המשחק החליט שהוא קשה מידי בשבילי

כן, הכותרת לא מטעה, זה בדיוק מה שקרה, אך בשביל להסביר את הכל כמה שצריך יש לתת רקע, סורי. בסופ”ש שעבר הזמנתי אלי חבר שלא ראיתי מאז פברואר השנה. חבר טוב, יש לנו המון תחומי עניין משותפים. דיברנו על חיים, עבודה, אהבה וכמובן גיימינג. כשהוא בא אלי בפברואר ישבנו ןשיחקנו עם הטלוויזיה החדשה שלי ועם ה-PS4 Pro. השווצתי ברזולוציה, הפעלתי משחקים עם HDR כמו The Last Of Us ו-Uncharted 4 והיה כיף.

אחרי הדגמת התכלית החלטנו אשכרה לשחק. מה משחקים? אנחנו שני אנשים עם ספה (Couch Co-Op למי שפיספס את הבדיחה הלא מאד מתוחכמת), עם ה-PS4 Pro. הפעלתי כמה משחקים “כבדים” יחסית כמו Helldivers, הוא פחות התחבר. חשוב לציין שבעוד שהוא גיימר (למרות שהוא אומר שלא) הוא פחות משחק בקונסולות וגם בכלל בגלל קצב החיים שלו.

טוב, איכשהו הגענו למשחק ישן וטוב: Crimsonland. למי שלא מכיר או לא זוכר, המשחק החל את דרכו ב-PC לפני יותר מעשור ב-2003. מאז הוא עשה דרכו לקונסולות ואפילו יש פורט לא רע בכלל למובייל, על האייפד הוא אש. בכל אופן, הבאסה במשחק הוא שאין לו שום אפשרות און ליין. אבל אין בעיה, יש ספה! אז הפעלתי את המשחק ומהר מאוד נכנסנו לקצב.

מדובר במשחק עם משחקיות מאוד KISS (שזה התרגום החופשי ל”מפגרת עד כמה שהיא פשוטה”), הז’אנר Twin stick shooter קלאסי כאשר ידית אחת של השלט שולטת בדמות והשנייה בכיוון וכל מקש אחר יורה או טוען את הנשק. כמו בכל משחקי המחשב של פעם תוקפים את השחקן עשרות ואף מאות אויבים ועליו להגן על עצמו עם מגוון נשקים ובונוסים שניתן לאסוף.

כל זה קרה בפברואר, למה אני מספר על זה היום? מפה לשם הגענו לעולם האחרון ברמה “בינונית” (יש 3 רמות סה”כ, 6 עולמות ו-10 מסכים בכל עולם) אבל לא הגענו לבוס. הזמן עשה את שלו (וגם הכריך) וחברי הטוב היה עייף והלך לביתו. בפתח הדלת אמרתי לו חצי בצחוק חצי ברצינות “אני אחכה לך עם הבוס”. שם זה נגמר.

שיקרתי 🙁 ברגע שהוא יצא את הדלת, חזרתי למשחק והגעתי לבוס. עכשיו “הבוס” הוא מושג קצת מופשט למשחק בו יש אינספור אויבים, לרוב מדובר במספר “סופר אויבים” אשר מייצרים אויבים קטנים יותר או שהם ממש ממש מ-מ-ש חזקים.

הרבה גופות, גם אני שם 🙁

 

הבוס בעולם האחרון במסך האחרון (העשירי) היה מנוול רציני. זה התחיל עם מספר עכבישים גדולים שכאשר נהרוג אותם יצאו מהם 2 עכבישים קטנים יותר במכפלה קבועה, 2,4,6,8 וכן הלאה, עד כה בסדר. ישנם עכבישים שיורים פלזמות, (גם סבירים), זומבים ירוקים שיוצרים עוד זומבים חומים, (קשה יחסית להרוג) ולבסוף “הנדלים”. מדובר באוייב שהוא לא באמת נדל אבל כך קראתי לו בגלל ה”צבטות” שיש לו מקדימה.

מפתחי המשחק עבדו שעות נוספות ליצור את המפלצות האלו. מעבר לגודלם, הם מאוד מאוד חזקים. אם הם רק יגעו בדמות שלך (או של חבר) מדובר במוות מידי וזה לא משנה כמה מד החיים שלך מראה. יש להם מגן שנעלם לתקופות קצרות. הם יורים פלזמה מאוד חזקה ובנוסף לכל הצרות הם חסינים לבונוסים של “הקפאה” למשל. אז לחמתי בהם ולא אגזים אם אומר שעשיתי כ-100 ניסיונות וכשלתי בכולם.

פאסט פורוורד לסופש שעבר. הזמנתי שוב את החבר, שוב קישקשנו, הפעם לא היו כריכים כי כל אחד אכל לפני ואז.. משחקים. הפעלתי את המשחק ושמתי לב שהוא דורש ממני להוריד עדכון, צייתתי, מה רע? אז זה קרה. המשחק החליט שהוא קל יותר. אני לא זוכר אם זה אופציה שהפעלתי בתפריט אבל היה “שדרוג” שהדמות מקבלת בתוך השלב עצמו ומקלה מאוד על המשחק (מה שהופיע בחלק אחר של “הישרדות” של המשחק) אבל בלי קשר לזה המסך עצמו השתנה.

הסדר הקודם היה: שניות ראשונות של המסך, מופיעים העכבישים הגדולים שבתוכים יש קטנים, מספר שניות לאחר מכן, הנדלים הנוראים (3 במספר) ואז עכבישי הפלזמה והזומבים הירוקים.

הסדר החדש: שניות ראשונות של המסך, עכבישי פלזמה חדשים, קטנים יותר, עם יריות ירוקות, לאחר מספר שניות הבבושקות של העכבישים הגדולים ורק כ-70% בתוך המסך עצמו (לרוב אומר הרג של כ-70% מהאויבים) הופיעו הנדלים.

בתור מי שחרש על המשחק בצעירותו אין מצב שמדובר במשחק שהתאים את עצמו לשחקן (כלומר נהיה קל יותר כי השחקן התקשה כמו שיש היום במשחקים החינמיים למשל במובייל). אני זוכר את סדר האויבים ואת האויבים עצמם בכל המסכים. העדכון הוא ה”אשם”. עכשיו צריך להבין. גם ל-PS4 המשחק נחשב “ישן” כי הוא יצא רק ב-2014, אז מה קרה פה בעצם? מספיק משתמשים התלוננו ברדיט או בפורמים של המשחק על המסך הזה (3 שנים אחרי ההשקה) והמפתחים החליטו להקל על השחקנים?

לא ברור, מה שבטוח הוא שהמסך היה הרבה יותר קל ואני וחברי צלחנו אותו די מהר (יחסית לזמן שלוקח לעבור מסכים אחרונים במשחקים) והמשכנו לרמה האחרונה. אם יום אחד נגיע למסך האחרון שם, אני אעדכן כמה נדלים יש, עד הפעם הבאה…

TekTok logo