גילוי נאות
Unbiased

ההרחבה נרכשה בכסף האישי שלי, הקוד לא סופק ע"י המפיצה או המפתחת.

שובו של קוטל הנאצים – סיקור ההרחבה של Wolfenstein II

בימינו, נראה שהמושג "הרחבה" הלך קצת לאיבוד. הרחבות נועדו, כפי שאפשר להסיק משמן, להרחיב את חוויית המשחק ולתת לנו עוד תוכן. תוכן שלא היה קיים במשחק המלא. אבל, לאחרונה, חברות (שאני מעדיף לא לציין את שמן)  מצאו לעצמן סידור אחר. במקום לספק תוכן ייחודי בהרחבות, הן פשוט מוציאות תוכן מן המשחק המלא ומשווקות אותו בתור "הרחבה". מה שבתכל'ס יוצר מצב שאנחנו משלמים 60 דולר בשביל משחק שהוא לא גמור, ואז צריכים להוסיף עוד 30 דולר על סיזֶן פאס (Season Pass), שכולל תוכן שממילא היה צריך להיות במשחק הבסיס. אבל, ישנן עדיין חברות שמוציאות הרחבות כמו שצריך. אפשר לראות את CDPR עם ההרחבות של ה-Witcher 3, או את Bethesda עם ההרחבות של Fallout 4. ועכשיו, גם MachineGames מצטרפת לשורות האלו, עם הרחבה בשם "The Adventure of Gunslinger Joe".

למעשה, Gunslinger Joe היא ההרחבה הראשונה מתוך שלוש במשחק Wolfenstein 2. כל הרחבה היא סיפור בפני עצמו, והוא לא בהכרח קשור לסיפור המרכזי שהציגו לנו במשחק הבסיס. מה שאומר שאפשר לשחק בהרחבה מבלי אפילו לסיים (או להתחיל) את המשחק הבסיס. אם כי זאת לא הרחבת Stand Alone ואתם כן תצטרכו לרכוש את המשחק המלא קודם. אבל נעזוב את כל המסביב. אני רוצה להגיע לנקודה של הכתבה, איך ההרחבה עצמה? האם היא שווה את הכסף שלכם?

בגדול, לא. אל תבינו אותי לא נכון, ההרחבה כיפית במיוחד והסיפור של ג'ו הוא ייחודי, המרדף אחרי הנאצי שרצח את אבא שלו היה מעניין מאוד. אבל ההרחבה פשוט קצרה מדי. למעשה, אם לא הייתי עסוק בלשחק על דרגות קושי גבוהות ולמות כל שנייה וחצי, כנראה הייתי מסיים את ההרחבה בפחות משעתיים. שזה נחמד, אבל קצת מאכזב. חוץ מזה, אפשר להגיד שזה פשוט עוד Wolfenstein, לפחות מבחינת משחקיות. וזה לא בהכרח דבר רע, אני דווקא נהניתי לקבל עוד קצת משחקיות ועוד קצת עלילה. עם הדגש על הקצת. למעשה המשחקיות בהרחבה עובדת באופן מאוד פשוט. אם במשחק הבסיס יכולתם לבחור בין שלוש יכולת מיוחדות, אז ההרחבה למעשה כוללת אחת מן היכולת האלה, ואתם לא יכולים לבחור או לשנות אותה. ככה בעצם כל הרחבה (כאמור, אמורות להיות שלוש) מקבלת גוון ייחודי מבחינת המשחקיות שלה ולא רק מבחינת העלילה.

אם אני כל הזמן מזכיר את המילה "עלילה", אז לדעתי, יהיה הוגן אם אני אגע בה קצת. כפי שציינתי קודם, ג'ו הוא שחקן פוטבול לשעבר שנאלץ להפסיק לשחק במשחק האהוב עליו עקב הכיבוש הנאצי והניצחון שלהם במלחמת העולם השנייה. ג'ו מהר מאוד מצטרף למחתרת, שם הוא נלחם ורודף אחרי הנאצי שהרג את אבא שלו. העלילה מועברת בצורה הומוריסטית משהו ודרך קומיקסים (אין סצינות ויזואליות, רק קומיקס). הסוף של ההרחבה קצת מאכזב ושם כן הייתה צריכה להיכנס איזשהי סצינה, כי הקומיקס הרס את האווירה שנוצרה בסיום ההרחבה. אבל בגדול העלילה כן טובה, רק שוב חבל לי שההרחבה כל כך קצרה.

אם לומר בכנות, הדבר שהכי הפריע לי בהרחבה הזאת, היא שאפילו לא ידעתי שהיא קיימת. השיווק היה לוקה בחסר במקרה הטוב, וזאת הסיבה שאני מסקר אותה רק עכשיו, חודש אחרי תאריך היציאה של ההרחבה. השיווק צריך להשתפר אם Bethesda רוצה שאנשים אשכרה יידעו שההרחבות האלו קיימות.

אז זהו פחות או יותר, אין לי הרבה מה להגיד על הסיפור של ג'ו, כי פשוט לא היה הרבה ממנו. מבחינת תוכן ההרחבה היא קצת פחות משעתיים, שחלק שלם ממנה היא כבר מפה שראינו במשחק המלא. וזה קצת מעצבן. אבל כן יאמר לזכותה שהיא לא עולה הרבה. אז אם יש לכם כמה דולרים מיותרים, הייתי שוקל קנייה. במיוחד בתקופה ה-"יבשה" של חודש ינואר.

כן, המשחק לא מתאים לאנשים עם לב חלש

TekTok logo