The Last Of Us Remastered – הסקירה המלאה

אי פעם נדהמתם ממשחק כל-כך עד שהייתם צריכים לעצור באמצע ולחשוב "למה זה משפיע עליי כל-כך"? אם כן The Last of Us הוא אחד מהמשחקים האלו בדיוק!

The Last of Us, שיצא במקור לקונסולת הסוני פלייסטיישן 3 בשנת 2013, ובגרסת ה Remastered (חידוש) לפלייסטיישן 4 בשנת 2014 הוא משחק הישרדות המתרחש בעידן פוסט אפוקליפטי לאחר התפשטות מגיפה של זומבים.

חשוב לציין שקיימים ספוילרים בסקירה, ראו הוזהרתם.

העלילה

במשחק הזה אתם תשחקו בתור ג'ואל, בחור טקסני קשוח בשלהי שנות הארבעים לחייו, 20 שנה לאחר התפרצות המגפה אשר גרמה לו לעבוד בתור מבריח. מאוחר יותר תחברו לאלי, נערה יתומה שנולדה שש שנים לאחר התפרצות המגיפה, לכן נאלצה לגדול בתנאי צבא מדכאים באזור סגור ומוגן מזומבים.

ג'ואל ואלי

המשחקיות

אז נכון, במשחק הזה תקבלו כלי נשק, אבל זה עדיין לא הופך את זה למשחק יריות. להיפך, משחקי הישרדות כמו דה לאסט אוף אס ידרשו מכם לגשת לסיטואציה בצורה מתונה ומחושבת ולא לירות בכל מה שזז.

חוץ מהנשקים שתשיגו במשחק, לג'ואל יש כישרון שמזכיר את מקגייוור והוא לבנות ציוד מכלי הבית הפשוטים. לדוגמה, להכין ערכת עזרה ראשונה מכוהל רפואי וחתיכת בד, לחבר מספריים שבורים עם איזולירבנד לאלת בייסבול ואפילו לבנות רימון מפחית שימורים ומסמרים. זה כישרון שיכול להועיל כשעומדת בפניכם חבורה של אויבים ובא לכם להוריד את כולם במכה.

ואגב אויבים, המשחק מציע מגוון שלם וביניהם זומבים, קליקרים, זומבי בוס גדול ובני-אדם. לכל אחד מהם יש אופי מיוחד עם נקודות חוזקה וחולשה אז תצטרכו להתמודד איתם באופן שונה. למשל כשזומבי יבחין בכן הוא פשוט יצלע לעברכם לעומת בני אדם שיעדיפו להסתתר מאחורי חבית או סלע ולירות, אז תדאגו ללמוד את המשחק מההתחלה כי אחרי זה הוא נהיה מאתגר יותר ויותר.

ואם זומבי לפת אתכם בידיו ואתם רואים את מד החיים יורד אל דאגה, רוב הסיכויים שאלי מאחוריכם והיא תקפוץ עליו עם האולר שלה. נכון מאוד, הילדה בת ה-14 הזאת ממש לא פראיירית והיא יכולה לעמוד על שלה ולעזור לכם להילחם בזומבים, בין אם לקפוץ עליהם עם אולר, לירות בהם או להתחבא, תרגישו חופשיים לדאוג לעצמכם.

הגרפיקה

המשחק הוא חידוש למשחק שיצא לפלייסטיישן 3 בשנת 2014 ועדיין, המפתחים דאגו לעדכן את הפן הויזואלי של המשחק כדי לגרום לכם הנאה מירבית.

המשחק יפהפה פשוט עד שתרצו לעצור כל פעם שתגיעו לאזור חדש ולהשתמש ב Photo mode בין אם זה מבנים, דמויות חדשות, תפאורה חדשה או אפילו חיות, הכל נראה יפהפה ומפורט ובהחלט מורגש ההשקעה של המפתחים במשחק.

ג'ואל, אלי ושאר הדמויות נראות מפורטות כך שזה נראה כמעט אמיתי באזורים מסוימים של המשחק עם תאורה נכונה. נכון שהמשחק הוא לא ב-4K אלא רק ב-1800P אבל הוא עדיין רץ על 60 פריימים לשנייה בצורה חלקה אצל בעלי הפלייסטיישן פרו. שחקני הפרו (כמוני) יכולים לשחק במשחק כשהוא טוען את כל הטקסטורות מראש כך שלא תצטרכו לחכות עד שהאזור שאתם מגיעים אליו נטען. זה פרט קטן אבל מוסיף בהחלט למשחק. בנוסף, אפשר לנעול את המשחק על 30 FPS ויש תמיכה ל-supersampling לשחקנים שקנו את ה-PS4 Pro ועדיין לא שדרגו למסך 4K. גם התמיכה ב-HDR מוסיפה הרבה עבור טלוויזיות התומכות בכך.

הסאונד

[מכיל ספויילר קטן לחלק מתקדם של המשחק]

בחלק מהמשחק המפתחים בחרו לתת לצלילי הסביבה, הצעדים והיריות להכתיב את הטון. כשכן מתחילה מוזיקה זה בדרך יהיה קטע מרגש. למשל בקטע של הג'ירפות שהוא הקטע האהוב על יקירנו מהמערכת אור קורץ, המוזיקה הרגועה מוסיפה לאווירה. זה חשוב במיוחד בסצינה כזו מרגשת לאחר שג'ואל ואלי עוברים כברת דרך הם יכולים לעצור לרגע כדי ליהנות מהנוף הירוק, לחזות בג'ירפות ולהיות אנושיים.

[סוף איזור ספויילר]

 

למעשה, גוסטבו סנטאולאלה, שהכין את שיר הנושא של המשחק, הכין אותו בכמה וריאציות שיתאימו לכל מיני מצבים של המשחק, מרגשים יותר או איטיים ורגועים. אותו ניגון של גיטרה שמזכיר קאובוי מטקסס עם כובע בוקרים שעומד לרכב על סוס לעבר השקיעה, הוא בדיוק הצורה המוזיקלית שבה אפשר לתאר את ג'ואל.

כמו כן, כיוון שמדובר במשחק אקסקלוסיבי ל-PS4 ניתן לראות שימוש ביכולות המשודרגות של השלט, כמו קולות הבוקעים מהשלט עצמו ותאורה משתנה לפי מד החיים של ג'ואל, מה שמוסיף לעלילה ולמתח.

.הרבה רגש

לסיכום

בסופו של דבר, מה שנראה לכם במעטפת החיצונית כמו משחק אימה/הישרדות סטנדרטי עם סיפור שמצדיק לשחק בו, מתברר כהרבה יותר מזה.

לא המשחק הוא העיקר בדה לאסט אוף אס אלא הסיפור, סיפור כל-כך טוב שהופך את המשחק והיכולת שלכם לשלוט בג'ואל לבונוס, סיפור שמפגיש בין אדם פשוט המחפש לשרוד שבאמצע חייו התהפך לו כל עולמו ונאלץ "לטייל" עם ילדה בת 14.

ודרך העיניים של אותה ילדה אנחנו לומדים להכיר את ג'ואל, להכיר את אלי, ללמוד על העולם שלהם ועם כל פרק שעובר אנחנו רואים איך הקשר ביניהם גדל, דה לאסט אוף הוא יותר ממשחק ויותר מסיפור, דה לאסט אוף אס הוא יצירת מופת המסופרת בצורה אינטראקטיבית ואני שמח על כל ההייפ המטורף שיש סביב המשחק כי אותו הייפ גרם לי אישית לקנות פלייסטיישן 4 פרו עם עותק של המשחק ולגלות סוף כל סוף במה מדובר ואני לא מתחרט על כך.

TekTok logo