גילוי נאות
Unbiased

המשחק נקנה מכספי האישי

Life is Strange 2 סיפור אחר, איכות דומה – סיקור

 

שלוש שנים עברו מאז ההרפתקה בArcadia Bay- והסוף הטראגי שלה. ומאז, מעריצים של סדרת המשחק המקורי חיכו לכל פיסת מידע וכל פיסת תוכן שקשורה אליו. בהתחלה, זה היה הפרהקוול שנקרא Before the Storm, ואחריו הגיע המשחק החינמי, שגם הוא התרחש באותו יקום, בשם:  The Awesome Adventure of Captain Spirit אבל, לאף אחד מהם לא סיפק את הסחורה לגמרי ולא גרם (לי לפחות) לאותה סערת רגשות כמו שהמשחק הראשון סיפק לנו. לדעתי, זה נובע מהעובדה ש – Life is Strange  המקורי תפס את כולם בהפתעה מוחלטת. סטודיו כמעט אנונימי בשם Dontnod  עם משחק מבוסס עלילה שהפך להיות אחד המשחקים המוערכים ביותר אי פעם. אבל, עכשיו שזה כבר מותג ואנשים מצפים לאותה איכות, הסיכוי לאכזבה הוא גדול מאוד. אז, האם Life is Strange 2 הוא אכזבה או שסוף סוף קיבלנו את התוכן שמגיע לנו בתור מעריצים? תמשיכו לקרוא ותגלו.

לאכזבת הרבה מעריצים, ולשמחם של רבים אחרים במקביל, משחק ההמשך מציג לנו סיפור חדש, דמויות חדשות, ותעלומות חדשות.

*** מכאן והלאה יהיו ספויילרים מינוריים לעלילה, כל מה שארשום פה כבר נחשף במסגרת הטריילרים או מידע שהסטודיו שחרר לפני יציאת המשחק. בנוסף, אתן מידע על חצי השעה הראשונה של המשחק, אז אם אתם רוצים להימנע לגמרי ממידע על המשחק, אמליץ לכם לעבור הלאה**

עלילת המשחק עוקבת אחרי שני אחים בשם שון ודניאל, אשר גרים עם אבא שלהם אסטבן בפרוורי העיר סיאטל. דניאל הוא האח הגדול, בן 16 ובוגר מאוד לגילו, ומנגד – שון, האח הצעיר בן התשע, והוא ילדותי ונאיבי במיוחד. האחים הם בנים למשפחה מקסיקנית בשם דיאז, והמוצא שלהם ישפיע מאוד על המשך המשחק.

המשחק מתחיל כאשר דניאל חוזר מבית הספר, ומדבר עם חברתו הטובה ליילה על מסיבת ליל כל הקדושים שהזוג מתארגן לקראתה. בכנות, תחילת המשחק איטית מאוד ומשעממת, אם כי מערכת היחסים בין ליילה לדניאל היא אחת המערכות היחסים שהכי התחברתי אליהן במשחק (אם כי היא קצרה). אבל, תעבירו חצי שעה קדימה ואסון נורא קורה, דניאל ושון מוצאים את עצמם מהר מאוד במנוסה ובאמצע מסע רגלי אל עבר הלא נודע. במהלך המסע,  מערכת היחסים בין האחים מתערערת ומתחזקת אינספור פעמים, ואז אנו רואים את הכתיבה המעולה שמאפיינת את הסטודיו הצרפתי Dontnod. גם הדמויות של האחים וגם הדמויות של האנשים שהם פוגשים במהלך הדרך, כתובות מעולה והופכות את יקום המשחק לחי ולא לסתם משהו סטטי.  בנוסף, אם במקרה יש לכם אחים גדולים, מידת האהדה שתהיה לכם למשחק הזה תגדל פי כמה.

