גילוי נאות
Unbiased

הסרט נצפה בקולנוע בהקרנה רגילה (2D)

Ready Player One: סקירת הסרט

להגיד לכם את האמת? מאוד ציפיתי ליציאתו של Ready Player One (שחקן מספר אחת) לאקרנים.

נהניתי מאוד מהספר של ארנסט קליין, שניחן בעולם עשיר ועלילה זורמת. והנה, די מהר, אנחנו זוכים לראות את העולם (האמיתי והוירטואלי) קם לתחייה על המסך הגדול על ידי לא אחר מסטיבן ספילברג האגדי! כל זה פיתח אצלי ציפיות שגדלו למימדים ענקיים.

האם הסרט עצמו עמד בכל הציפיות שלי?

העלילה

די מהר אנחנו נשאבים למציאות חדשה בשנת 2045 של עולם פוסט אפוקליפטי בו מרבית בני האדם חיים בעוני, ניוון וצפיפות. אופן הבילוי המועדף על האוכלוסיה הוא בעולם מציאות מדומה הקרוי אואזיס, שמהווה בו זמנית פלטפורמת תקשורת, צריכת מידע, מסחר ומשחק.

הסרט מתחיל עם מותו של ג'יימס האלידיי, מיליארדר תמהוני, מנכ"ל ומפתח האואזיס. בצוואתו הוא מספר שהטמין באואזיס רצף של אתגרים וחידות. הפותר את כל החידות יזכה בכל הונו של האלידיי ובשליטה מלאה על האואזיס. האתגרים גיקיים מאוד ומושפעים רבות מחייו האישיים של האלידיי ואהבתו לתרבות הפופ של שנות השמונים, עליה גדל.

הסרט לוקח כיוון אחר

אחרי ביסוס הרקע והדמויות במערכה הראשונה, הסרט לוקח תפנית ומפסיק להיצמד לספר. לדעתי זו בחירה טובה כי גם מי שקרא את הספר יוכל ליהנות מהעלילה, בלי לדעת מה בדיוק הולך להתרחש בכל רגע.

מצד שני הרגשתי שסצנות מסויימות נכנסו רק כדי להראות כמה שיותר אקשן, פיצוצים ו-CGI מגניב. קשה להאשים את היוצרים, כי בכל זאת זה מה שמושך קהל, אבל אין איך לברוח מזה — העומק וכמות הדיאלוג קוצצו משמעותית כדי לשרת את האקשן.

העלילה מתקדמת די מהר ויש בה את כל מה שצריך כדי לבנות סרט שובר קופות טוב; גיבור חתיך וחמוד, חברות אמת, ערכים אנטי-ממסדיים וכמובן… סיפור אהבה.

לפי דעתי אחת ההברקות של Ready Player One היא הדמות של טי. ג'יי מילר, שכיר חרב שאמור להשמיד את הגיבור. זו דמות שהומצאה במיוחד בשביל הסרט ובהחלט מספק את הסחורה עם הומור כמו שרק הוא יודע לייצר.

סיכום

אתחיל ואומר שמאוד נהנתי מהצפייה. נשביתי מהדקות הראשונות ונמשכתי היישר לתוך הסיפור. אפילו התבאסתי לצאת לשרותים כדי לא להפסיד אף לא דקה.

Ready Player One מרשים ויזואלית, קליל וסוחף. זוהי לא הברקה והוא לא יקבל אוסקר אבל הוא מספיק טוב כדי לצפות בו בקולנוע. ילדים, בני נוער ומבוגרים יוכלו כולם ליהנות ממנו.
צפיתי בסרט יחד שני גיימרים והם בהחלט נהנו גם מההתיחסות למשחקיות והפנטזיה של עולם המציאות המדומה.

אם קראתם את הספר ואתם מחפשים בדיוק את העולם שדמיינתם אז… היכונו לאכזבה. אף סרט לא יוכל לקלוע לממלכה הקסומה שבראש שלכם.

אבל אם אתם בראש פתוח ובא לכם לבלות שעתיים בעולם מהוקצא, שבנה לנו לא אחר מהמאסטר סטיבן ספילברג,
אם בא לכם לחוות בו זמנית נוסטלגיה ל-Atari ולהזיל ריר על גאדג'טים שלא נראה עוד עשרות שנים,

…אל תפספסו.

 

מידע נוסף על הסרט מ-IMDb

TekTok logo