פייסבוק מרחיבה את החיפוש גם לתוך הסטטוסים והתמונות - TekTok

פייסבוק מרחיבה את החיפוש גם לתוך הסטטוסים והתמונות

http://mashable.com/2013/09/30/facebook-graph-search-conversations/

פייסבוק ככל הנראה מנסה להתחרות עם טויטר ולשדרג את עצמה כרשת חברתית שעוסקת גם באקטואליה, לכן כפי שאולי שמתם לב לא מזמן נוספה האפשרות לעשות האשטאגינג ועכשיו קפיצת מדרגה נוספת, האפשרות לעשות חיפוש בסטטוסים של אנשים.
אני מניחה שכשיעלה השירות יעלו הרבה טענות וחששות בנוגע לנושא של פרטיות, יש בכך מן הדבר כיוון שתמיד יהיו אנשים שלא ידעו להגן על המידע שלהם על ידי הגדרות אבטחה ואני מניחה שיוצרו מצבים לא נעימים ונגיע לרמה חדשה של חטטנות וסטוקינג.
מצד שני תחשבו על זה כך, כל אחד ואחד מאיתנו פתאום הופך לעיתונאי חובב וניתן להגיע למגוון של דעות בנושאים שמענינים אותנו בלחיצת כפתור. נגיד וקרא אירוע חדשותי מעניין, במקום לקרוא רק דעות של חברי בפייסבוק אני אוכל לקרוא מגוון דעות.
אם אני אצטרך המלצה בנוגע לשירות מסוים או סתם אתעניין במה יש לאנשים שונים להגיד בנושא, כל זה אפשרי עם השירות החדש.
כן נכון שפייסבוק לא מחדשת בכך דבר, וטוויטר כבר עשתה את זה מזמן אבל מספר המשתמשים בטויטר לפחות בישראל הוא מאוד קטן יחסית ולפי דעתי פייסבוק ינגישו נושא זה לקהל הישראלי.

  2 תגובות

 • Avatar Mike הגיב:

  מעניין. לא שמעתי על זה בכלל. מקווה שהשירות הזה יעבוד יותר טוב מה-knowledge graph הנוכחי שלהם שבכל חיפוש קצת מאתגר פשוט שולח אותך למנוע החיפוש בינג.

  אבל בהנחה שזה יעבוד, יש פה צעד די נדיר של פייסבוק להנגשה וידידותיות למשתמש בממשק. לכולנו יש את אותם פריטי מידע שאין לנו מושג איך למצוא חוץ מ- פורסם בקבוצה X בפייסבוק לפני בערך שבועיים. מאז יש 100 הודעות ולגלול לא מעשי והנה פתרון לא רע.

  לגבי עניין החטטנות, גם זה בטח יתגבר. מצד שני, אם החיפוש לפי מילות מפתח אז אני לא יודע כמה הוא יחדש למעסיק פוטנציאלי/עיתונאי/סטוקר. מה מילות החיפוש שיביאו פריטי מידע עסיסיים? לי אין הרבה רעיונות חוץ מאולי “גראס” או “אונס קטינים” או “פולחן שטן” או “ג’סטין ביבר” – וגם אז זה עוזר רק אם מגלים בסטטוסים הנגישים תוצאות מהסוג שמחפשים.

  *ולגבי עניין האקטואליה – את צודקת. לא יודע מה תהיה המודעות, אבל אישית אני רואה את עצמי מחפש שם מידע.
  מאז שגוגל הרגה את real time search אין הרבה מקומות לחפש מידע מאנשים אמיתיים בזמן אמת חוץ מטוויטר, שהממשק שלו זוועה והפורמט שלו הכל חוץ מאינפורמטיבי. למשל כשהושקה המטרונית בחיפה הייתי סקרן לשמוע את רחשי הציבור וכל מה שהיה אפשר למצוא בחיפוש פייסבוק הוא קבוצה וחצי על המטרונית. אם הייתי מוצא את כל הסטטוסים הפומביים או של חברים עם איזכור, מעולה.

  ואם כבר מדברים על זה – מדובר בכלי נהדר לעיתונאים ופוליטיקאים, בין היתר.

  וכשאני חושב על זה עוד קצת, אמנם נימקתי למה הסיכון בחיפוש אורכי (כל מונח אפשרי על אדם אחד) נמוך, אבל בחיפוש רוחבי (לקחת מונח מסויים ולחפש בין כל אוכלוסיית ישראל או העולם) אפשר יהיה לגלות הרבה מאוד מידע, כי סטטיסטית סביר שלמישהו באוכלוסיה הייתה פליטת פה בנושא שפורסמה בסטטוס פומבי. זה, באמת קריפי ואני מקווה שינקטו הצעדים נגד כך.

 • Avatar Jacob הגיב:

  @[USER=17]iritmi[/USER] , תודה על הלינק. באמת נשמע מעניין. הבעיה היא שמדובר ב-Facebook וכמו ש@Mike כבר ציין ה-knowledge grap לא להיט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo