כמו באמריקה, פותחים את הדלת לתכנים שאון ליין בארצות הברית - TekTok

כמו באמריקה, פותחים את הדלת לתכנים שאון ליין בארצות הברית

כשזה מגיע לסטרימינג של תכנים און ליין ארצות הברית משאירה אבק לשאר העולם. כל הסדרות הכי חדשות והסרטים נמצאים באין ספור אתרים המאפשרים לאמריקים(ולעוד כמה מדינות נבחרות באיחוד האירופאי) לצפות או להאזין לתוכן שמעניין אותם ללא הצורך בהורדה פיזית של המדיה, הכל במרחק של כמה קליקים.

ישנם מספר אתר תוכן בולטים ששווה להזכיר ולהכיר, הראשון הוא [URL=’http://http:/www.Netflix.com’]Netflix[/URL],
מדובר בחלוץ הסטרימינג, השירות שבעצם הרג את בלוק באסטר. האתר התחיל ממדיה פיזית והיום רובו מתרכז בסטרימינג, ניתן למצוא שם כמויות עצומות של סרטים וסדרות(מ-breaking bad ועד לזינה הנסיכה הלוחמת).בנוסף ן Netflix יוצרים תוכן מקור(House of cards, Oange is the new black ועוד). נקודת התורפה המרכזית של האתר היא שלוקח לסדרות להגיע לאתר(בדרך כלל, עונות שלמות מגיעות לשם במכה אחרי סיום שידור העונה). הגישה עולה 8$ לחודש וניתן לגשת לתוכן מדפדפן, הטלפון והטבלט.

האתר השני הוא [URL=’http://http://www.hulu.com/’]Hulu[/URL],
מדובר באתר שמתרכז בסדרות טלויזיה וכמעט כל סדרה שעולה לכם לראש נמצאת שם, בניגוד לNetflix הפרקים השונים של הסדרות מגיעים לשם בפחות מ24 שעות משידור הפרק. גם Hulu מתמקדת ביצירת תוכן מקורי. למרות התשלום החודשי שעומד על 8$ עדיין תצטרכו לצפות בפרסומות תוך כדי הצפיה בתכנים. השירות זמין בדפדפן, הטלפון , והטבלט.

האתר השלישי, הינו Pandora.,
בניגוד לשני האתרים האחרים, התוכן זמין בחינם, עם מספר הגבלות(כמות השירים שניתן להעביר ופרסומות תוך כדי שמיעה) ומנוי בתשלום יעלה לכם 4$. השירות מתמקד במוזיקה, בוחרים את הזמר שאוהבים ויש לכם “תחנת רדיו” כאשר מושמע שיר שאוהבים שמים like וכאשר יש שיר שלא אוהבים שמים unlike והשירות לומד את הטעם האישי שלכם בתחנה ומתאים את המוזיקה בהתאם, רוב השירים יהיו של הזמר הראשי ומדיי פעם תשמעו שירים מזמרים שהסגנון שלהם דומה. השירות זמין מהדפדפן, הטלפון והטבלט.

הבעיה שכל עושר המדיה הזה לא נמצא בהישג ידם של הישראלים הוא נמצא מאחורי סוגר ובריח בדמות הפרדה גאוגרפית. אם יש לכם IP ישראלי, ותנסו להיכנס לאחד מאתרי הסטרימינג תתקלו בהודעה מנומסת שתסביר לכם שאין כניסה לגולשים מחוץ לארצות הברית.

אני לא כותב את הפוסט הזה על מנת לראות כמה טובים הם חיו של רובץ הספה האמריקאי, אלא על מנת להראות שבעזרת כמה פעולות פשוטות גם אתם יכולים לקבל גישה לדשא הירוק(יותר) של השכן.

המושיעה שלנו מגיעה בצורה של VPN מאת חברת Tunnelbear אשר חביבה עליי במיוחד. .בלי להיכנס לעיקרון הטכני, מדובר ב”קסם” אשר גורם לאתרים בארצות הברית לחשוב שהמחשב שלכם נמצא בארצות הברית ועל כן לפתוח את השערים של האתרים שנעולים גאוגרפית. הסיבה שאני מחבב דווקא תוכנה זו כי היא מאוד פשוטה לשימוש(אחרי ההתקנה והגדרת החשבון), פשוט לוחצים על כפתור ומקבלים גרין קארד. התוכנה זמינה למחשב האישי לאנדרואיד ולIOS. וגולת הכותרת באפלקציות לטלפונים הניידים יש אנימציה של דב שחופר מנהרה, מה עוד אפשר לבקש.

התמחור מתחלק לגרסה חינמית שמוגבלת ל0.5GB, גרסת מנוי חודשי שעולה 5$ לחודש ומנוי שנתי שיעלה 50$.

צפיה מהנה.

