Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/tektokco/public_html/wp-content/themes/tektok-v1/entry-single.php on line 10

החיים אחרי Google Reader

כידוע לכולם גוגל החליטו בתחילת אפריל על סגירתו של אחד השירותים הותיקים שלה – גוגל ריידר.
אני אישית נחשפתי לריידר רק לפני שנה כשבן זוגי הכריח אותי לפתוח חשבון, עיצבן אותו לראות אותי נכנסת לכל בלוג ובלוג שאני קוראת באופן אובססיבי וטקסי על מנת לבדוק אם יש פוסט חדש. נחשפתי בזכותו לנפלאות ה rss, והתאהבתי!

גוגל ריידר סיפק את כל דרישותי, הוא היה בעל עיצוב נקי, פשוט וקל להבנה. כמו כן הוא טען פוסטים בצורה מהירה, הציג תצוגה מקדימה של הפוסט ועידכן את רשימת הקריאה כשקראתי כבר פוסטים.

ואז בוקר אחד כרעם ביום בהיר הכתה בי הבשורה על כך שגוגל הולכת לחסל את הריידר האהוב שלי. בהתחלה היתי במצב של הכחשה! למרות שגוגל טרחו כל פעם לעדכן אותי שהנה קרב ובא התאריך של הסגירה וכדאי שאכין לי מקום חלופי להעביר אליו את כל רשימות הקריאה שלי, סירבתי לעשות זאת עד היום האחרון.
אך לבסוף עיכלתי את רעיון הסגירה והחלטתי לגבות את המידע ולחפש לי מקום חדש לקרוא בו את הבלוגים שלי עם הקפה של הבוקר. יצאתי למסע חיפוש ובדיקה

האופציות שניסיתי:
reeder – Apple
את הריידר של אפל הורדתי כשבוע אחרי שגוגל הודיעה על הורדת השירות. הורדתי את הריידר של אפל כאפליקציה למאק שלי וקיוויתי שכשיגיע יום הדין היא תהיה חלופה מגניבה ואלגנטית לא פחות. אפילו הורדתי אותה בחינם! במחטף לילי של מבצע רגעי בזכות עירנותו של ידידי. שמחתי מוקדם מידי מסתבר! כשיום הדין הגיע הסתבר לי שגם reeder כמו הרבה שירותים אחרים נשענו על השרתים והשירות של גוגל וכשזה נסגר גם הם נסגרו. כל מה שנשארתי איתו היו הבטחות שיום אחד הם יחזרו טובים יותר חזקים יותר ויפצו אותי, כן בטח!

The old reder
היתרון העיקרי באולד ריידר הוא המראה שלו שמאוד מדמה את הריידר של גוגל. הוא יחסית נקי ומסדר את הקטגוריות והבלוגים בצורה לוגית. יש לו גם פייצרים נחמדים שמאפשרים לעקוב אחרי חברים שלכם ולראות מה הם קוראים (אולי יש לכם תחומי עניין דומים וכך תגלו תוכן חדש) והוא גם מידע אותכם כשיש פיידים מתים. החיסרונות שלו לצערי עולים על היתרונות. הוא מאוד איטי! לוקח נצח עד שהוא טוען את הפיידים. הרבה פעמים אני קוראת פוסטים אך הם לא מתעדכנים כנקראו. והכי גרוע זה שבחודש האחרון השרתים שלהם נפלו כמה פעמים ומלבד תירוצים ותמונה של חתלתולים עצובים לא נראה שהם עשו הרבה על מנת לשפר את הנושא. בקיצור, אכזבה!

Feedlly
כשהריידר של גוגל רק נסגר הרבה הציעו את פיידלי כאופציה חלופית. ב 48 השעות הראשונות 500000 משתמשים נהרו לפיידלי ומיהרו להעביר את החשבונות שלהם, אני בטוחה שלצוות של פיידלי היו הרבה לילות ללא שינה באותה התקופה.
לא הבנתי על מה המהומה בזמנו, האתר של פיידלי נראה זוועה! מאוד לא נוח ולא נעים לעיין, פשוט אבל לא במובן הטוב!
זנחתי את פיידלי ולא חזרתי לאתר הזה עד הימים האחרונים כשהחלטתי שמאסתי בתקלות של הריידר היישן.

מסתבר שפיידלי עבדו על עצמם, אין מה לעשות with great power comes great responsibility!!
עכשיו הוא נראה יותר מסודר, יש פחות שטח לבן לא מנוצל, המראה הוא יותר דחוס למי שקורא רק את כותרות הפייד.

פייצר מגניב מאוד הוא קיצור המקשים, לחיצה על כפתור N תוך ריחוף מעל כותרת של פוסט מאפשרת לסמן אותו כנקרא בלי לפתוח אותו!! ( מאוד שימושי מבחינתי). לחיצה על S שומרת פוסט ( כמו סימון כוכב בגוגל ריידר). אפשר לשנות בקלות רבה את המראה ודרך ההצגה של הפייד ( תמונות, לבנים) ואפשר בקלות לשתף את הפוסטים עם הרשתות החברתיות הפופולריות. כל הכבוד פיידלי, נראה שאני אורזת את המיטלטילים האינטרנטיים שלי ועוברת אליכם דירה!!

לסיכום : גוגל! ארורים תהיו! אני עד היום לא מבינה איך יכולתם לחסל בהינף יד שירות כל כך אהוב עם קהילת משתמשים כל כך גדולה ומכורה! עשיתם לי חיים קשים מאוד, לעד אזכור זאת לעוכריכם!
אך אם להסתכל על חצי הכוס המלאה, כנראה שיציאתה של גוגל מהמשחק פתחה פתח לחברות קטנות יותר לקבל על עצמן את העבודה ולמלא את החלל. לפעול להשקיע ולשפר ובסופו של דבר אנו המשתמשים יצאנו נשכרים כיוון שיש לנו שירות שמשתפר ומקבל את תשומת הלב הראויה לו ולא זרוק במרתפי גוגל.

תודה על הקריאה, אשמח לתגובות הערות טענות ומירמורים משותפים.

iritmi

TekTok logo