גילוי נאות
Unbiased

תמונות לכתבה מאתר WinFuture ומהטוויטר @VenyaGeskin1

כל החידושים האפשריים ב- Huawei Mate 20 Pro

כל שנה היצרניות מנסות להתעלות על המכשיר שהוציאו בשנה הקודמת. אנחנו רואים את זה עם האייפונים עם מערך צילום חדשני, כמו זה של האייפון X ועם הגלקסי נוט עם העט שמחדש כל שנה. Huawei החלה לאחרונה לשחרר שדרוגים אחרי חצי שנה בלבד, זה אומר מכשירים שיוצאים כחצי שנה אחרי מכשיר “דגל” ומביאים שדרוגים בכל התחומים. ה- Huawei Mate 20 Pro צפוי להיות שדרוג שכזה.

הכל כלול

בכנס IFA האחרון, הציגה וואווי את המעבד החדש ה- Kirin 980, בטכנולוגיה של 7 ננו מטר, כמו המעבד A12 של אפל. די ברור שה-980 יהיה המעבד המרכזי ב- Huawei Mate 20 Pro, מעבר לזה כבר דלף המון מידע על המכשיר כמו חיישן טביעת אצבע מתחת למסך ופתיחת נעילה מהירה מאוד עם הפנים, מהירה יותר אפילו מהאייפונים החדשים.

בגזרת המצלמה וואווי ממשיכה עם מערך מצלמות משולש מתצורת LEICA כמו שראינו ב-P20 Pro המאפשר זום מיוחד. כעת, לפי מידע חדש מאתר ג’ירפה (כבוד!) תתאפשר גם פתיחת נעילת המכשיר באמצעות קול המכונה Bone Voice ID. הפיצ’ר החדש מאפשר לפתוח את נעילת המכשיר באמצעות “מילת קסם” גם במקום רועש במיוחד.

חצי שדרוג או דגם חדש?

למה בכלל חברות כמו וואווי, סמסונג ואפילו LG  משחררת דגם נוסף, לרוב יקר יותר כחצי שנה אחרי מכשיר דגל ראשי? הסיבה לכך לא לגמרי ברורה, אבל ההשערה היא שמכשירים אלו באו לענות על צריכים נוספים למכשיר הדגל ולפעמים מדובר אפילו במעין מוצר ניסיוני שרק האמיצים יתנסו בו.

דוגמה טובה לכך היא ה-LG V10 שלא נחל הצלחה מטורפת אבל הביא חידושים מאוד מיוחדים לעולם הסמארטפונים, למשל בגזרת המיקרופונים. דגמי ה- Galaxy Note מאז ומתמיד באו להוסיף “קצת יותר” לדגם ה-Galaxy S כמו מצלמה טובה יותר (בקצת) וכמובן העט, שכאן הדעות מאוד חצויות- יש כאלו ש”מתים” עליו ויש שאומרים שהוא מיותר.

מה לגבי גרסת ה-Mate של Huawei? מכשירי ה-Huawei Mate 10 Pro שהוכרז בדיוק לפני שנה הציג את ערכת השבבים הייחודית של Huawei ה- Huawei HiSilicon Kirin 970 ששמה דגש על בינה מלאכותית (או AI בקיצור) בייחוד בצילום. השבב ידע לזהות כ-100 אלף אובייקטים ולהתאים את מצב הצילום לפי האובייקט. גם השנה צפוי ה-Huawei Mate 20 Pro להציג מעבד חדש עם יכולות AI מגוונות אשר ישמשו גם את דגמי העתיד של החברה.

מה לא יהיה השנה?

ל- Huawei Mate 20 Pro יש הכל כמעט: מצלמות משודרגות, פתיחת מכשיר בכל דרך אפשרית, מצלמה קדמית עוצמתית (24 מגה-פיקסל). מה אין לו? אין לו כנראה שקע אוזניות 3.5 מ”מ ויש לו את המגרעת המפורסמת אשר כל הטלפונים של 2018 מצטיידים בה מאז הוצגה לראשונה כמעט כפיצ’ר באייפון X, אך כמו ה- Huawei P20 Pro המגרעת תינתן לביטול באמצעות תוכנה.

בכל מקרה הצרכנים מרוויחים, כי עם כל מדרגה שיצרנית מעלה המתחרות ממהרות להשוות אבל גם המחיר כנראה יהיה בהתאם כי 1000$ הוא ה-650$ החדש למכשיר דגל ב-2018.

המכשיר החדש יושק ב-16 באוקטובר ואז נגלה כולנו את הפרטים המלאים.

TekTok logo