גילוי נאות
Unbiased

הוזמנו לאירוע כאורחים של קבוצת בלוסטון

פסטיבל גיימרז 2019 חלק שני: Days Gone המשחק שלא ידעתי שאני מחכה לו

עדיין גשם, אבל האופנוע מעודד

יום ראשון, גשם, רוח, קר. אני מחפש את הכניסה על האנגר 11 ונקלע לקשיים בירוקרטיים הכוללים חוסר תעודת זהות וארנק שאני לא מוצא. בעודי מתקשר לחברי לאתר בשביל שאוכל להיכנס אל הפסטיבל, נפלה עיני על אופנוע מסוג הארלי דוידסון שעמד בצמוד אל הקופות.

מיד לאחר הכניסה למתחם, אמרתי לחברי לאתר שבזה אני רוצה לשחק. המשחק המדובר היה Days Gone, משחק בלעדי של חברת סוני אשר פותח על ידי חברה יחסית אנונימית אותה יכירו רק הגיימרים המבוגרים יותר, הלא הם בנד סטודיוז. בנד אחראים על סדרת המשחק המיתולוגית סייפון פילטר וגם על כמה משחקי Vita\PSP כמו Uncharted Golden Abyss.

איזה משחק!

וידוי אישי קצר, לא ייחסתי הרבה חשיבות ל-Days Gone לפני שהגעתי לכנס וכנראה שאם לא הייתי מגיע אז המשחק היה חולף על פניי בלי הסתכלות לאחור. אבל אחרי דמו קצר, אני חייב להגיד שהמשחק תפס את עיני ואפילו שהיה מדובר רק בדמו קצר בעל שני מסכים (15-20 דקות), מיד היה אפשר לשים לב שמדובר במשחק מן השורה הראשונה. מה עושה אותו כל כך מעולה אתם שואלים? או! בגלל זה אני פה.

המשחק Days Gone, למי שלא ידע, הוא משחק הישרדות/הרפתקאות בעולם פוסט אפוקליפטי המלא באנשים נגועים בסגנון זומבים (הם לא בדיוק זומבים, נגיע לזה אחר כך). הגיבור הראשי, דיקון סיינט ג’ון, הוא פושע לשעבר שכעת נלחם על חייו כמו כל שאר האנושות. את כל קטעי העלילה שהיו בדמו העברתי מפעת ספויילרים, אז לא אוכל להגיד הרבה על העלילה, אבל כן יש הרגשה שמשהו מעניין הולך ברקע.

הדמו היה מחולק לשני מסכים שהראו לנו את הפנים השונות של המשחק. המסך הראשון חשף את כל עניין ההישרדות והראה הרבה אלמנטים מהמשחק The Last of Us. כל המפה מלאה בקולקטיבלס ואייטמים שאפשר להשתמש בהם כדי לבנות רימונים, שדרוגים לנשק, מולוטוב, פריטי רפואה וכו’. המשחק לא כולל ריגיין לחיים ולכן תצטרכו לחשב כל היתקלות וכל קרב אש שתחשבו לקחת. כמובן שאם כן תיפגעו, בניית פריטי רפואה היא תמיד אופציה. אבל כן, אחרי מסך ראשון רגוע יחסית, הגענו לחלק השני של הדמו שהיה אקשן לכל חלקו וגם הציג מכניקת משחק חדשה, הנחיל.

הנחיל הוא האויב החדש

הנחיל, כשמו כן הוא, נחיל זומבים עצום שלא יעצור עד שהוא ישיג אתכם. לפי מקורות שונים, יהיו כמה וכמה קטעים שבהם תצטרכו להילחם בנחילים, אבל למזלכם, לפחות לפי הדמו, יש הרבה דרכים להילחם בנחילים האלו. בין אם זה ירי ישיר, מלכודות, חביות נפץ, רימונים או טקטיקות שונות עם האופנוע, יש לכם הרבה דברים להתמודדות עם הנחילים ואני בטוח שישנן עוד דרכים שטרם ראיתי.

הדאגה הראשית שלי היא קצב הפריימים. הנהלת גיימרז הבטיחה שהמשחק רץ על הפלייסטיישן פרו, אבל גם אז חוויתי נפילות פריימים נוראיות ברגע שהופיע נחיל, מה שמובן אבל לא נסלח. אני מקווה שיוציאו פאץ’ עם אופטימיזציה יותר טובה, כי כמה מהקטעים פשוט לא היו שחיקים.

Geplaatst door ‎Gamerz – פסטיבל הגיימינג הגדול בישראל‎ op Donderdag 18 april 2019

לסיכום, Days Gone תפס את העין שלי לטובה. הוא מסתמן כמשחק מעניין עם הרבה תוכן והרבה סגנונות משחק, שזה תמיד אחלה. מצד שני אני מפחד שהבעיות הטכניות יגיעו גם למשחק המלא ואז כל השמחה תהפוך לאפר בפה שלי (רפרנס, יבין מי שיבין).

בתכלס, אי אפשר לשפוט משחק של 30 שעות על פי דמו של 20 דקות ולכן אני לא יכול לחכות להתנסות במשחק המלא ולקבל עליו חוות דעת מלאה. עד אז, המשחק זמין לכל מי שרוצה בפסטיבל גיימרז (שבעת פרסום הכתבה, זהו יומו האחרון), אז אם אתם מגיעים לפסטיבל, לכו לבדוק את המשחק, תסמכו עליי.

עד אז, הנה אחד הטריילרים של המשחק:

הפסטיבל פועל עד יום רביעי (24 לאפריל) וכרטיסים ניתן להשיג פה.

לעוד מידע וכתבות בנושא הצטרפו לקבוצות הפייסבוק שלנו שם אפשר להמשיך את הדיונים או שתרשמו לנו בתגובות.

TekTok logo