Ms קונה את כל הפרה, נותנת 5$ מיליארד תמורת Nokia - TekTok

Ms קונה את כל הפרה, נותנת 5$ מיליארד תמורת Nokia

לא כיף לי לכתוב שלאורך השנים צדקתי. נוקיה הייתה ה-Big dog של עולם הסלולר עם הN95 ומשם עשתה רצף טעויות שכל חובב טכנולוגיה היה נמנע לעשות.

זה התחיל מחוסר תגובה מוחלט ל-Iphone הראשון ונמשך עם תגובה הזויה בדמות הN97. כאשר נוקיה באמת הבינה שאפל וגוגל, נוגסות במהירות מבהילה בנתח השוק שלה, הנהלת נוקיה החליטה להחליף את המנכ”ל במישהו מבחוץ, מישהו בארצות הברית, מישהו בשם סטפן אלופ, שבמקרה היה גם בכיר בMS. מהר מאוד נוקיה הודיעה שהיא משנה כיוון, היא זונחת לגמריי את סימביאן ואת ה”תשובה” שלה ל-IOS ו-Android, בדמות מערכת ה-MeeGo לטובת פיתוח בלעדי של ה-Windows Phone, של Ms.
כן כוף שמה את כל הביצים בסל אחד.

מהמסיבת העיתונאים המשותפת של Nokia ו-Ms, אפשר היה להבין בדיוק לאן ה”שותפות” הזו תתקדם.

אז מה יש לנו, סטפן אלופ, שבפועל מעולם לא עזב את Ms ושתפקידו היה להוריד את ערך המניה של נוקיה כדי של-Ms יהיה יותר קל לרכוש אותה, אותו סטפן אלופ, ששמו עכשיו מוזכר כמועמד מוביל לרשת את סטיב באלמר ויש לנו את Nokia, שכבר עם רגל אחת
בדרך ל”בית הקברות לחברות”.

הנה מונולוג דמיוני או לא כל כך דמיוני על מה שהלך מאחורי הקלעים https://plus.google.com/app/basic/stream/z13jedyqvmmxeda3m23ztlbpwoihzj0h404

Nokia’ הייתה החברה הראשונה שהכירה לי את עולם המכשירים החכמים, עם מעשיר ה-6680(ואז עם ה-N82) שלה. חבל שכך נפלו גיבורים :(

  6 תגובות

 • Avatar Hobgob הגיב:

  זה כמו שאתה מבין יעקב, אבולוציה.
  החזק שורד ומי שלא מסתגל מת.
  עצוב אבל עם כל זאת לא עצוב לראות חברה שהבטיחה לנו מפות של ישראל עוד ב-2008. תגובה לאייפון בדמות 5800 XM MUSIC, וכמובן הפלופ הכי גדול אי פעם של הN97 עם סוללה מדהימה של 6 שעות, שימוש…

  לא נבכה, ואני מקווה שעכשיו שאין את באלמר אילופ ישכיל סוף סוף להתאחד עם הרובוט הירוק ובאמת להביא מכישרים מעניינים ולא רק מצלמות עם כל מיני ריבועים שזזים.

 • Avatar Mike הגיב:

  אם נדייק, מייקרוסופט רכשו את חטיבת המכשירים של נוקיה ב-3.79 מיליארד יורו ורשיון לפטנטים של נוקיה בעוד 1.65 מיליארד.
  http://www.microsoft.com/en-us/news/press/2013/sep13/09-02AnnouncementPR.aspx

  השיטה הזו – למוטט חברה מבפנים רק כדי “להאמין בה” אחר כך ולתפוס בעלות… 😡

  עכשיו יתחיל החלק המעניין. אחרי שנה של נסיונות להפוך את כל העסק לסיפור הצלחה, ואחרי כישלון מר בכך, לא יוותר למייקרוסופט מה לעשות עם נוקיה חוץ מלרכוש סופית את כל הפטנטים שלה ולהתחיל לתבוע את כל העולם ואשתו על הפרה בתור מודל עסקי. לנוקיה יש פורטפוליו פטנטים ענק בכל תחום הסלולר, החל מפטנט על תקשורת סלולרית דיגיטלית בכלל.

  יש לי תחושה שההתפתחויות האחרונות עם מייקרוסופט הן רק קצה הקרחון

 • Avatar Hobgob הגיב:

  אתם חושבים שנזכה סוף סוף לחדשנות אמיתית?
  כמו שילוב אווי וסקייפ? :)

 • Avatar Jacob הגיב:

  @[USER=1]Mike[/USER], קשה לי להאמין ש-Ms רוכשת את Nokia בשביל להפוך לטרול פטנטים. אני האמת לא מבין בשביל מה הם צריכים לרכוש אותם בכלל. Nokia, בלי קשר לרכישה משמשת כחטיבת הסלולר של Ms כבר כמה שנים ותלויה לחלוטין ב-WP. רכישת Nokia לא תהפוך אותה למחויבת יותר לפלטורמה.

 • Avatar Mike הגיב:

  @[USER=2]Jacob[/USER] , אני חושב שזה בדיוק העניין; נוקיה כבר היו “בכיס” של מייקרוסופט מבחינת מחוייבות לפלטפורמה עד המוות, בלעדיות והצהרות חיוביות. מנגד, חטיבת המכשירים של נוקיה לא רווחית כבר זמן רב (כמעט היו רגעית אחרי מכירת נדל”ן גדולה, אבל זה לא נחשב) אז הרכישה בטח לא השקעה טובה מהבחינה הזו.

  הדבר היחיד שנשאר הוא פטנטים – המון פטנטים. אולי גם העובדה שיש לנוקיה המון נציגויות בכל מיני מדינות, נאמר, חזקות פחות, שאפשר לעשות בהן offloading למכשירי Windows Phone.

 • Avatar Jacob הגיב:

  אם משווים לרכישה של גוגל את מוטורולה, אז המחיר טוב.
  מעניין לי יש את הפטנטים היותר שווים.

  Sent via my Nexus 7

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

TekTok logo