אפל לא אוהבת שלא קונים מהחנות שלה - TekTok

אפל לא אוהבת שלא קונים מהחנות שלה

אפל כל פעם מפתיעה אותי מחדש.
קניתי מחשב חדש, וכיוון שהוא חדש לא היה עליו כלום. עד עכשיו שרציתי לראות סדרה או סרט בפורמט MP4 הייתי פשוט גורר את הסדרה לאייטונס ואז הייתי יכול לצפות בה באפל טיוי דרך ממשק מאוד נוח בלי iDevice אפילו.
עכשיו גררתי את הסדרה לאייטונס, חדש כזכור, כמו מקודם וזה לא עבד לא משנה מה נסיתי.

נכנסתי לאיזה פורום והיה שם מישהו אם אותה בעיה כמו שלי, עזבו את זה שהתייחסו אליו בזילזול של פחות או יותר :”למה אתה פשוט לא קונה את הסרט” או “עזוב אותך אייטונס תתקין VLC”, היה שם אחד שאמר להתקין מחדש Quick time, חשבתי לעצמי, מה קשור Quick time?

הקטע היפה הוא שלא התקנתי Quick time בכלל בעת התקנת האייטונס מבחירה כי יש VLC. לבסוף רק אחרי שהתקנתי Quick time הסרט הסכים בטובו לעבור לאייטונס, מסקנה: הסרט לא היה מתנגן בחיים בלי Quick time, זוועה :(

  6 תגובות

 • Avatar Jacob הגיב:

  :-) אני שונא שאונסים אותי להשתמש בתוכנה “יעודית”

  אתה מזכיר לי שאתמול ניסיתי להוריד מסמך מאתר ממשלתי. בתמימותי לחצתי על הורדה וישר קיבלתי הודעה שיש צורך להתקין תוסף קסום לדפדפן של ממשלת ישראל על מנת להוריד מסמכים מהשירות הממשלתי.

  חותם לך שעכשיו, המידע שיש לממשלת ישראל עלי, גורם ל-NSA להחוויר

  Sent via my Nexus 7

 • Avatar Mike הגיב:

  זו אחת הסיבות שאני לא אוהב להתקין את iTunes, אפילו כסתם נגן מוזיקה. זו אחת מהתוכנות שעושה במחשב כשלה – מתקינה, משנה, מגדירה. מצד אחד אפשר להבין למה – כדי לוודא שהכל יעבוד ישר מהקופסה בלי הגדרות. מצד שני, בקושי יש הגדרות למשתמשים מתקדמים שאולי לא רוצים Bonjour או QuickTime או תוסף QT לדפדפן או מה-לא.
  אגב, בזמנו, כש-iTunes היגרה פלטפורמה, סטיב ג’ובס הגדיר אותה כ”כנראה התוכנה הטובה ביותר ל-Windows” :-)
  [media=youtube]V6f2KwiaLTk[/media]

 • Avatar Haim הגיב:

  אייטיונס דווקא עובדת מעולה על מק, הבעיה היא בתוכנה לווינדוס.
  הכפיתיות הזו של אפל לקשר יחד את כל המוצרים שלהם ולהכריח אותך לעבוד רק עם המוצרים שלהם מעצבנת אותי, זו אחת הסיבות העיקריות שהחלטתי ללכת על אנדרואיד, עד כמה שאני אוהב את העיצוב והיציבות שיש למכשירי אפל, הכל מרגיש שם חנוק. ניסיתי פעם לחבר אייפון לאובונטו, פשוט סיוט מהאגדות, שלא לדבר בכלל על הפצות לינוקס אחרות שם בכלל זה לא תפקד במרבית הפעמים.
  באנדרואיד הכל פתוח לי, אני לא חייב להתקין אף תוכנה, ויותר מזה, אני אפילו לא חייב חשבון גוגל כדי לעבוד עם אנדרואיד (מקסימום יש את חנות האפליקציות של אמזון), כמובן שיש לי חשבון גוגל, אבל תמיד כיף כשלא מגבילים אותי, וחבל, כי אני דווקא אוהב מאוד את המוצרים של אפל.

  כשאני צריך את האייטיונס אני מתקין אותו ומסיר מיד אחרי גמר השימוש (טוב, אני לא צריך אותו הרבה) הוא כבד ומסורבל על ווינדוס.

 • Avatar Mike הגיב:

  על מק באמת אין את תחושת המסורבלות הזו של iTunes. לא יודע להסביר את זה – אולי בווינדוס התוכנה צריכה לטעון הרבה ספריות וסקריפטים חיצוניים כדי לרוץ, שבמק כבר מובנים.

  המזל הגדול שעכשיו גם i-devices צריכים פחות את iTunes. לא ברמה של אי התלות של אנדרואיד, אבל זה הכיוון. @[USER=6]Hobgob[/USER], סתם מסקרנות, באיזו תדירות אתה נתקל במשהו שבשבילו חייבים iTunes?

 • Avatar Hobgob הגיב:

  האמת קצת פסיפסתם את הנקודה. זה בכלל לא קשום לאייפון. כולה רציתי לצפות בסדרה באייטונס.
  אין לי ממש בעייה עם אייטונס היא עובדת מצוייין על הPC הכל מגרסא 10 ו11 היא בכלל יותר יציבה אני משתמש בה רק לשים שירים וצלצולים על המכשיר וגם זה פעם ב…
  הקטע ההזוי שכבר התקנתי אייטונס המחשב דרש קוויקטיים, כאילו זה איזה פלאגין להפעלת MP4 באייטונס.
  מה אפל באמת?! אני צריך פלאגין כדי להריץ סדרה במשחב שלי בפורמט שאתם המצאתם?! ב-א-מ-ת?!!?!

 • Avatar Mike הגיב:

  אהבתי איך ביום השקת האייפד, כשאפל הכריזה למעשה מלחמה על אדובי ופלאש, האתר של אפל דרש ממני תוסף Quicktime כדי לנגן את סרטון ההשקה. לחיי סטנדרטים פתוחים… :rolleyes:

  מאז אגב שום דבר לא השתנה

  http://www.apple.com/apple-events/september-2013/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo