ביל גייטס נגד ה-Ctrl+Alt+Delete - TekTok

ביל גייטס נגד ה-Ctrl+Alt+Delete

קטע נדיר למדי לביל גייטס, שלמרות הפרישה שלו לרוב ממשיך להלל את מייקרוסופט. בנאום באוניברסיטת הארוורד, כאנקדוטה, ציין שהצורך בשילוב מקשים כדי לבצע login למערכת ההפעלה היה טעות בעיצוב.

http://www.theverge.com/2013/9/26/4772680/bill-gates-admits-ctrl-alt-del-was-a-mistake

כהמשך לרוח החדשה הזו אני מקווה שממשיכו של באלמר ידאג לבטל את ה-slide to unlock המוזר שמברך משתמשי Windows 8 על PC גם אם אין להם מסך מגע.

http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-unlock-your-windows-8-screen.html

  9 תגובות

 • Avatar Jacob הגיב:

  לא אוהב את גייטס, אוהב טכנולוגיה אמיתי, עוד במעמד שלו, לא היה פורש בשביל לעסוק בצדקה אלא עובד עד יומו האחרון, בדיוק כמו ג’ובס.

  Sent via my Nexus 7

 • Avatar Mike הגיב:

  לא צריך לשנוא את גייטס. הוא פשוט איש עסקים ולא איש טכנולוגיה.

 • Avatar Jacob הגיב:

  לא אמרתי שאני שונא, אמרתי שהוא לא איש חזון טכנולוגי, אמיתי. יוסי ורדי הוא איש עסקים, גייטס, עוסק בכלל בצדקה.

 • Avatar Mike הגיב:

  אפשר להגיד שביל גייטס הוא כמו ריצ’רד ברנסון אבל בלי האלמנט של חידושים טכנולוגיים :-)

  טוב, להוציא את זה

 • Avatar BobboVilla הגיב:

  אני דווקא מעריך את ביל גייטס על כך שהוא גם תורם, בניגוד לסטיב ג’ובס שבנה יאכטה של 70 מיליון דולר, ולא תרם גרוש. יש את הפתגם “You can’t take it with you”. אז ג’ובס מת, וכל הכסף שלו יושב באיזה בנק או משהו, במקום שיוכל לשמש מישהו.

 • Avatar Mike הגיב:

  @[USER=45]BobboVilla[/USER] אין מה להגיד, ביל גייטס ראוי להערכה על כל העבודה הפילנטרופית שלו. הוא לא היה חייב את זה לאף אחד ויתרום כנראה את רוב הונו.

  מצד שני, עפ”י הערכות ג’ובס עזב אותנו עם הון של ~7 מיליארד דולר ולא ממש ידוע מה גורל הכסף. לא מן הנמנע שחלק ניכר הלך לצדקה.

  ובכלל, אם תשאלו אותי, זו שאלה גדולה האם השימוש ההומניטרי הטוב ביותר בהון גדול הוא סתם לחלק אותו לצרכים מיידיים (אוכל, תרופות וכו’) או להשקיע אותו בפיתוח טכנולוגיה עתידית. אני נזכר בספר בני מתושלח של היינליין, שבו עשיר מופלג ללא יורשים תורם את כל הונו לטובת קרן שבאמצעות שימוש ממוקד בתקציבים לאורך מאות שנים משנה לגמרי את פני האנושות (לטובה). מדע בדיוני, אבל העיקרון מציאותי לגמרי.

 • Avatar iritmi הגיב:

  דבר ראשון איך אפשר להגיד על ביל גייטס שהוא לא אוהב טכנולוגיה אלא רק איש עסקים? ממה שידוע לי הוא היה זה שבנה את מיקרוסופט במו ידיו. אני חושבת שהשוני בהחלטות של גייטס וגובס נובעים מהשוני בחשיבה של מה גורם להם לאושר ומה יגרום לכך שיזכרו אותם.
  ביל גייטס ככל הנראה הבין שהאושר טמון בנתינה ושהוא יוכל להשפיע על חייהם של אנשים וכך להציח את מורשתו על ידי פילנטרופיה. ואילו גובס האמין שעבודתו והשינויים הטכנולוגיים שהוא הביא לחייהם של אנשים הם אלו שינציחו אותו.
  אני מאמינה שהכסף של גובס לא שוכב ללא שימוש באיזה בנק אלא הורש למשפחתו, כנראה יום יבוא ונשמע על הילדים שלו כאנשי עסקים או יזמים בעצמם.

 • Avatar Mike הגיב:

  מניח שרק ההיסטוריה תגיד את מי זוכרים ובאיזה אור.

 • Avatar Jacob הגיב:

  @[USER=45]BobboVilla[/USER] , לקחת אותי הרבה שנים אחורה. לפני הרבה שנים כשגייטס הוכרז כאיש עשיר בעולם, סיפרתי על כך לסבתא שלי. התגובה שלה הייתה: הוא לא צריך כל כך הרבה כסף, צריך לקחת לו אותו ולחלק(מאוד קומוניסטי מצידה).
  בשורה התחתונה ג’ובס עשה את הונו וזכותו להחליט מה לעשות איתו.

  אבל אני מדבר על כך, שג’ובס אף עם לא יצא מהמשחק, הוא היה מסור ונלהב לטכנולוגיה, בניגוד לגייטס.

  @[USER=1]Mike[/USER] , נשמע ספר מעניין, הוספתי לרשימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo