גילוי נאות
Unbiased

גרסת ה-PS4 הושאלה באדיבות מדיה-גיים גבעתיים.

סקירה בדקה – The Evil Within 2

אני לא צריך דקה. שובה של הפינה האהובה “סקירה בשניה”: זה כמו The Last Of Us רק בלי אלי שנדבקת אליך. וברצינות, המשחק The Evil Within 2 צועק “אני כמו The Last Of Us” מהרגע הראשון. אז מתחילים?

בחזרה למטריקס

המשחק מתחיל בכניסה מחודשת ל-STEM שזה כמו המטריקס, זאת כמעט פגיעה בזכויות יוצרים, כולל חיבור לראש והכל. המשחק מתחיל בתור משחק הישרדות קלאסי. אתם לבד, אין אף אחד, זומבים בכל מקום, בקושי יש לנו סכין, בהצלחה! מהר מאוד הוא מתפתח לכיוון של יותר אקשן, מקבלים נשקים חדשים, יכולות והמשחק הופך להיות משחק זומבים גוף שלישי עם טיפה אימה מהסוג הקלאסי.

כל מסע גדול מתחיל עם חתול שחור

מילה על אימה ב- The Evil Within 2, היא קצת מאולצת. הקטעים שבאמת מפחידים, קשורים לרוח עתיקה עם סיפור מעניין שאי אפשר להביס עם נשקים, הם באמת מפחידים אבל קצת נדחפים. בהתחלה סיירתי בעיר בדרך למשימה הראשית ופתאום “בום” נזרקתי לעולם של הרוח העתיקה והייתי חייב לשחק את ה”מיני-משחק” שלה. קולות בקעו מהשלט שלי (PS4), מוזיקה שמתחזקת, מפחיד, אין לך מה לירות, תרוץ!

הגרפיקה נראית מדהים. שיחקתי במשחק ב-PS4 Pro בשביל לקבל 60 FPS הורדתי את הרזולוציה ל-P1080 וזה נראה פשוט אדיר. הצבעים, הדמויות, הזומבים השונים, הכל פשוט חי וגורם לנו לחשוב שאנחנו באמת באיזה עולם אימה פרה-אפוקליפטי שכזה… שאפו בת’סדה. אבל פחות שאפו שה-Patch שפותח את הנעילה של 30 FPS הגיע רק בחודש האחרון.

מערכת שיפור הדמות פשוט מעולה. לא נגיד מילים כמו “מושלמת” אבל נראה שהם למדו מ-TLOU ותיקנו את כל הדברים המעצבנים. שליטה מלאה על 3 אספקטים חשובים: שיפור דמות, שיפור נשקים, ומערכת המלאכה (Crafting). שיפור הדמות הוא סטנדרטי: מהירות, חוזק, דיוק בירי ועוד. שיפור הנשקים קצת יותר מורכב ולא קל למצוא את החלקים עבורו וצריך לבחור היטב מה לשפר ובאיזה נשק נרצה להשקיע (טיפ: השוטגאן הוא אש). מערכת המלאכה היא מעולה. מצאתי את עצמי מייצר פחות תחמושת כי הנחתי שאם אפגע אני יכול לרפא את עצמי בנקודות השמירה ותחמושת נוספת יהיה לי קשה להשיג.

לא חוסכים באלימות.. אבל הי, אלו רק זומבים

הסיפור מרתק ובגלל שאנחנו במטריקס אז המפתחת  Tango Gameworks יכלה לעשות ליטרלי הכל כמו לחלק את העולם ל-2, לזרוק אותך לעולם אחר, להפוך את העולם ועוד. אפילו הבוסים מאוד מרשימים כאשר בוא נגיד שבמשחק יש הרבה טוויסטים. למשחק אפילו Replay Value משובח מה שנקרא New Game + שאומר שברגע שמסיימים את הקמפיין הראשי אפשר להתחיל מחדש עם כל הנשקים, אויבים חזקים יותר עם Loot רב לשפר את הדמות ואת הנשקים למקסימום בכדי להפוך למכונת הרג אימתנית.

זה הסוף

לסיכום, The Evil Within 2 הוא משחק מעולה ומאוד מומלץ למי שאוהב קצת אימה, זומבים ו-TLOU. ה-33 שעות שלקח לי לסיים אותו פעם אחת יכולים להעיד על זה, אני ממשיך כעת ל-NG+ נתראה עוד כ-20 שעות 🙂

The Evil Within 2 PS4
mediagame game cover
קוד הנחה 
The Evil Within 2 XBOX
mediagame game cover
קוד הנחה 

TekTok logo