גילוי נאות
Unbiased

המכשיר התקבל לסקירה מידי אייטם מדיה.

Huawei P20 – סקירה

קיבלתי את ה-Huawei P20 לסקירה והשתמשתי בו בשבוע האחרון כמכשיר הראשי. עכשיו הגיע הזמן לעצור את הניסוי לפני שאקשר יותר מדי. הנה מה שאתגעגע אליו ומה שפחות.

החוויה מהקופסה

המכשיר המגיע, חדש מהקופסה, עם מגן אחורי (TPU, שקוף, איכותי). הפרט הקטן הזה (כמה זה כבר עולה ליצרן? $2) עשה ים הבדל. אני לדוגמה לא מרגיש שהמכשיר באמת משמש אותי עד שאני יכול להפסיק לדאוג מלהניח אותו בכיס עם מפתחות או להפיל בטעות.

“רק חבל שלא כללו גם מגן מסך להשלמת החוויה.”, אני חושב ומרכיב את המגן האחורי.

…ואז אני שם לב שאין מגן מסך בקופסה כי הוא כבר מודבק על המכשיר (!). עוד $0.5 ליצרן שעושים כל כך הרבה הבדל.

Huawei P20 in box

המגן כבר מודבק!

אני רק יכול להגיד שאפו והלוואי שהנוהג הזה יהפוך לסטנדרטי במותגי סלולר נוספים.

צילום

יותר מהכל תהיה חסרה לי חוויית הצילום. בזמן שהמכשיר היה אצלי הצלחתי להוציא מחמאות גם מחברים שבדרך כלל אדישים לגמרי לגאדג’טים החדשים שלי.

כל התמונות הבאות ללא תיקון צבעים או אפקטים מעבר למה שנשמר במקור במכשיר

נתחיל מאפקט ה-Bokeh (פוקוס רדוד). הוא מרגיש אמנם תוכנתי למדי (מדי פעם מקבלים תוצאות מעוותות) אבל ב-90% מהזמן הוא עבד לי נהדר. עם סליידר מיוחד של עומק וכמה שניות של השקעה אפשר להפוך תמונות להרבה יותר מעניינות.

משחק עם Bokeh מוציא הרבה יותר מכל קומפוזיציה

ה-HDR באמת הכי טוב שנתקלתי בו. במקום אפקטים מוגזמים וצבעים רוויים, חשיפה שמרגישה טבעית בכל הפריים, בלי לאבד מידע גם באיזורים המוארים וגם בחשוכים. נשמע כל כך פשוט אבל הרבה מכשירים נכשלו במשימה הזו.

קצת Bokeh אבל בעיקר HDR עדין ומעולה

עוד HDR. בניין נוצץ בשמש ובניין בצל, שניהם שומרים על הפרטים

הפנורמה הפתיעה אותי לטובה במהירות הזיהוי. הצלחתי להזיז את המכשיר משמעותית מהר יותר משאני רגיל מטלפונים קודמים ולא לאבד איכות תמונה. גם עיבוד התמונה מעולה: בערך באמצע צילום הפנורמה הבאה אישה רצה בשביל מול העדשה ויצרה את המריחה הרגילה של “רוח רפאים” על פני התמונה. טוב, נחכה ונצלם שוב…
אבל לא! כעבור שניה, האלגוריתם הצליח אוטומטית לקחת את המידע הנכון מכל צילום בודד ובתמונה הסופית אין זכר להפרעה.

אצנית על השביל נמחקה לגמרי באופן אוטומטי

מערכת הפעלה

הסקין של Huawei לאנדרואיד, EMUI, בהחלט לא מהעדינים בשוק. הוא מזכיר את TouchWiz של פעם ומנסה לטעמי להיות ייחודי מדי.
להערכתי גם Huawei מזהה את מגמת השוק לסקינים קרובים יותר לאנדרואיד נקי ויש כבר גרסה נקייה יותר בעבודה. אבל, זו רק השערה ומה שיש לנו כרגע הוא לא אסון אבל בהחלט לא החלק החזק של המכשיר.

יוצא דופן אחד הוא ממשק המצלמה שמספק הרבה יותר אפשרויות ממרבית התחרות ובאופן הגיוני ונגיש.

ביצועים וגיימינג

אני לא חובב גדול של גיימינג במכשירים ניידים. בכל זאת, מסך טוב עם שוליים קצת יותר רחבים שנוח לתפוס, מעבד גרפי חדש – שווה נסיון.

אז יאללה, PUBG.

