גילוי נאות
Unbiased

הסרטון הוא מערוץ היוטיוב SeriouslyGaming, אין לי קשר אליו אבל אהבתי את התוכן.

האם צריך Git Gud בשביל להצליח ב-Dark Souls? (חלק א’)

סיימתי עכשיו סשן משחק די אינטנסיבי של Dark Souls 3 עם 3 חברים נוספים. גם לפני הסשן היו לי מיני תובנות לגבי המשחק, אחריו הגעתי לסוג של מסקנה ומדריך לשחקן המתחיל.

לפני שנצלול עמוק יותר לסשן שלי צריך להבין מה זה לעזאזל Git Gud? בקצרה, הביטוי Git Gud הוא יותר מם מאשר ביטוי המאיית בצורה קלוקלת את המילים Get Good. בעוד שזאת לא האנגלית הכי תקנית, בתרגום חופשי אומרים לך “תשתפר”! הביטוי תפס תאוצה בפורמים השונים כאשר שחקנים מתחילים (ניוביז) התלוננו על רמת הקושי של משחקים כמו Dark Souls (יקראו מעתה: משחקי סולס, בקיצור) ואפילו COD (מה?!).

אם נתעלם מהטון המזלזל והמתנשא, יש בזה לא מעט היגיון. התחלתי משחק קשה, קשה לי, אני צריך להשתפר במשחק ואז אוכל להתקדם. עד כאן הכל טוב ויפה והנוסחה עבדה היטב שנים החל ממשחקי מריו ועד למשחקים כמו באטלפילד. לאחר מכן השחקנים נתקלו במשחקים כמו Demon SoulsDark Souls וקמה לה רמת קושי חדשה. אז מה, כל השחקנים בכיינים והם צריכים פשוט להתאמץ יותר? מרבית השחקנים בקהילה הבוגרת של סולס יכולים לענות ב”כן, הם בכיינים!”. אבל אני טוען שלא רק קושי הוא מה שמפריע לשחקנים המתחילים ואני חושב שאפשר גם להתגבר על זה אחרי שמבינים אותו יותר.

רגע לפני הסשן שלי, צריך לפרט למה משחקים של FromSoftware, החברה שהוציאה לעולם את המשחק Demon Souls ויצרה בכך את ז’אנר משחקי הסולס, כל כך מאתגרים וגורמים להרבה שחקנים לנטוש אותם ממש בהתחלה (ולשבור שלטים)?

שמתי לב לנוסחה קבועה בכל משחקי הסולס:

 • הבוס ראשון (או טיפה אחריו) מאוד קשה, עד בלתי אפשרי.
 • בוסים באופן כללי הם קשים ובוסים סודייםאופציונליים קשים יותר.
 • המון NPCs שצריך לדעת בדיוק מה להגיד להם או מתי להרוג אותם.
 • משחק קו אופ די מסורבל.
 • כל אויב יכול להרוג אותך (בייחוד בהתחלה)
 • מערכת שדרוג דמות מסורבלת
 • צורך ב-Farming
 • המשחק לא מסביר לך כלום

 

עכשיו חזרה לסשן משחק שלי. מי היה שם?

 • אני כמובן. ניסיון בסולס: סיימתי כמעט את בלודבורן+DLC.
 • חבר טוב בשם יוני. ניסיון בסולס: סיים את דארק סולס 3 מספר פעמים ושיחק איתי בלודבורן+DLC וכמעט סיימנו.
 • חבר של יוני, נקרא לו פרד. ניסיון בסולס: סיים מספר משחקי דארק סולס ואת בלודבורן.
 • כתב הבית גיל פלקוביץ. ניסיון בסולס: אין. הוא ניוב מוחלט.

