנו לאזור שהיה SANDBOX ללא תוכן עלילתי. לעין הבלתי מזויינת זה נראה כמו עוד Assassins Creed רק במצרים. אפילו כהרגלי הסתבכתי כהוגן עם מערכת הקרב שם – מערכת שמנעה ממני לשחק במשחקים הקודמים בסדרה. למה כל כך קשה להעתיק מבאטמן עד היום אני לא יודע. יצאו רק איזה 5 משחקים בסדרה. בכל אופן, הצלחתי לתפוס שם את אחד (הכהנים?) העובדים לשיחה והוא היה מוכן להישבע בסבתא שהמשחק רץ על 4K 60 FPS עם HDR, יציב וללא נפילות וגם התאמץ מאוד לנסות להוכיח לי זאת.

בתור איש PC אני יכול לומר שהמשחקיות הייתה בהחלט חלקה אבל האם בהכרח 60FPS? אני לא לגמרי סגור על זה. מה שכן, קשה היה להתעלם מכך שהמשחק נראה לא פחות מסוף הדרך תודות ל-HDR. ועל אחת כמה וכמה על הטלויזיות QLED במתחם של סמסונג.

אמרו לא לצלם אבל זו ה-ALPHA. מילה של אחיכם.

סמסונג מוסיפה לשפר את טכנולוגית ה-LED המוכרת ומביאה לנו טלויזיות עם עוצמת הארה שטרם סנוורה כמותה – 1500 ו-2000 NITS בדגמי ה-QX החדשים. המרוויחים העיקריים מהטכנולוגיה הזו הם הצבעים. זוהי סדרת הטלויזיה הראשונה בעולם שתומכת בגאמוט הצבעים הקולנועי DCI-P3 בלא פחות מ-100(!) אחוז.

אי אפשר שלא להתפעל כשרואים את Assassin’s Creed: Origins רץ ב-HDR על ה-Q9F במלוא תפארתו. אני לא יודע איך לא שמו את הטלויזיה הזו בכניסה במקום איפה ששיחקתי בהתחלה. הבדלים של שמים וארץ, כאילו שיחקתי בשחור-לבן לפני זה. מדהים!


                                                      שום מצלמה לא תעשה עם הטלויזיה הזו חסד. גם לא הטרול

הגודל לא קובע, זה הרוחב!

באותו מתחם של סמסונג יצא לי להתנסות לראשונה גם עם ה-CHG90 – מסך 49″ סופר-אולטרא רחב (כן, ככה הם קראו לזה!) עם יחס מימדים פסיכי של 32:9. מי שיוכל להרשות לעצמו להשיל כ-1500 דולרים (לא ידוע המחיר בארץ), יוכל “לרמות” חוקית במשחקי מולטיפלייר עם זווית ראיה רחבה משמעותית. על זה כמובן מגיעים עוד שלל פינוקים כמו תמיכה ב-HDR, FreeSync2, 144HZ וכמובן פאנל QUANTUM DOT בדומה לטלויזיות החדשות. רק חבל לי שסמסונג הלכו כל כך רחוק עם מסך כל כך שאפתני ונתנו לנו רזולוציה תמוהה של 3840 על 1080 שזה למעשה שניים וחצי מסכי FHD אחד ליד השני. אם היו נותנים לנו 4K הייתי שוקל להכניס אותו ל-WISH LIST.


Samsung CHG90 – מפחיד כמה שהוא מפנק

הרגו אותי בזוית כזו רחבה שראיתי את זה מגיע. ואהבתי את זה.

איך ל-א לשחק FPS

אם אהבתם את הכתבה ואתם רוצים לקרוא עוד כתבות בנושא, עקבו אחרינו בדף הפייסבוק שלנו.

TekTok logo