גילוי נאות
Unbiased

הסקירה מבוססת על רכישת Steam Link מכספו האישי של הכותב ומייצגת את רשמיו ודעתו האישית בלבד.

אני וה-Steam Link שלי, או—לשחק במחשב מהספה

אני איש PC מושבע, זה לא סוד גדול. מבחינתי, הכל מצריכת מדיה ועד גיימינג נעשה הכי טוב על המחשב שלי. אבל, מדי פעם, עולה החשק בכל זאת לחוות את המשחקים בפורמט יותר רגוע מהספה בסלון, על מסך גדול. אני לא גאה מכדי להודות שיש פה משהו שקונסולות עושות בינתיים הכי נכון. לכן החלטתי לנסות את ה-Steam Link.

המשימה: Couch Gaming

החלטה אישית שלי היא שאין לי בעיה להשקיע בתחביב שלי, אבל אני רוצה שההשקעה שלי תיצור סינרגיה עם מה שקיים. זה אומר, אני לא רוצה לתחזק שתי מערכות נפרדות; לא רוצה לקנות PS4 או XBox One ואפילו לא לבנות מחשב גיימינג סלוני נפרד כי כך אני מפזר את הכסף שלי בין מספר חוויות בינוניות במקום להשקיע בחווייה אחת מקסימלית.

 

אז מה כן האופציות:

1. בקרי משחק

אני מת על עכבר ומקלדת לגיימינג אבל מהספה זה פשוט לא יעבוד. בסדר, כמו שאמרתי אין בושה בלגנוב רעיונות מהקונסולות. לצורך הזה הצטיידתי בצמד שלטי Steam Controller.

הסקירה לא עליהם אבל בשתי מילים אפשר לומר שאיכות החומרים טובה מאוד, הם מרחיבים את המעטפת של אילו משחקים תואמים לשלט אבל לפעמים חסר ג'וייסטיק אנלוגי אמיתי נוסף. בשביל זה יש עוד שני שלטי XBox One S בדרך מארה"ב.

 

2. כבל HDMI ארוך

זה היה הפתרון שלי עד עכשיו. סה"כ כבל איכותי נותן הכל, 4K אם צריך, סאונד, 60FPS וכל מה שאפשר לשאוף אליו. מה שעצבן אותי בפתרון של כבל—והסיבה שחיפשתי פתרון אחר—הוא הבלאגן על הרצפה. אצלי המחשב בפינה של הסלון, בקיר מנוגד לטלויזיה. הכבל היה צריך להשתרשר לאורך הרצפה וכל ה-setup פשוט לא הרגיש מקצועי.

 

 3. Steam Link

הנה מגיעים לסקירה. אחרי שאני מסתובב בתחושה לא נעימה לגבי כבל ה-HDMI שמשתלט לי על הסלון, לילה אחד החלטתי להזמין פתרון אפשרי, ה-Steam Link של Valve. סה"כ $30 במבצע. הספקתי כבר לשכוח מכל העניין עד שבוקר אחד שליח מצלצל בדלת ומוסר לי קופסה מאמזון. לא פתק, לא SMS, ממש בן אנוש עד הדלת. בשביל 12 דולר משלוח? מגניב לאללה!

ה-Steam Link אמור להיות קופסה שמחברים לטלויזיה, לחשמל ולאינטרנט (חוטי/אלחוטי). היא משדרת בזמן אמת את התמונה מהמחשב לטלויזיה וגם מספקת שלושה חיבורי USB לטובת קירוב דונגלים למיניהם מהמחשב הרחוק לסמוך לטלויזיה.

מה באריזה

יש את הקופסה עצמה (מימין). מגיעה עם מתאם חשמל ייחודי, חיבור עגול ולא USB. בדומה למטען של Macbook, אפשר להחליף את התקע של המתאם לכל סוג חיבור (מצורפים אמריקאי, אירופאי, בריטי וסיני). גם בכבלים לא חסכו ויש גם HDMI וגם כבל רשת RJ45*

* יש לציין שה-Steam Link תומך ב-WiFi, למרות ש-Valve ממליצה על חיבור כבל רשת לנתב. היות וכל הרעיון של המכשיר הזה הוא הימנעות מכבלים ההמלצה קצת תמוהה לי. בכל מקרה, אצלי בחרתי להשתמש ב-WiFi בלבד.