Huawei P20 PUBG gameplay

אוקיי, הבנתי למה PUBG פופולרי

Huawei P20 PUBG gameplay

השגתי בגדים מהאוייבים שלי

המשחק נטען מהר ועובד על גרפיקה מקסימלית בצורה חלקה, רוב הזמן. מדי 30-60 שניות, כשהמשחק טוען איזור חדש, חווים גמגום לשניה. נראה שכרטיס הזיכרון המובנה לא עומד בקצב.
תוך כדי משחק היה אפשר להרגיש התחממות של המסך אבל הוא לא הגיע לרמה שבלתי נעימה למגע כמו כמה מכשירים אחרים שניסיתי. מרשים בהתחשב בעובדה שכל הגב התבשל במגן סיליקון.

Tekken רץ חלק יותר בלי גמגומים מזדמנים. מעניין שהמסך סביב ה-notch (צד שמאל בתמונה) מוסתר ולא רגיש למגע, ויוצר איזורים כמעט סימטריים לתפוס את המכשיר.

Tekken הרגיש חלק

התנהלות יומיומית

במעבר בין תפריטים, פתיחה והחלפה של אפליקציות, אין לי תלונות, כמצופה מדגם מ-2018. קורא טביעות האצבע של ה-P20 הפתיע אותי לטובה. כל מגע, הכי קצר שאני פיזית מסוגל לבצע, מזוהה ופותח את המכשיר מיד.

מיקום קורא טביעות האצבע מלפנים לא אופייני למכשירים חדשים אבל דווקא נהניתי ממנו כי אפשר לפתוח את המכשיר גם כשהוא במתקן ברכב או מונח על שולחן.
מצד שני, החיישן הוא גם כפתור הבית וככזה הרטט (haptic feedback) בו מאוד לא עקבי ומאכזב. כשרק פותחים את המכשיר ממצב נעילה אין רטט בכלל. כשלוחצים על החיישן שוב בתור כפתור הבית, הרטט מגיע בעיכוב רב (אחרי שאנימציית הסגירה של האפליקצייה כמעט הסתיימה). בהחלט לא בסטנדרט של אפל.

הרמקול היחיד חזק ונמצא במיקום שפחות מועד לחסימה על ידי היד (בעיקר עם המגן האחורי).

מסך

חיישן טביעות האצבע הקדמי גונב קצת מקום מהמסך. אבל לא לדאוג! יש notch. אותה מובלעת בראש המסך שמכילה את המצלמה הקדמית והחיישנים. עוד לא החלטתי כמה אני שלם עם התופעה של ה-notch אבל קשה להאשים את ה-P20, שרק מיישר כאן קו עם בערך כל מכשיר אחר שהושק השנה.
איכות המסך מפתיעה מאוד לטובה בשביל LCD. רמות השחור טובות ובפועל במרבית תנאי התאורה איזורים שחורים (למשל באפליקציית המצלמה) נבלעים כמעט לגמרי בצבע השחור של מסגרת המסך, כמעט כמו ב-OLED.

מה חסר

בואו נתייחס לפיל בחדר: ה-Huawei P20 איננו מכשיר הדגל של החברה; הכבוד הזה שמור ל-P20 Pro ול- Mate 20 Pro שיושק מחר.

בתור אח קטן הוא מגיע ללא עמידות גבוהה למים (רק IP53). בעיקר חבל על הפוטנציאל הלא מנוצל של מצלמה שיכלה להיות טובה כל כך בצילום מתחת למים.
חסרה עוד יותר היכולת לטעינה אלחוטית Qi. הגב כולו מזכוכית ואין שום תירוץ הגיוני לא לכלול יכולת כזו.

למי שזה חשוב, חסר גם חיבור 3.5mm לאוזניות. כן מקבלים אוזניות USB-C ומתאם USB-C ל-3.5mm בקופסה. אין גם מקום לכרטיס זיכרון אבל לדעתי האישית, 128GB מובנים הם יותר ממספיק באנדרואיד.

סיכום

לפני כמה שנים לא הייתי מאמין כמה מהר Huawei סוגרים את הפער מול הענקיות מקוריאה, בעיקר בתחומים של מסכים וצילום. בסופו של יום יתכן והאוייב הכי גדול של ה-Huawei P20 הוא מבית. למרות שהתרשמתי מהרבה מההיבטים שלו ההמלצה שלי היא: חכו להשקה של ה-Huawei Mate 20 Pro. הוא עשוי להשלים כמה מהחוסרים ב-P20 או לפחות להוביל לירידה קלה של האח הקטן במחיר.

TekTok logo