Apex Legends או בעצם Fortnite הדור הבא?

באטל רויאל חדש נולד

Apex Legends הגיע אלינו חם מהתנור מ- Respawn Entertainment, שאחראית בין היתר לכותר Titanfall. להפתעת קהל הגיימרים, Apex Legends לא הוכרז באופן רשמי עד היום בו הושק.
גורמים בתחום הגיימינג טוענים כי מאחר והמפיצה EA פחות אהודה היום, המשחק היה עלול להיכשל עוד לפני שייצא לשוק אם החברה הייתה פועלת כמקובל בתחום ולכן פשוט שחררה את המשחק להורדה, בחינם, ללא “הכרזה” רשמית מקדימה.

כ-8 שעות לאחר ההשקה המפתיעה, Apex צבר כמליון שחקנים פעילים. אחרי שבוע, המספר עלה כבר ל-25 מיליון ונראה שזו רק ההתחלה. אז הנה, משחק יריות חדש מסוג באטל רויאל (Battle Royale) נולד.

המשחקיות

המשחק בעצם פונה לקהל יעד בוגר יותר ומציע משחקיות “מתוחכמת” יותר. בשונה מבאטל רויאל אחרים שהכרנו, Apex Legends משלב מספר דמויות שלכל אחת מהן כוחות וייכולות ייחודיים. האלמנט הזה מזכיר יותר את League of Legends ו-Paladins ומוסיף עומק אסטרטגי והרבה אתגר.

ב-Apex כל שחקן ישחק עם עוד שני חברים (או זרים ששודכו לו). אם אחד מהחברים מת, ניתן “להחיות” אותו. כך שמוות הוא לא סוף המשחק כל עוד מישהו מהקבוצה בחיים. זה הופך את המשחק לקבוצתי באמת ומדגיש תקשורת טובה ושיתוף פעולה. צורת התקשורת מאוד נוחה ואפילו לא מחייבת מיקרופון; בהקלקה בודדת של העכבר אפשר לבחור בקלות ממגוון גדול של מסרים.

כן בדומה לבאטל רויאל אחרים, מתחילים את המשחק בצניחה מהשמיים. בגלל שמשחקים בקבוצה אפשר לתת למנהיג לבחור איפה כולם נוחתים. כשנוחתים מתחיל המירוץ לאסוף נשקים ופריטים. המשחק מקל פה על שחקנים חדשים ולא יאפשר לדוגמה לעשות שטות כמו להחליף נשק טוב ביד עם אחד פחות טוב שמצא.

אחרי כמה דקות המפה מתחילה להצטמצם וכך גם אפשרויות המחבוא של הקבוצות. נדרשת חשיבה יצירתית כדי לשרוד כל צמצום כזה.

הגרפיקה בהחלט מושקעת והמנוע יציב. התנועה במשחק מהירה יחסית והנשקים בהחלט מרגישים נוחים לשימוש. המשחק באמת עשוי בצורה מעולה ונראה כי המפתחת Respawn חשבה לעומק על הפרטים הקטנים.

אגב, EA כמפיצה רשמית כן אמרה שהיא שואפת להגיע לאפשרות שהמשחק יהיה “חוצה פלטפורמות”, כך שיהיה ניתן לשחק ממכשירים שונים וקונסולות שונות.

כמובן: רכישות בתוך המשחק

דבר שכן דומה בין אייפקס לפורטנייט הוא שגם כאן תוכלו לקנות בכספכם סקינים למשחק, אבל הם אך ורק קוסמטיים ולא משפרים את יכולות השחקן. לפי הערכות בשוק המשחקים המשחק עשוי לייצר ל-EA כ-100 מיליון דולר בהכנסות, מה שהיא בוודאי תעריך לאחר שבזמן החגים הוציאה דוח מאכזב במיוחד.

יורש ראוי לפורטנייט?

כגיימר “בוגר” בן 22 שכבר עבר המון ז’אנרים וסוגי משחק במשך שנים, היה חסר לי השילוב המצליח בין דמויות שונות בעלות כוח ייחודי ומשחק יריות טקטי ומיליטריסטי שכזה כמו CS:GO ו-Rainbow 6 בהם אני משחק יותר. באופן כללי אני לא מתחבר למשחקי באטל רויאל.

ב-Apex Legends יש הרבה יותר אלמנטים אסטרטגיים וטקטיים שגורמים לי להעריך מחדש את הז’אנר של באטל רויאל. לכן, אני בהחלט רואה את עצמי משחק יותר.

סיכום

Apex Legends הוא לדעתי קפיצת מדרגה גדולה בעולם של משחקי הבאטל רויאל. עם זאת, הייתי רוצה לראות בז’אנר הכל כך פופולרי הזה שילוב של משימות מרובות משתתפים. לדוגמה, יותר כמו Assassin’s Creed. זה יכול להזכיר במידה מסויימת את העלילה של “שחקן מספר אחד”. שם אני רואה את תעשיית המשחקים בעוד כעשור ובתקווה אף פחות מכך.

עד אז, אפילו עם היותי גיימר סטודנט ללא המון זמן פנוי, אני עדיין בהחלט רואה את עצמי משחק ב-Apex כשאפשר.

 

TekTok logo