יש המון פרטים עלילתיים שאני רוצה לחלוק בסיקור הזה, אבל אני לא יכול מפאת הספויילרים, אבל תנו לי להגיד לכם, שאחרי חצי שעה משעממת במיוחד מבחינת העלילה, המשחק נפתח בפתאומיות ומתעלה על המשחק המקורי. ולא במעט, הוא יותר טוב מהמשחק המקורי בכל היבט ובכל בחינה. אז אם אהבתם את הסיפור ה-Life is Strange, תדעו שהעלילה ב-Life is Strange 2  מתעלה עליה בהרבה רמות.

משחקיות, איזו מילה מפוצצת. מה היא אומרת בעצם? שאתם אומרים "משחקיות" אתם מתכוונים ליריות? לטיפוס? לקטעי אקשן? כי אם כן, אין לכם מה לחפש במשחק הזה. המשחק Life is Strange 2, כמו שאר המשחקים בסדרה, שמור לאוהבי העלילה. האנשים שאוהבים לחקור את העולם, לקרוא פתקים, להסתכל במפות, לדבר עם אנשים ולבחור  דיאלוגים. ואת זה המשחק עושה בצורה מעולה. לא רק שהוא מלא בדמויות חדשות שלכל אחת יש עבר עשיר ומניעים משלה, אלא שהמשחק חולק גם את אותו יקום עם המשחקים האחרים בסדרה, ולא פעם ולא פעמיים, תשמעו על "האסון הגדול של ארקדיה ביי", שזה אחד הדברים הכי מגניבים והכי קורעי לב (בו זמנית) שנתקלתי בהם בגיימינג.

שורה תחתונה:

זהו לא סיקור מלא, המשחק Life is Strange 2  לא יצא במלואו, ובינתיים אפשר לשחק רק את הפרק הראשון מתוך חמישה. אבל, גם הפרק היחיד הזה עשוי בצורה מעולה שנותנת כבוד למשחק המקורי. אמנם, הדמויות שונות, המיקום הוא שונה והסיפור הוא שונה, אבל בשנייה שתתחילו את המשחק, תדעו שאתם משחקים בעוד יצירה מעולה של הסטודיו הצרפתי Dontnod. המוזיקה, הסגנון האמנותי והכתיבה, כולם צועקים Life is Strange, אין פה באמת מקום לטעות. אפשר להגיד שהמשחק סובל משתי בעיות, שהן המגרעות היחידות שמצאתי. הדבר הראשון היא העובדה שמחצית השעה הראשונה של המשחק מרדימה, היא עד כדי כך משעממת. הדבר השני שיש לי עליו ביקורת הוא הניסיון של Dontnod  לעשות ביקורת על המצב הפוליטי במה שנקרא "אמריקה של טראמפ". האחים סובלים מגזענות פעם אחר פעם ואפילו מוזכרת ה-"חומה" המפורסמת שטראמפ רצה לבנות. אין לי בעיה עם ביקורת פוליטית, אבל נראה שלפעמים הם שכחו שבאתי לשחק משחק, לא לשחק שעשועון של "מי שונא יותר את טארמפ".

לסיכום, המשחק Life id Strange 2 כתוב בצורה מעולה ומשלב את כל האלמנטים שנכחו במשחקים הקודמים (המוזיקה, בחירת הדיאלוגים וכדו'). אבל, המשחק מנסה להעביר איזו אג'נדה פוליטית, ולפעמים נשכחת הסיבה שבגללה אנו אוהבים את סדרת המשחקים הזו. אבל הפרטים הקטנים, בשילוב עם העלילה המעולה מחפים על הדברים הגרועים והופכים את ה-Roadtrip  הזה למסע מהנה ועצוב בו זמנית. השיחות בין האחים נזכרות במיוחד ויהפכו כל מי שיש לו אח גדול (או לא) לשק ענק של רגשות תוך זמן קצר מאוד.

אפשר לדעת מה אתם עדיין עושים פה במקום להשיג כבר את המשחק?

TekTok logo