  19 תגובות

 • Avatar Leela הגיב:

  חיסכון של מאות שקלים נוחות ומבחר.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

 • Avatar Haim הגיב:

  אתה בעצם משתמש בשרת פרוקסי, יש עשרות שירותי vpn ברשת, מהם יותר זולים ומהירים מ tunnel bear, לדעתי כדאי להמליץ באופן כללי על שירות vpn ולאו דווקא באופן ספציפי על tunnel bear, עדיף להסביר לאנשים מה הם עושים ולא לתת הכל עם כפית לפה.
  מכיוון שאני עם הנייד אני לא יכול להאריך בנושא, אז אני אתן קישור לוויקיפדיה שמסביר הכל בצורה נוחה:
  http://he.wikipedia.org/wiki/Proxy

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

 • Avatar Jacob הגיב:

  אתה צודק ש-Tunnel bear הוא רק פתרון אחד בים של פתרונות אחרים. אני העדפתי להתמקד בו כי הוא היה אחד הפתרונות הכי פשוטים לתפעול, פתרון שלא מצריך עבודה עם הגדרות. מעבר לכך אני משתמש במנוי בתשלום כבר קרוב לשנה, ועד עכשיו הוא לא אכזב אותי, תמיד קיבלתי מהירות גלישה שהספיקה לסטרימינג של Full HD בלי להיתקע כל כמה שניות.

 • Avatar Mike הגיב:

  במה אתה משתמש, @[USER=46]Haim[/USER] ?

  תרשו לי לתת פה דעה אחרת.
  לדברים טובים מתרגלים בקלות וכבר זמן רב שאני לא יושב על היצע הסדרות/עונות של רשתות הטלויזיה בארץ אלא הולך ישר למקור. בעבר כשהיה לי יותר זמן פנוי גם טחנתי פרקים של סדרות שאני אוהב (נספרות על שתי ידיים) ועכשיו בסדרות המעטות ש[אני אוהב && עדיין חיות ומייצרות פרקים חדשים] אני ‘יושב’ תמיד על הפרק האחרון; יוצא, צופה, ממתין לשבוע הבא.

  וכאן מגיע הכשל של מערכת הבידור, אפילו של האמריקאים. גם Netflix, גם Hulu וגם החברים האחרים (iTunes, Amazon, Play…) אימצו מודל של ספריית וידאו במקרה הטוב (מקבלים פרק שבועות אחרי שיצא) או DVD במקרה הרע (כמה חודשים אחרי סוף עונה). המודל הזה, מצטער להגיד, פשוט לא מתאים למאה הזו וסופו למות במהפכה שתגמד את מהפכת המוזיקה.

  לי אישית פתרונות הבידור האמריקניים לא מתאימים אחד-אחד. מה שצריך הוא שירות שיאפשר צפייה בכל תוכן בכל עת מרגע שיצא לאוויר (וגם תוך כדי, בזמן אמת). סטיב ג’ובס הגיע הכי קרוב ליישום, לפני שנלקח מאיתנו :(

 • Avatar Haim הגיב:

  @[USER=1]Mike[/USER] אני אישית משתמש ב SecurityKiss בגלל שאני צריך מספר מדינות גדול יותר ממה שיש ל TunnelBear וגם בגלל שהתוכנית החינמית שלהם נדיבה יותר.

 • Avatar Mike הגיב:

  תודה

  אני כן מחפש עכשיו פרוקסי פרימיום כדי לשמוע Pandora ברכב. לדעתי אריץ שבוע-שבועיים בדיקה לשני השירותים, TunnelBear ו-SecurityKiss ואז אחליט איפה לעשות מנוי. מבטיח לדווח.

 • Avatar Haim הגיב:

  יש עוד הרבה, פשוט SecurityKiss היו הראשונים שעבדו לי טוב עם פרוקסי למדינות כמו גרמניה וצרפת, אבל זה לא אומר שהם הכי טובים לדעתי, חיפשתי פרוקסי עם תוכנית חינמית טובה (יש להם 300 MB ליום) ומבחר רחב של מדינות, ושיעבדו טוב בלינוקס, הם היו הראשונים שענו על כל הדרישות, לא חיפשתי הרבה אז אני בטוח שיש יותר טובים, תגגל קצת על זה.

 • Avatar idan הגיב:

  השאלה היותר מעניינת לטעמי, אם ה-VPN USA נדרש רק לביצוע ההרשמה לשירות, או שגם
  לצפייה בסטרימינג צריך להיות מחובר תמיד ל-VPN? כי אם כך הדבר, צריך VPN בעל חיבור מהיר לצפייה בתוכן HD.

 • Avatar Jacob הגיב:

  אתה חייב להיות מחובר כל הזמן, אחרת ממש לא היה צריך מנוי בתשלום.

