מדוע מכרתי את הפלייסטיישן בעבור ה-PC?

מי שעוקב אחרי הכתבות שלי יודע שאני איש של אפל ומחשב משחקים לא היה משהו שהיה אצלי בראש כשמדובר על משחקי וידאו.
למעשה רכשתי קונסולת משחק מבית "סוני" לפני כ 3 שנים ה"פלייסטישן 4" הגרסה הדקה יותר שהושקה לצד דגם הפרו.

מחשב חדש – צרכים חדשים

פעם האחרונה שהייתי "גיימר" הייתי נער צעיר אולי בן 14 וזה היה על קונסולה של אותה חברה אך ישנה יותר.
כאשר רכשתי את הפלייסטיישן רכשתי כמה משחקים דיגיטליים עבורו, נהנתי מכל רגע. אני חייב לציין שאני המון שנים לא הייתי מודע להתקדמות של הטכנולוגיה בעולם המשחקים. הגרפיקה הייתה עבורי עוצרת נשימה, הפשטות קנתה אותי, הבקר שליטה אלחוטי וקל יותר ממה שאני זוכר במילה אחת – וואו!
שנה וחצי שאני רוכש מנוי למשחקים ברשת, משחקים חדשים מידי פעם, עוד בקר שליטה למשחקים של יותר משחקן אחד.

במקביל בתחום אחר שלי בחיי האישים, המחשב האישי שלי, המקבוק פרו שלי, התחיל לגמגם והעבודה שלי עליו התחילה לרוץ לאט יותר ויותר. יאמר לזכותו שהוא לא אשם בדיוק אלא אני דורש ממנו יותר.

אני מחפש חלופות ומבין שככל הנראה אבנה לי PC רגיל עם מערכת של אפל (עוד פרטים בכתבה של האקינטוש), מחשב מאוד חזק אך ללא כרטיס גרפי יעודי כי הצורך שלי פחות דורש את כרטיס מסך.

החלטה

הייתי מאוד מרוצה מביצועי המחשב החדש. היה לי מסך 4K שעד היום משמש אותי לעריכות של תמונות וציורים אך ברגע שניסיתי לערוך עליו וידאו הבנתי שממש חסר לי כרטיס מסך.

אחרי המון התלבטויות וחששות האם יהיו בעיות (הרי האקנטושים פחות פתוחים לשדרוגים מהסוג הזה), החלטתי לרכוש את AMD RX580 שהוא כרטיס חזק וככל הנראה יעבוד ללא בעיות.

הרכישה

הגעתי לחנות, מתלבט אם לרכוש את ה-RX580, שבזמנו בעקבות כריית מטבעות דיגיטליים היה מאוד יקר. פתאום פנים מוכרות; חבר מהצבא. החבר כיוון אותי ל-AMD VEGA56, כרטיס חזק בהרבה שירד עכשיו למחיר דומה.

אחרי שהתקנתי את המפלצת החדשה במחשב הביצועים השתפרו פלאים. אפילו אנימציות של מערכת ההפעלה נראו חלקות מאוד לעומת המעבד המובנה של אינטל; נגינה של סרטונים באיכות 4K הייתה נעימה יותר וללא דילוגים על פריימים. כמובן שגם בדיקות ביצועים סינטטיות הראו עלייה גבוהה.

החלפתי אחד באחר

החוויה הראשונה

לאחר כמה ימים בשימוש עם הכרטיס החדש הבנתי שיש ברשותי פתאום מחשב חזק למשחקים. לא הכרתי את הלאנצ'רים של המשחקים, אפילו לא ידעתי מה זה Steam. חיפוש זריז באינטרנט ואני כבר משחק ב-CS:GO. התחלתי לרכוש משחקים שאני אוהב מהקונסולה על מנת לשחק במחשב.

הגרפיקה נראתה שונה קצת. לשחק על 60 פריימים לשניה נתן חוויה שלא הכרתי קודם. הכרטיס לא הצליח להריץ את המשחקים ברזולוציית 4K בהגדרות גבוהות מאוד אבל בהחלט הריץ את המשחקים בצורה חלקה ונעימה.

שימוש בזמן ארוך

כמה חודשים אחרי.. והקונסולה מעלה אבק. השאלתי אותה לבן הדוד שלי ולא הרגשתי כלל בחסרונה. גם אחרי שקיבלתי את הקונסולה חזרה היא שכבה ללא שימוש ובסופו של יום מכרתי אותה במחיר סמלי לחבר. מכרתי אותה עם כל 40 המשחקים הדיגיטליים שהיו בפנים ואפילו העברתי את המינוי שלי על שמו כדי שיכול ליהנות ממשחקים און-ליין.

לסיכום

ה-PS4 הוא מוצר נוח וכייפי שנותן מענה לאנשים שאוהבים לשחק. אני לא מצטער על הרכישה שלה או עשרות המשחקים הדיגיטליים, אבל בסופו של יום מצאתי את עצמי נהנה בלעדיה.
ה"מלחמה" הזאת של השחקנים של המחשב לעומת הקונסולה איננה חלק ממני ואני לא רוצה לבחור צד. לכל מכשיר יש את היתרונות והחסרונות שלו ואנחנו רק רוצים ליהנות.
היום יש כמה משחקים אקסקלוסיביים אליהם אני קצת מתגעגע ואותו חבר ואני מידי פעם נפגשים ומשחקים בהם.

TekTok logo