כמו באמריקה, פותחים את הדלת לתכנים שאון ליין בארצות הברית

כשזה מגיע לסטרימינג של תכנים און ליין ארצות הברית משאירה אבק לשאר העולם. כל הסדרות הכי חדשות והסרטים נמצאים באין ספור אתרים המאפשרים לאמריקים(ולעוד כמה מדינות נבחרות באיחוד האירופאי) לצפות או להאזין לתוכן שמעניין אותם ללא הצורך בהורדה פיזית של המדיה, הכל במרחק של כמה קליקים.

ישנם מספר אתר תוכן בולטים ששווה להזכיר ולהכיר, הראשון הוא [URL=’http://http:/www.Netflix.com’]Netflix[/URL],
מדובר בחלוץ הסטרימינג, השירות שבעצם הרג את בלוק באסטר. האתר התחיל ממדיה פיזית והיום רובו מתרכז בסטרימינג, ניתן למצוא שם כמויות עצומות של סרטים וסדרות(מ-breaking bad ועד לזינה הנסיכה הלוחמת).בנוסף ן Netflix יוצרים תוכן מקור(House of cards, Oange is the new black ועוד). נקודת התורפה המרכזית של האתר היא שלוקח לסדרות להגיע לאתר(בדרך כלל, עונות שלמות מגיעות לשם במכה אחרי סיום שידור העונה). הגישה עולה 8$ לחודש וניתן לגשת לתוכן מדפדפן, הטלפון והטבלט.

האתר השני הוא [URL=’http://http://www.hulu.com/’]Hulu[/URL],
מדובר באתר שמתרכז בסדרות טלויזיה וכמעט כל סדרה שעולה לכם לראש נמצאת שם, בניגוד לNetflix הפרקים השונים של הסדרות מגיעים לשם בפחות מ24 שעות משידור הפרק. גם Hulu מתמקדת ביצירת תוכן מקורי. למרות התשלום החודשי שעומד על 8$ עדיין תצטרכו לצפות בפרסומות תוך כדי הצפיה בתכנים. השירות זמין בדפדפן, הטלפון , והטבלט.

האתר השלישי, הינו Pandora.,
בניגוד לשני האתרים האחרים, התוכן זמין בחינם, עם מספר הגבלות(כמות השירים שניתן להעביר ופרסומות תוך כדי שמיעה) ומנוי בתשלום יעלה לכם 4$. השירות מתמקד במוזיקה, בוחרים את הזמר שאוהבים ויש לכם “תחנת רדיו” כאשר מושמע שיר שאוהבים שמים like וכאשר יש שיר שלא אוהבים שמים unlike והשירות לומד את הטעם האישי שלכם בתחנה ומתאים את המוזיקה בהתאם, רוב השירים יהיו של הזמר הראשי ומדיי פעם תשמעו שירים מזמרים שהסגנון שלהם דומה. השירות זמין מהדפדפן, הטלפון והטבלט.

הבעיה שכל עושר המדיה הזה לא נמצא בהישג ידם של הישראלים הוא נמצא מאחורי סוגר ובריח בדמות הפרדה גאוגרפית. אם יש לכם IP ישראלי, ותנסו להיכנס לאחד מאתרי הסטרימינג תתקלו בהודעה מנומסת שתסביר לכם שאין כניסה לגולשים מחוץ לארצות הברית.

אני לא כותב את הפוסט הזה על מנת לראות כמה טובים הם חיו של רובץ הספה האמריקאי, אלא על מנת להראות שבעזרת כמה פעולות פשוטות גם אתם יכולים לקבל גישה לדשא הירוק(יותר) של השכן.

המושיעה שלנו מגיעה בצורה של VPN מאת חברת Tunnelbear אשר חביבה עליי במיוחד. .בלי להיכנס לעיקרון הטכני, מדובר ב”קסם” אשר גורם לאתרים בארצות הברית לחשוב שהמחשב שלכם נמצא בארצות הברית ועל כן לפתוח את השערים של האתרים שנעולים גאוגרפית. הסיבה שאני מחבב דווקא תוכנה זו כי היא מאוד פשוטה לשימוש(אחרי ההתקנה והגדרת החשבון), פשוט לוחצים על כפתור ומקבלים גרין קארד. התוכנה זמינה למחשב האישי לאנדרואיד ולIOS. וגולת הכותרת באפלקציות לטלפונים הניידים יש אנימציה של דב שחופר מנהרה, מה עוד אפשר לבקש.

התמחור מתחלק לגרסה חינמית שמוגבלת ל0.5GB, גרסת מנוי חודשי שעולה 5$ לחודש ומנוי שנתי שיעלה 50$.

צפיה מהנה.

TekTok logo