ניצחתי את הבוס הראשון! נותרו רק עוד 200 בוסים 🙁

 

אז חלקכם בטח חושבים שהיה לגיל קשה לשחק איתנו, הוא שחקן מתחיל ואין לו מושג הלוא כך? פה אנחנו מתחילים את המסע. אני אפרק את כל הקשיים הקבועים ואנסה לתת פתרון באמצעות הניסיון שצברתי:

משחק קו אופ די מסורבל ובוסים קשים

אז נתחיל בקו אופ. מעבר לזה שכמעט אף משחק סולס לא אומר לך ממש איך להפעיל את הקו אופ אלא מחביא “רמזים” בתור הפריטים השונים, יש עוד רובד שהמשחק מסתיר. בסשן המדובר היינו 4, זה אומר ש-3 מאתנו היינו בעולמו של הרביעי שהוא ה”מאסטר”. מה שאומר שהוא היה צריך לקרוא לנו, אחד אחד, כדי שניכנס לעולם שלו. לא פשוט בכלל.

מערכת הקו אופ במשחקי הסולס היא מערכת מאוד ייחודית. המפתחים לא רצו לעשות לנו חיים קלים (וול, דההה!!) ולכן הם לא מאפשרים לסיים את המשחק עם חבר לכל אורכו אלא לקרוא לחברים בשביל לוחמה במקטעים של הבוס. אם תזמנו חבר במקום שבו אין בוסהבוס הובס, הזימון לא יעבוד. המשחק ליטרלי לא יאפשר לזמן חבר. אבל לפני כן, איך בכלל מזמנים חבר? עכשיו אני אגיד משהו נורא, אבל הוא יעזור לאורך כל הקשיים כולם: תקראו באינטרנט!

מה?! אור, יא חצוף! (יענה לי “מגיב 19″( באתי לקרוא כתבה שתאפשר לי לסיים את דארק סולס בקלות ואתה שולח אותי לאינטרנט?! אז… לא בדיוק מגיב 19 היקר. מעבר לכך שהמילה “בקלות” לא עלתה פה פעם אחת, באינטרנט יש כל כך הרבה מידע שלפעמים פתרון של בעיה מאוד ספציפית ימצא רק שם.

לפעמים הבעיה ניתנת לפתרון באמצעות חיטוט בהגדרות ולעיתים העניין מורכב יותר. האינטרנט הוא מקום נפלא. השתמשו בו! אחרי שהבנתם איך להפעיל את הקו אופ והתגברתם על כל הקשיים אתם תראו שהמשחק קצת יותר קל עם צוות.

בסשן שלי היו 4 אנשים (כולל עבדכם הנאמן), גיל (השחקן המתחיל – ניוב) היה בעמדת פתיחה מאוד חלשה, אז שאר המנוסים “סחבו” אותו על הגב. גם כשזה הגיע לבוס (Curse-Rotted Greatwood למי שמתעקש על דיוקים), ידענו כולנו את נקודות התורפה וגיל היה צריך רק להיזהר מלהיפגע ממנו.

אל תחשבו שאני אומר לכם שזאת הדרך לשחק. גיל יכל לשחק במשחק בעצמו ולהשתפר ולעלות רמות בעצמו, אבל הוא לא עשה זאת. עם משחק אינטנסיבי ורציני (קרי Git Gud) אפשר באמת להשתפר, אך יש דברים שפשוט לא נוכל לגלות בסיבוב הראשון שלנו בלי עזרה מחבריםהאינטרנט. אז נכון, יש גם כל מיני הודעות על הרצפה (במשחק האון ליין), אני מצאתי הרבה מהם מבלבלות וחלקם אף מטרילות (אומרות לך בכוונה לעשות ההפך ממה שצריך).

לסיכום: העצה הראשונה בשביל להצליח היא לשחק כמה שאפשר עם חברים מנוסים ולקרוא באינטרנט כאשר הבוס מתסכל מידי, כי אף אחד לא אוהב להיות מתוסכלים סתם, גם מי שאומר לכם שכן, לא דובר אמת.

זהו להפעם, כתבתי כמעט 1000 מילים ואני מרגיש שיש עוד מה להוסיף. כדי לא להעמיס על הקוראים נעצור פה ונתראה בחלק הבא והאחרון. אשמח לשמוע תגובות לעניין לכאן או לכאן, פה, בעמוד הפייס ועוד.

TekTok logo