 

תהליך ההתקנה אמור להיות פשוט. מחברים לחשמל ולטלויזיה, מחברים ל-Steam Link עצמו עכבר, מקלדת או שלט כלשהו ועוקבים אחרי ההוראות. כמוצר ממשפחת ה-Steam נחשו מה הדבר הראשון שהקופסה החליטה לעשות…

עדכון מערכת של 5 דקות

 

טוב, לגיטימי, לא יודע כמה חודשים היא שכבה במחסן ומה השתנה מאז. השלב הבא (בחיבור אלחוטי) הוא בחירה של הרשת הביתית והכנסת סיסמה. בחרתי לחבר לקופסה Steam Controller והממשק התאים את עצמו והציג לי עבור הסיסמה מקלדת מלאה, שעם משטח המגע של השלט היה מאוד נוח להפעיל. בעלי Apple TV שאוהבים לנווט בין מקשים עם D-Pad, אל דאגה גם זה מתאפשר. או שאפשר פשוט לחבר מקלדת אמיתית.

 

כמו ב-Chromecast, הקופסה מציגה קוד זמני. פותחים Steam במחשב ומזינים את הקוד. בשונה מה-Chromecast, משום מה זה לא מספיק ועכשיו צריך ב-Steam על המחשב להגדיר קוד קבוע והפעם להזין אותו ב-Steam Link… אחרי שהכנסתי קוד וסיסמת WiFi לא ברור על מי מגנים פה מפני מה עם השלב המיותר הזה. לא סתם מיותר אלא על גבול הביזארי כי למרות שכבר ראינו שאפשר מקלדת מלאה תקינה, פתאום כדי להכניס את הקוד הקבוע לקופסה מופיעה פנינת ה-UX הבאה:

 

רגע, זה כמו פאזל. רציתי גיימינג וקיבלתי. בואו נתמקד:

 

אחסוך לכם את הניחושים. למרות שיש סמן עכבר, למרות שיש לי משטח מגע, אי אפשר פשוט לרחף על ספרה וללחוץ עליה. לא. אם מרחפים ולוחצים על RT בשלט כמו במקלדת ה-QWERTY מה שמוקלד הוא הספרה 0. חייבים לשחק במשחק שלהם וללחוץ על הכפתור המתאים בשלט כדי להקליד כל ספרה.

 

אבל אוקיי, עברתי את זה. התחברתי למחשב. עכשיו לגולת הכותרת, איך זה לשחק עם תמונה אלחוטית?

 

זוועה. אם ב-Chromecast אני יכול לצפות ב-Youtube חלק, פה התמונה מקרטעת כל כמה שניות וזה עוד על הגדרה איכות נמוכה. את הדבר האחד שקיויתי להשיג מהגאדג'ט הזה הוא פשוט לא מספק.

 

4. …כבל HDMI ארוך מאוד?

התרגלנו לקדמה טכנולוגית כמעט בכל תחום. עכברי גיימינג אלחוטיים שעובדים נהדר, חיבור סלולרי ברמת הגולן שעובד יותר מהר מהאינטרנט הביתי שלי לפני כמה שנים. בתחום הוידאו בזמן אמת הביתי לצערי אין עדיין פתרון קסם בתקציב סביר ועל יותר מ-Full HD פשוט אין מה לדבר. אם נביא בחשבון שארצה בקרוב לשחק ב-4K או ב-60FPS יציב, בכלל אין על מה לדבר. פשוט חייבים כבל.

אז חזרנו למשבצת המקורית. איפה כאן הקתרזיס? איפה פתרון הקונפליקט?

נקודת האור היא שגיליתי שקיימים כבלי HDMI איכותיים באורכים די מטורפים של 10, 15 מטרים ויותר שיכולים להעביר 4K ואפילו באים בלבן. במקרה שלי לפחות, אני עומד להעביר כבל כזה לאורך הקיר וביי ביי בלאגן על הרצפה. הנה מה שהזמנתי:

קישור אמזון

 

 

לסיכום, למכירה Steam Link במצב מושלם כמעט ללא שימוש ?

 

TekTok logo