  Sent via my Nexus 7

 • Avatar idan הגיב:

  למה לא היה צריך מנוי בתשלום? כוונתי אם צריך חיבור VPN אמריקאי רק לצורך ההרשמה
  ולאחר מכן אפשר לצפות בתוכן בתשלום עם חיבור ישראלי.

 • Avatar Jacob הגיב:

  רוב שירותי ה-vpn מגיעים בגרסה חינמית, מוגבלת נפח. הנפח החינמי היה מספיק בשביל הרישום.

  שלא לדבר על שירותי proxy חינמיים.

  Sent via my Nexus 7

 • Avatar idan הגיב:

  כן זה ידוע, אחרי ביצוע ההרשמה לשירות ותשלום חודשי, צריך חיבור VPN לצפייה בסטרימינג?
  או שאפשר עם החיבור הישראלי להשתמש בשירות?

 • Avatar Jacob הגיב:

  התשלום החודשי לספק התוכן, כלומר Netflix למשל, היא דרישת הספק. Pandora היא ללא תשלום חודשי.

  בכל המקרים הם דורשים ip אמריקאי, לכן יש חובה להשתמש כל הזמן ב-vpn

  Sent via my Nexus 7

 • Avatar Mike הגיב:

  שירותים כמו Netflix בודקים תמיד מאיזה איזור ה IP של המשתמש וחוסמים את התכנים אם מגלים שמדובר למשל בישראל.
  זה לא אלגנטי, אבל נאלצים להעביר את כל התעבורה דרך שרת אמריקאי שלמעשה נותן IP אמריקאי, בכל רגע ורגע של צפייה.
  מה שכן, יש שירותים אחרים מעטים כמו Google Play שבהם כן מספיק רק להירשם מארה”ב ואז אפשר לצאת ל”חופשה” בישראל ועדיין לצפות בתכנים.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

 • Avatar idan הגיב:

  @[USER=2]Jacob[/USER]
  חדשת לי ש-Pandora ללא תשלום חודשי, נכנס לבדוק במה מדובר.
  אתה מכיר עוד שירותים בסגנון?

  @[USER=1]Mike[/USER]
  אשמח לשמוע עדכון על שירותי ה-VPN שתסיים לבדוק, מי לדעתך הכי משתלם ביחס של עלות-תועלת.

 • Avatar Jacob הגיב:

  @[USER=52]idan[/USER], החינם ב-Pandora, מגיע עם תוספת בדמות פרסומות בין השירים ואתה מוגבל בכמות הפעמים שאתה יכול להעביר שיר שמתנגן בפרק זמן מסויים.

  Hulu, מגיע גם בגרסה חינמית, אבל גם פה יש מגבלות. אתה לא יכול להשתמש בגרסה החינמית בטלפון או בטבלט ויש הגבלה על כמות הפרקים שאתה יכול לראות בפרק זמן נתון.

  בגדול, הרבה מאוד תוכניות בUS, מאפשרות סטרימינג, בדיוק כמו בארץ(MAKO, כמשל). הצםיה בחינם וכל מה שצריך זה, IP אמריקאי.

  @[USER=1]Mike[/USER], לדעתי השירות, securitykiss, ש @[USER=46]Haim[/USER] המליץ עליו תפור עליך בול. 300MB, ל-Pandora הם מעל ומעבר.

 • Avatar iritmi הגיב:

  אני משתמשת בתוסף לכרום שקוראים לו Hola unblocker, גם הוא כאמור משנה את האיפי של ישראל לארה”ב. הוא לא דורש הרשמה והוא חינמי. אני משתמשת בו רק לשם שימוש בפנדורה והוא בהחלט מספק זאת בלי בעיות.
  כמו כן רציתי לציין שלאחר שימוש ממושך בפנדורה לא שמתי לב לשום פרסומת בין השירים.

 • Avatar Jacob הגיב:
  iritmi, post: 416, member: 17 wrote:
  אני משתמשת בתוסף לכרום שקוראים לו Hola unblocker, גם הוא כאמור משנה את האיפי של ישראל לארה”ב. הוא לא דורש הרשמה והוא חינמי. אני משתמשת בו רק לשם שימוש בפנדורה והוא בהחלט מספק זאת בלי בעיות.
  כמו כן רציתי לציין שלאחר שימוש ממושך בפנדורה לא שמתי לב לשום פרסומת בין השירים.

  אני בספק אם תוספף חינמי, מסוגל לעמוד בתעבורה ששירות סטרימינג דורש.
  תנסי פעם לעשות נסיעה ברכב עם Pandora, תגלי עולם שלם של מכללות נוצריות :)

 • Avatar Mike הגיב:

  @[USER=52]idan[/USER]
  התחלתי בדיקות. אדווח בהמשך :-)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo