גילוי נאות
Unbiased

המוצר הושאל לצורך הסקירה מרשת מדיה גיים

סקירה על גלגלים – Segway miniPro

לקחתי את ה-Segway miniPro החדש לסיבוב. לא מזמן רציתי לקנות כלי תחבורה שיאפשר לי להגיע למקום עבודתי מהר ובצורה נוחה ולכן עשיתי סקר שוק. לא רציתי אופניים חשמליים בגלל הסרבול שבהם, חשבתי אולי קורקינט ואז ניתקלתי בסגוואי החדש של חברת Ninebot, הוא היה מוזר.

אז מה זה בכלל Segway?

בגדול מדובר במשטח עם שני גלגלים שנשאר יציב בזכות ג’ירוסקופ מתוחכם שממוקם בתוכו. הוא עולה הון, אז בשביל פשוטי העם כמונו הוציאו את המיני.
המיני הוא כמו אחיו הגדול רק עם פחות טכנולוגיה ויותר סטייל. המכשיר מאוד יציב וגם אם ממש ניסיתי לא הצלחתי להפעיל אותו כשהוא פועל (על בטריות נטענות).

איך עולים עליו?

ראשית צריך להפעיל אותו, לאחר מכן הוא נכנס למצב היציב שלו, לאחר מכן כדי לעלות עליו שמים עליו רגל אחת ועוד רגל, עדיף במישור. זה נשמע מאוד מפחיד ובפעמים הראשונות שעליתי עליו מאוד חששתי,  אבל מתרגלים לזה ממש ממש מהר, ממש עניין של מס דקות, מהרגע בו אספתי את המכשיר ועד שהיתי צריך לעזוב למדתי איך לשלוט בו ומהחנות נסעתי כבר לבדי בדרך הביתה והיה לי כיף!

איך נוסעים בו?

על ה-Segway miniPro ישנם פדים לחיצים אשר נמצאים על המשטח וכאשר מופעל עליהם לחץ של קצה האצבעות כלפי מטה זה גורם לכלי לנסוע קדימה. כאשר מופעל לחץ עם העקב הכלי יאט.  נאמר לי לא להטות את הגוף קדימה, אבל עשיתי זאת בכל זאת, זה גם עבד אבל זה באופן פחות יציב ויותר מפחיד.

בשביל להסתובב יש מוט “היגוי” בין הברכיים, הטייה של הברכיים שמאלה וימינה תסובב את הכלי בהתאם ואפילו תפעיל מאין “איתות” חביב למען הבטיחות והנראות. הכלי מצפצף כשנוסעים אחורה אם הוגדר לכך.

כביש או מדרכה?

שאלה מעולה. בעוד שזה חוקי לנסוע גם על הכביש וגם על המדרכה,  עדיף על המדרכה. הכלי לא עובר את ה-17 קמ”ש, אני מתכוון ליטרלי לא עובר, ישנו מנגנון שמאט אותך כ-ל פ-ע-ם שאתה מנסה לחרוג. בירידות זה יכול להיות ממש מלחיץ שפתאום כל הכלי נוטה אחורה כאילו הוא מנסה לזרוק אותך ממנו. תחשבו שאתם עם סקיטבורד בכביש שלא רק מגביל אותכם ל-17 קמ”ש אלה גם דופק לכם ברקסים כל פעם שאתה חורגים. לא כיף וגם מסוכן.

הוא מאותת

אני בחרתי במדרכה. אבל פה נתקלתי במדרכות הנהדרות של רמת גן (מה לעשות אני לא תל-אביבי ואין שבילי אופניים ברמת גן) אשר גילו בפני תהיה לגבי מה העירייה עושה עם כל התקציבים הנהדרים שלה. לא פעם הייתי צריך לרדת לכביש כי בדיוק היו עבודות בכביש או לרדת מהכלי, כי רכב חוסם את כל המדרכה (למה לא?) ועוד.

עם כל זאת, בכל זאת היה לי די נחמד לסייר ברחבי העיר כמעט בלי הגבלה ובגלל המהירות הנמוכה קל לעצור בפתאומיות (בלי ליפול) כאשר יש סיבה לכך. הצמיגים הם צמיגי גומי פניאומאטיים כמו הצמיגים באופניים, אבל עבים. זה אומר שהם יעברו מהמורות די בקלות. אבל אל תנסו לעלות על מדרכות גבוהות, כי הצמיג עלול להיפגע. החלפת צמיג זה לא עניין יקר אבל בטח שלא כיף.

הניווט עם וויז קצת מוזר כיוון שאין לי איפה לשים את הטלפון (כמו באופניים\קורקינט) הוא בכיס שלי ואני צריך להסתמך על הרמקולים. להחזיק את הפלאפון ביד זה לא מומלץ בלשון המעטה כשנוסעים על כלי שכל מכה הכי קטנה תעיף אותך קדימה. גם אין צפצפה, אז זה רק אני והרפלקסים ברגליים. חשוב לציין שנעליים הם בגדר חובה, מהסיבות הברורות.

בוחרים צבע

סוללה

הסוללה של המכשיר מספיקה בשביל 25 ק”מ אבל בגדול אין סיבה לרוקן אותה, כמו הסמארטפון מטעינים אותה במשרד כל כמה ימים ולא כל יום. הכלי בא עם מטען יעודי. האפליקציה של Ninebot מתחברת למכשיר עם בלוטוס ומספקת נתונים על הסוללה, ק”מ שנשארו (מוערך לפי מהירות ממוצעת) משחקים עם האורות (זה די מגניב ראו תמונות) ועוד כמה דברים חביבים כמו הגבלה נוספת של מהירות (עד 13 ק”מ) לירידות מסוכנות, כיבוי מרחוק, שליטה מרחוק (ה-Segway הופך להיות כמו מכונית על שלט, מעולה בשביל להפחיד חיות מחמד) ועוד. סה”כ לא רע.

שורה תחתונה ומחיר

המחיר היום נע סביבות ה-2400 ₪, לפני מספר שנים זה היה אטרקטיבי אבל היום עם כניסת סין לשוק הקורקינטים, ניתן לראות מחירים תחרותיים ביותר וכמובן שיש אופניים חשמליים בפחות מזה. זה נכון שהכלי קל יותר ונוח לאכסון וגם חוקי על המדרכה (תל-אביבים הרווחתם), אבל הוא גם פחות בטוח (בקורקינט\אופנים יש ידיות ליציבות ושליטה נוספת) ומגיע למהירויות גבוהות יותר (לטוב ולרע).

סיכוי טוב שתטעינו פחות את ה- Segway miniPro לעומת קורקינט\אופנים, וכיוון שהוא בא עם אורות באופן מובנה תשלמו פחות על תוספים כאלו (הרבה כלים מתחרים באים ללא אורות בכלל).
במהלך הסקירה שלי ראיתי מספר אנשים עם סגוואי ונראה שהם שולטים בו טוב ממני ואפילו נוסעים על הכביש.

אם אתם מתלבטים, שווה להגיע לנסיעת מבחן בכלי המדובר ולראות אם אתם מתחברים. כמובן שכדאי לקחת בחשבון מה יהיו השימושים שלכם בו: אם יש שביל אופנים במקום מגוריכם ואם הנסיעה שאתם מתכננים לעשות היא יחסית קצרה.

את המוצר ניתן לקנות ולהתנסות בחנות מדיה גיים בגבעתיים ויש גם הטבה בלעדית. בואו לחנות עם הקוד SEGWAYDIS18 ותקבלו קסדה חינם ברכישת המוצר.
זה הזמן לבקש שבבקשה תשימו קסדה, אני כמעט נפלתי במהירות של 8 קמ”ש, תחשבו מה יכול להיות הנזק במהירות גבוהה יותר.

רוצים לקרוא עוד?

עקבו אחרינו בפייסבוק ותוכלו לדעת מתי אנחנו מעלים עוד כתבות בנושא.

TekTok logo