גילוי נאות
Unbiased

הקוד למשחק סופק בידי המפתחת לצורך הסקירה ב-PS4

Zheros, סיפור מוכר על פוטנציאל ופספוסו -סקירה

אז המשחק Zheros הוא המשחק הראשון של Rimlight Studios, הוא משחק שעבר את הפרויקט של משחקי האינדי ב-Steam וקיבל "אור ירוק" בשנת 2014. המשחק הוא אינדי, בכל רמ"ח איבריו ולצערי הוא לא מספק את הסחורה. בעקרון, המשחק הוא 3D Beat ’em up והוא לוקח הרבה אלמנטים ממשחקים מוכרים בז'אנר. אז, אם המשחק נשמע מבטיח ושואל הרבה ממשחקים אחרים, למה אמרתי שהוא לא מספק את הסחורה?

אז כמו כל משחק Beat ’em up, עיקר המשחקיות הוא לעבור "גלים" של אויבים עם מכות חסרות רחמים, לעבור עוד ועוד גלים, לרצוח עוד ועוד אויבים, עד שכלום לא נשאר חוץ מההודעה שסיימת את השלב. המשחקיות כוללת שלושה דברים:
א.התאמת המכות לסוג האויבים. הגנה אם האויב מחזיק רובה, תקיפה אם האויב מחזיק מגן (לחיצה על משולש ארוך) או בריחה אם האויב מטיל פצצה.
ב. אסיפת נקודות מהגופות של אויבים (די מסביר את עצמו).
ג. שימוש בנקודות שאספתם בשביל לשפר את הדמות (אסביר בקצרה מאוחר יותר). באופן מוזר כלשהו, המשחק הופך את המכניקה של תלך-תרביץ-תעבור והופך אותה ל-לא כיפית ולא מספקת. אני לא יכול להצביע במדויק על ההיבט שהפך את המשחקיות ללא כיפית ולא מספקת. אני כן יכול להגיד שיש דיליי מוזר בין הלחיצות כפתורים על השלט לבין המכות שהדמות משחררת. בנוסף לכך, יש חוסר כלשהו בקומבואים אשר גורם לכם לקבל מכות עקב חוסר אונים שאתם חווים מתי שאתם נתקלים בגוש גדול של אויבים.

משחקיות:

המשחקיות הבסיסית לא מספקת, היא כן מציגה ניסיון נחמד למערכת התקדמות כלשהי ושל "נקודות נסיון". המערכת די פשוטה ועובדת על עיקרון איסוף הנקודות והריסת חפצים או השמדת אויבים. במהלך השלבים, ככל שאתם הורסים או הורגים יותר דברים, כך יהיו לכם יותר נקודות ניסיון אותם תוכלו להמיר ביכולות שיעשו נזק גבוה יותר לאויבים, פתיחת קומבואים חדשים וכו'.

אז, מה עושה משחק Beat ’em up עם משחקיות לא מספקת? מנסה לעטוף אותך בכמה שיותר "רוך" (מלשון רכות) בשביל שאתה (השחקן) תתרכז פחות בתוכן האמיתי של המשחק (Ginger: Beyond The Crystal הוא דוגמה מצויינת לזה). אז, בגלל מה שאמרתי קודם, Zheros מציג עולם צבעוני ונפלא שמשלב בתוכו הומור ומוזיקה נהדרת. אין לי ספק שאם אתם רוצים להעביר כמה דקות בכיסוח רובוטים ופירוקם לגורמים, תוך כדי שמיעת מוזיקה טובה (הפסקול נהדר), המשחק הזה הוא בדיוק בשבילכם.

 

סיכום:

לסיכום, Rimlight Studios נתנו את כל מה שהם יכלו בתור חברה קטנה מאוד בתחילת דרכם ואם אתם מחפשים לתמוך בהם ולעזור להם ליצור משחקים טובים יותר בהמשך, אני אומר שתקנו את המשחק. בתור מי שסקר את המשחק קשה לי להמליץ לכם לרכשו אותו במחיר מלא (אלא אם, כמו שציינתי קודם, אתם מחפשים משחק בשביל להעביר את הזמן). קצת כואב לי על Zheros, במבט ראשון נראה ש-Rimlight Studios מצאו להם קרש קפיצה מצוין אשר יפתח אותם לעולם הקשוח של הגיימינג. אבל בפועל, המשחק לא ממש מהנה ויהיה סביל רק אם אתם באים אליו בגישה הנכונה. Zheros חוזר על עצמו אחרי מספר שעות והתוכן שקיים במשחק (כולל ה-DLC) מועט ולא מספיק בשביל לגרום לכם לרצות ולהמשיך לשחק בו.

לחצו כאן להורדת המשחק מחנות הפלייסטיישן.

 

TekTok logo