Farewell, sweet Pebble - TekTok

Farewell, sweet Pebble

היום ביליתי את היום הראשון מזה זמן רב ללא זמזום בפרק כף היד עם כל הודעה מחבר; ללא מסך שמנסה בכל כוחו להציג מייל בעברית למרות שיוצריו לא העניקו לו את הקידוד המתאים.

הפבל חבול ופצוע – הרצועה נקרעה. :(

אז ברור, אפיח בו עוד קצת חיים עם רצועת העור החומה שתמיד רציתי, אבל קשה שלא לראות את הסמליות. הפבל, השעון החכם המודרני הראשון, בסוף ימיו.

…מי יהיה המחליף?

Posted from my mobile

  7 תגובות

 • Avatar Jacob הגיב:

  מה שבטוח שעם גרסת הפרימיום המתכתית זה לא היה קורה :)

  Sent via my Nexus

 • Avatar Mike הגיב:

  אל תדרוך לי על הפצעים. לא מבין למה לא השתמשו במתכת מלכתחילה.
  הייצור של היחידות המקוריות התעכב בעיקר בגלל בעיות בתבניות הזרקת הפלסטיק

  Posted from my mobile

 • Avatar Jacob הגיב:

  דווקא ברור לגמרי למה לא השתמשו במתכת. אני מאמין שהם ניסו להוריד את עלויות היצור למינימום מה שאפשר להם להציע את המוצר במחיר מספיק נגיש.

  עכשיו שהם הצליחו לפרוץ לשוק הם יכולים להרשות לעצמם לפנות לקהל עם טעם יותר מעודן וכיסים יותר עמוקים.

  Sent via my Nexus

 • Avatar Mike הגיב:

  האמת שלדעתי בדיוק הפוך. פלסטיק נתפס כזול אבל כל תבנית הזרקה עולה עשרות אלפי דולרים, דורשת תחזוקה ותיקון וקשה מאוד לכוון אותה לצורה מושלמת כי ההזרקה היא תהליך מאוד מהיר ודינמי. שלא נדבר על כמות מכובדת של פגומים גם כשהייצור כבר רץ ועל צורך במכונות מאוד גדולות וכבדות.

  לעומת זאת, CNC במתכת לא דורש הרבה הרצה, אפשר לשנות ולשפר בכל רגע, אין פליטה רעילה והתוצר הרבה יותר עמיד. אם צוות פבל היה בוחר בעיבוד שבבי, הם היו יכולים להתחיל לייצר חמישה חודשים לפני ובנוסף השעונים היו ברי פירוק ותחזוקה וגם עמידים יותר.

  יותר מזה, לא חסרים בעולם גופי שעון מבוססים, בדוקים עם פס יצור. פבל היו יכולים בקלות להשתמש ברכיבי מדף עם התאמות כאלה ואחרות.

  Posted from my mobile

 • Avatar Jacob הגיב:

  אני מדע לזה שפלסטיק הרבה פעמים יקר יותר ממתכת, ביחוד כאשר מדובר בחלקים שאמורים להוליך כימיקלים, כגון צנרת. אתה מעלה נקודות טובות ועקב חוסר הכרות עם התחום אני מעדיף לא להביע דעה. מה שכן ברור לי הוא שמתכת נתפסת כיוקרתית יותר, אם היו מתחילים למכור ישר דגמים ממתכת הם היו מאבדים את העוגן שהם יצרו עם מחיר של דגמי הפלסטיק מה שהיה משאיר להם בעיקר את האפשרות למכור דגמים עשויים ממתכות יקרות יותר.

 • Avatar Mike הגיב:

  האמת שבלי קשר לאיכות החומרים, הם השאירו – במכוון או מחוסר יכולת – המון מקום לשיפור עתידי.
  בתור התחלה, הפבל יכול להחזיק רק 8 (!) אפליקציות, כולל watchfaces. אין תמיכה ב unicode, כלומר אותיות שאינן לטיניות. המסך ברזולוציה די בהה.

  אפילו הדגם המתכתי החדש לא שיפר את ההיבטים האלה, או בכלל כל פן במפרט חוץ מהגוף. יש לפבל יותר מדי ביטחון במוצר שלהם…

  Posted from my mobile

 • Avatar Mike הגיב:

  חדשות טובות! עם רצועת עור חדשה, ה-Pebble קיבל הארכה לשירות.

  בטווח הבינוני, המועמד המוביל להחלפה הוא Sony SmartWatch 2, או אולי SmartWatch 3 לכשיושק.

  יש סיפור מעניין עם ה-SW3: עושה רושם שהיה מועמד מוביל להשקה ב-CES 2014, אבל באופן מסתורי נעדר מהתערוכה, כשה-SW2 הוצג שוב במקומו. זו סוני, אז יכולות להיות הרבה דרכים בהן פישלו את ההשקה, אבל הניחוש שלי הוא שעל רקע ההשקה של Android Wear, הם החליטו להטמיע את המערכת החדשה.

  מועמד אחר הוא השעון החדש של Motorola, אבל זה בתנאי שמדובר במוצר אמיתי שגם יגיע לשוק מתישהו ושהוא עמיד למים ומחזיק לפחות שלושה ימים על סוללה….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo