גילוי נאות
Unbiased

הכותב היה אורח נינטנדו ישראל בהשקת הקונסולה

Nintendo Switch Lite – מיותר או מובחר?

קונסולת ה-Nintendo Switch כבשה את העולם בסערה כאשר היא הציגה קונספט חדשני המציע שילוב בין נייחות לניידות. ה-Switch יכולה להתאים לכל שימוש והיא הקונסולה הכי ורסאטילית בשוק בפער רב מן המתחרים.

אבל דגם ההמשך שלה, Nintendo Switch Lite זונח את הורסאטיליות ומציע סוג שימוש אחד במחיר צנוע יותר וידידותי לאנשים ספקנים. האם החוסרים מוצדקים על ידי הירידה במחיר? או שעדיף להשקיע כבר בקונסולה הרגילה? ובכן, צוות האתר הוזמן להשקה מיוחד בשביל לענות על שאלה זו בדיוק.

בהחלט Lite

דבר ראשון, בואו נדבר על הפיל שבחדר. ה-Nintendo Switch Lite הוא בדיוק כמו שהשם אומר. אותה קונסולה, אבל בקטן. ועם פחות פיצ’רים. למעשה, כפי שציינתי בפסקת הפתיחה, ה-Lite מציע קונסולה קטנה, קלה בלי אפשרות להתחבר לטלויזיה או לנתק את השלטים מן המכשיר.

בשבילי, גולת הכותרת של ה-Switch הייתה האפשרות לשחק בקונסולה איך ומתי שאני רוצה. בין אם זה ברכבת, בבית על הטלויזיה או עם חברים על אותה קונסולה. האמת הפשוטה היא שה-Lite פשוט לא יכול ולא יספק את הדברים האלו. אם אתם מאותם אנשים שאהבו את הקונספט של “שחקו איפה שאתם רוצים”, אז אין לכם מה להתעניין ב-Lite, במיוחד אם עדיין אין לכם עדיין Switch רגיל.

אז, למי הקונסולה כן מתאימה?

למרות שאני מאמין שלגיימרים ה”כבדים” יש פחות עניין בקונסולת ה-Lite, ישנו נתח שוק די גדול של אנשים שהקונסולה יכולה להתאים להם ואפילו להתאים יותר מאשר הקונסולה הרגילה. אחת המעלות הטובות של ה-Lite היא המחיר המאוד מושך: 949₪ ביום ההשקה (ואולי הנחות כבר בתקופת החגים הקרובה, לקראת דצמבר). עוד מעלה טובה שיש ל-Lite היא שהמכשיר פשוט נוח. הוא קל מאוד, מתאים ליד קטנה ולא מצריך אמלנטים נוספים כגון כבל HDMI או תחנת עגינה. פשוט צריך כבל טעינה ואתם מוכנים לכל תרחיש.

בגלל הפשטות המדהימה של ה-Lite ושלל המשחקים הפשוטים שחברת Nintendo מציעה ללקוחות שלה, ה-Lite הופכת להיות קונסולה מושלמת לגיימר מתחיל או גיימר צעיר. נכון, עדיין צריך אנגלית בסיסית והיגיון בריא, אבל בגדול לא אמורה להיות שום בעיה להביא את הקונסולה למי שלא שיחק מימיו ולראות אותו מתמקצע בה אחרי שבוע.

בנוסף לגיימרים חדשים/צעירים, ה-Lite יכולה לשמש כקונסולה משנית ל-Switch הרגיל. ה-Lite בהחלט יותר קטנה ואלגנטית מה-Switch הרגיל ויכולה להתאים טוב לנסיעות קצרות או טיולים. העובדה שאין צורך לטעון שלטים הופך אותה עדיפה גם לטיולים ארוכים יותר או אפילו נסיעות לחו”ל. עם המחיר הנמוך, זה בהחלט הופך לנגיש להחזיק שתי קונסולות; בהחלט לא משהו שרק ה”עשירים” יכולים להרשות לעצמם.

סיכום

בגדול, אם אתם מגדירים את עצמכם כגיימרים ממוצעים/כבדים ואין לכם עדיין Nintendo Switch המלא, הייתי ממליץ לשקול אותו קודם. כבר יש לכם Switch? ה-Lite יכול להיות מוצר משלים טוב לטיולים. אבל, אם אתם מתכננים לקנות מתנה לאחיין/אחיינית/אח/אחות ולהציג להם את עולם הגיימינג בצורה הכי טובה ונגישה, אין קונסולה יותר מתאימה מזאת.

TekTok logo