גילוי נאות
Unbiased

הכותב הוא עובד איידיגטל. האפליקציות והאייפד נקנו מכספו האישי והחברה איננה מעורבת בכתבה.

iPad Pro מנקודת מבט של מאייר מתחיל

לפני כשנה רכשתי אייפד פרו למטרות לימודים (ראו אייפד מנקודת מבט של סטודנט) והוא משמש יפה מאוד כמחברת חכמה.

אבל, אם נודה באמת, האייפד פרו נועד יותר לציור ואיור ואני מעולם לא ניסיתי לאייר או לצייר לפני כן—אפילו לא איש מקל. בכל זאת, החלטתי שאני רוצה לבחון את היכולות של המכשיר בתחום הציור גם אם אין לי ניסיון.
הורדתי כמה אפליקציות חינמיות פשוטות והתחלתי מאיורים פשוטים כמו למשל הציור הבא:

איור מקורי, אריאל וינדלר

איור מקורי, אריאל וינדלר

 

עד שלמדתי להשתמש באפליקציה ולצייר לקח לי זמן והציור הפשוט הזה דרש ממני כשבועיים של ניסיונות. ככל שהצלחתי להגיע לתוצאות טובות יותר, רציתי להשתפר יותר ויותר.
אני חייב לציין לטובה את העיפרון הדיגיטלי שאפל יצרה אשר נותן דיוק ברמה מאוד גבוהה. בנוסף, ציור דיגיטלי הוא יותר סלחני מציור על דף; אם פספסתי או שהתוצר אינו מספק, אפשר תמיד לבטל ולנסות שוב ושוב עד לתוצאה הרצויה. בסופו של דבר אני מרוצה מהתוצאה ובדעה שלא הכל צריך להיות מושלם ושאם אני רוצה להשתפר עלי לעבור לציור הבא.

 

לאחר נסיון של ציור אחד מ״הראש״ הבנתי שכנראה יש בי קצת פוטנציאל ולקחתי על עצמי לצייר כל מה שעולה לי לראש. התחלתי מסקיצות מאוד בסיסיות של מכוניות, דמויות מצוירות, פרחים ואנשים. המטרה הייתה לחפש מה אני אוהב לצייר ולגלות את עצמי מחדש.
בכל זמן מת כגון נסיעה באוטובוס ללימודים או לעבודה, אפילו בין הרצאה להרצאה, הוצאתי את האייפד ואת העיפרון וציירתי.

איור מקורי, אריאל וינדלר

איור מקורי, אריאל וינדלר

גיליתי שהציור ממש מהנה ושאני לא רק מגלה על עצמי דברים חדשים אלא יוצר משהו חדש,  משהו שהוא רק שלי. התחברתי מאוד לציורים בעיפרון ולשם אני לוקח אתכם בציור הבא:

אחרי כחודש של התנסות אני כבר ממש שולט באפליקציה, בעיפרון ובידיים שלי. בתמונה ניתן לראות ציור של העין שלי שלקחתי מתמונה ישנה.
למדתי כאן שהפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל בין ציור חמוד למשהו שהוא ״ואו״.

על הציור הזה עבדתי כשבוע וכאן היתרונות של האייפד הופכים קצת לחסרונות: היכולת שניתנת לי להתקרב אל התמונה ולהוסיף פרטים קטנים רק גרמו לי לעשות את זה שוב ושוב עד שהרגשתי שהציור גמור. אני חייב להודות שאחרי ציור כזה החלק הכי קשה הוא להגדיר שסיימת, להתנתק מהצורך להמשיך ללטש ולהתקדם לציור הבא.

איור מקורי, אריאל וינדלר

איור מקורי, אריאל וינדלר

אחרי הציור הזה ישבתי בחדר מול הטלוויזיה, מזפזפ בין ערוצים תוך כדי שאני מחפש רעיון לאתגר הבא. נתקלתי בסדרת ילדות שחזרה למסך, דרגון בול זי (Dragon Ball Z).
החלטתי שאני משחזר חלק מחוויית הנוסטלגיה שתקפה אותי באותן הדקות הקצרות מול המסך וכך מצאתי רעיון:

בתמונה מופיעה הדמות הראשית ״סאן-גוקו״ כשהוא מקבל קצת מהטעם האישי שלי עם פרצוף אכזרי, למרות שבסדרה הוא מאוד רחמן. מהאיור הזה למדתי שעברתי דרך ארוכה בתחביב החדש שמצאתי.

הציור בעיפרון מעצים לדעתי את תחושת הנוסטלגיה שהציפה אותי וגרמה לי רק לרצות לחזור ל״ילד הקטן״ שחוזר הביתה ומכין שיעורים ורק מחכה שהתוכנית תתחיל לה בארבע אחר הצהריים. אני עוזב את הכל והולך לשבת מול הטלויזיה לראות את הסדרה האהובה עלי.

אחרי הציור הזה התחלתי את תקופת המבחנים של סמסטר ראשון. לא ידעתי מחכה לי אבל  לרגע לא זנחתי את האייפד. התקופה הזאת הייתה מלחיצה ומצאתי את עצמי ממשיך בנוסטלגיה, בעיקר כי חזרתי לראות את הסדרה וקיבלתי על עצמי אתגר לצייר עוד דמות, הפעם הרבה יותר מורכבת.

איור מקורי, אריאל וינדלר

איור מקורי, אריאל וינדלר

כאן זנחתי את הציורים בעיפרון מהאפליקציה והחלטתי לצייר בצבע. אמנם שלטתי באפליקציה אבל מעולם לא הייתי צריך לבחור צבעים: זו פעולה ארוכה ואולי אפילו מתסכלת עבור מאייר מתחיל.

זה אולי האתגר הכי קשה שלקחתי על עצמי בתחום ולקח לי המון זמן להגיע לתוצאה שעיניכם רואות. אני מאוד מרוצה מהתוצאה וחושב שהיא נראית מקצועית.

בשורה תחתונה, בסופו של דבר מצאתי את האייפד פרו, העיפרון שלו והאפליקציה של Adobe Sketch, כנוחים ביותר עבורי לציור. כל מה שהצגתי כאן הוא פרי האפליקציה הנ״ל. אני מאוד מרוצה מהמכשיר ואין לי ספק שהוא יקח אותי למקומות חדשים כל פעם מחדש. אחרי כמעט שנה של שימוש במכשיר בתור צייר מתחיל, דעתי היא שמדובר בכלי מדהים עם יכולות מעולות למאייר. עברתי חוויה מאוד חיובית עם האייפד פרו ואני עדיין נהנה לצייר איתו.
הוא לא יהפוך אתכם לציירים בין לילה אבל ככל שמנסים יותר מגיעים לתוצאות טובות יותר.

תאמינו או לא אבל היום אחרי שנה של ניסיון בציור עדיין לא ניסיתי לקחת ליד עיפרון ודף.
אם וכאשר אנסה מדיה פיזית, אני לא בטוח שאקבל תוצאות דומות. אחרי הכל, אני כבר כל כך רגיל לשיטה החדשה.

לעוד מידע וכתבות בנושא הצטרפו לקבוצות הפייסבוק שלנו, שם אפשר להמשיך את הדיונים ואתם גם יכולים לרשום לנו בתגובות למטה.

TekTok logo