גילוי נאות
Unbiased

המקלדת נקנתה מכספי האישי.

מקלדת k95 platinum – ביקורת

אז לפני שבועיים עשיתי כמה ג’ובות בדיוק בזמן למבצעי סוף השנה. קניתי את המקלדת ששמעתי עליה הכי הרבה המלצות באותה תקופה הלא היא הk95 platinum. אחרי שבועיים של ניסיון עם המקלדת, יש לי כמה מילים להגיד עליה.

את תחילת הביקורת הייתי שמח לפתוח במחשבה קלה (לא לדאוג יש פואנטה).יכול להיות ששמתם לב אבל תעשיית הגיימינג אוהבת לקחת מוצר מסויים, להוסיף לו מילה, לשפר אותו מעט ולדפוק לו מחיר בשמים. לדוגמה במשך כמה שנים טובות היה את “הפלייסטיישן 4” הקונסולה החדשה ביותר של סוני עד שלפני שנה סוני הוציאה קונסולה “חדשה” בשם הפלייסטיישן 4 פרו” בעלת ביצועים משופרים בתוספת של 1000 שקל. או ה”gtx 1080″ שרק הוסיפו לו את האותיות ti נתנו לו שיפור קטן והוסיפו לו למחיר בערך כ1000 שקלים. אז פה זה בערך אותו הסיפור. במשך כמה שנים טובות הייתה את המקלדת k95 שנחשבה ללא רעה בכלל. קצת אחרי חברת corsair הוציאה את הדגם המשופר במחיר של לא פחות מ925 שח שזהו ללא שמץ של ספק אחד מתגי המחירים הכי הזויים שאי פעם שמו על מקלדת. אז השאלה המתבקשת אם כך היא האם ה-K95 Platinum מצדיקה את העלות האבסורדית שלה? בואו נבדוק.

המקלדת עצמה עשויה ממתכת שהדבר הוא גם יתרון מבחינת עמידות, אך גם חיסרון מבחינת כובד. המקלדת גם מצוידת בשתי רגליות על מנת להגביה את קומתה אך הבעיה בהן היא שהן נפתחות רק לצדדים ולא מלמעלה למטה אז במידה ואתה מזיז את המקלדת לצדדים הרגליות עלולות לרדת. זהו אינו חיסרון משמעותי אבל זה במחיר כזה היסטרי מפתיע שב-Corsair לא חשבו על כך מראש.

המקלדת מצוידת בכל מה שיש במקלדות הגיימינג המתקדמות ביותר: מקשים מכאניים, אורות RGB, מקש לכיבוי כפתור הווינדוס ועוד. בין היתר ישנו מחבר USB בתוך המקלדת למקרה ואתם רוצים לחבר את העכבר שלכם או את המטען לפלאפון. אני מצאתי את החיבור כמאוד שימושי ואני משתמש בו לא מעט. בנוסף המקלדת כוללת מעיין “פס אור” שמשתלב כחלק מהאפקטים של ה-RGB. די מגניב.

בצד ימין למעלה יש שישה מקשי מולטימדיה כלומר כפתור להשתקת הסאונד, להעביר סרטונים קדימה ואחורה, לעצור את הסרטון, להתחיל אותו מההתחלה וכמובן גלגלת לשליטה בווליום. בלי הכפתורים הללו המקלדת לא הייתה מקלדת לדעתי. בלתי אפשרי להעביר דקה אחת ביוטוב או בשמיעת מוזיקה ללא הקיצורים הללו.

מצד שמאל למעלה של המקלדת יש שלושה כפתורים: כפתור “גיימינג” שמכבה את כפתור “הווינדוס” שלא תצאו חלילה באמצע המשחק, כפתור בהירות אורות וכפתור הפרופילים שמהווה תוספת מעניינת למי שלוקח את המקלדת לטורנירים. הכפתור בעצם נותן לשמור בטוח זיכרון ה8mb שבמקלדת כ3 פרופילים משלכם שאותם ניתן לתכנת בתוכנה של corsair שעלייה אדבר בהמשך. ככה תוכלו להגיע עם המקלדת לכל מקום ומקשי המאקרו והאורות המועדפים עליכם יהיו מוכנים לשימוש.

מצד שמאל של המקלדת יש כשישה מקשי מאקרו שניתנים לתכנות גם הם דרך התוכנה אבל אני אישית לא מת עליהם ומעדיף שהם לא יעשו כלום שלא אלחץ עליהם בטעות.

מאחורי המקלדת יש “מנהרות” שדרכן אפשר להשחיל את החוטים של האוזניות או העכבר שלכם ולשמור על קצת סדר בשולחן.

התוכנה של corsair הייתה לי מאוד קלה והתחברתי אליה מאוד מהר. התוכנה לא ביקשה ממני משתמש וסיסמה או פרטים אישיים כמו תוכנה של חברה אחרת (אההם רייזר אההם), אלא רק שאלה אותי אם דגם המקלדת שחיברתי זה מה  שהם חושבים שחיברתי וזהו! יש לי גישה למיליוני צבעים ותכנות מלא של המקלדת.

אורות הRGB של המקלדת בהירים ויפים ודרך התוכנה ניתן לבחור אפקטים רבים של צבעים ואף להכין לעצמכם את האפקטים שלכם. האורות חלים על כל המקשים, הסמל של corsair שמוצג על המקלדת ועל פס האור שהוצג קודם לכן.

המקלדת מגיעה עם שני סוגי מקשים מכנים: מקשי מהירות ומקשים חומים שניהם מחברת mx cherry. המקשים שנמצאים בבעלותי הם המקשים החומים מכיוון שהם קלים הרבה יותר לכתיבה. בתור סוג המקשים הראשון שלי אי פעם אני מאוד מרוצה. הם שקטים (טוב יחסית למקלדת מכנית) וכיף ללחוץ עליהם.

אז בואו נסכם את הביקורת בכך שנחזור לשאלה ששאלתי בהתחלה, האם המקלדת הזאת שווה כ925 שקלים? על פי דעתי לא.

שלא תבינו אותי לא נכון המקלדת מעולה על פי דעתי והיא בהחלט מספקת את כל הצרכים שהייתי יכול לבקש במקלדת אבל היא לא המקלדת “המושלמת” שזה מה שהמחיר הזה דורש. לא הייתי קונה את המקלדת אילולא קיבלתי הנחת סוף השנה.                                –

 

TekTok logo